Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015

Опубликуйте свой материал в официальном Печатном сборнике методических разработок проекта «Инфоурок»

(с присвоением ISBN)

Выберите любой материал на Вашем учительском сайте или загрузите новый

Оформите заявку на публикацию в сборник(займет не более 3 минут)

+

Получите свой экземпляр сборника и свидетельство о публикации в нем

Инфоурок / Информатика / Тесты / Желілік этикет 9 сынып
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Информатика

Желілік этикет 9 сынып

библиотека
материалов

9 cынып

Қысқа мерзімді жоспар

Пәні

Информатика

Класы

9

Күні

11.09.2015ж

Сабақтың тақырыбы

Желілік этикет. Ақпаратпен жұмыс істеу саласында Қазақстан Республикасының заңнамасы.

Сабақтың мақсаты

Желілік этикет туралы түсінік беру. Интернетте сауаттылыққа тәрбиелеу. Ақпаратпен жұмыс істеу саласында Қазақстан Республикасының заңнамасымен таныстыру.

Күтілетін нәтиже

Желілік этикет туралы біледі;

Интернетте сауатты пайдалануды біледі;

Ақпараттық заңнаманы біледі;

Компьютерлік сауаттылықты үйренеді.

Түйінді идеялар

Тоқсан ауыз сөздің, тобықтай түйініне тоқталу.

Сабақ кезеңдері

Сабақ барысындағы іс - әрекет

Ресурстар



Стратегиялар

Оқушылардың іс-әрекеті, талқылау



Қызығушылықты ояту

(5 минут)

ТРЕНИНГ ӨТКІЗУ





  • Оқушылармен ИНТЕРНЕТ тақырыбында әңгімелесу, қажетті сөздерді арнайы жазып алу. Тақырыпқа тұздық болатын атаулармен сыныпты екі топқа бөлу.





Оқулық

Стикер

Маркер

Үлестірмелі парақшалар

Мағынаны тану

(15 минут)

Жигсо әдісі





«ББҮ» сызба кестесі







































Постер қорғау

Желілік этикет. Ақпаратпен жұмыс істеу саласында Қазақстан Республикасының заңнамасы.

  • Таным әрекеті процесінде қарым қатынас шеберлігі

  • Ақпаратты өз бетінше түсіну процесін басқара алады;

  • Программамен өз бетінше жұмыс жасау дағдысын дамытады;

  • Бұрынға білімді жаңа біліммен ұштастыра алады,

  • Ұсынылған ақпаратты сыни тұрғыдан бағалай алады;

Ақпаратпен жұмыс жасау барысында ықыласты болады;

  • Ұсынылған тақырып бойынша өз білімдерін актуалдандыра алады;

  • Мәтінге және оқылған проблемаға сұрақ қояды, белгілейді, тұжырымдайды;

  • Ақпаратты қысқа түрде жазбаша тұжырымдайды;

Жүзеге асыру қадамдары:

  1. Сызбаны тақтаға және дәптерге сызып алу;



Білемін

Білгім келеді

Үйрендім



  1. Оқушылармен алғашқы екі бағанды толтырамыз;

Этикет дегеніміз не? Бұл сөздің информатика пәніне қатысы неде?

Қандай әлеуметтік желілерді пайдаланасыз?

Олардың шығу тарихын білесіз бе?

Интернетте қандай сөздерді дөрекілік деп қабылдайсыз?

Не білгіңіз келеді?

  1. Оқушылармен мәтінді оқу, бұрыннан таныс және жаңадан танысқан түсінікті табу; (терминологиялық сөздік)

  2. Жаңадан алған білімдерімен сызбаның соңғы бағанын толтыру

  3. Екінші баған бойынша қандай сұрақтарға жауап тапқандарын топта талқылау

Оқулық





Плакат, интербелсенді тақты, дербес компьютер, түрлі-түсті маркерлер.





















Ой толғаныс

(10минут)

«Автор орындығы»

























«Бағдаршам»

  • Ұсынылған проблема немесе ақпарат бойынша өз кластастарыына не елестетінін айту;

  • Өз жұмысын кластастарымен талқылау, мейілінше тереңірек талдау жасау

  • Таным әрекеті үдерісінде қарым - қатынас шеберлігі

Тапсырма: ҚЫЗЫҚТЫ ДЕРЕКТЕР айдары:

  1. Ұялы телефондарынды қосып бір-бірінмен мәлімет алмасыңдар

  2. Ақпараттық заңнамада не туралы жазылған эссе жазыңыз.

  3. Әлеуметтік желілердің бір-бірінен айырмашылығын атаңыз.

Жүзеге асыру қадамдары:

  1. Кез келген жұмысты жазып болғаннан кейін тақтаның алдына орындық қойылады;

  2. Орындыққа отырып, өз жазғандарын автор ретінде аудитория алдында оқуға шақырылады;

  3. Аудитория тыңдап, сұрақ қояды, түсінік береді.

Оқушылардың алған әсерлері мен сұрақтары

ФОРМАТИВТІ бағалау арқылы бағалау сабақ бойы жүреді.

















Оқулық, плакат, интербелсенді тақты, дербес компьютер, түрлі-түсті маркерлер.

Үй тапсырмасы

(3минут)

«Сиқырлы экран»

Ақпарат заңнама

Желілік

этикет

Интернет мәліметтеріне сүйене отырып тақырыпты талқылау. Өз түсінгенін эссе түрінде жазып келу. ВЕНН диаграммасын толтыру.





Қосымша тапсырмалар

«Әлем және мен» суреттер топтамасын әзірлеу.

Не сәтті өтті?







Не сәтсіз өтті?














Автор
Дата добавления 21.11.2015
Раздел Информатика
Подраздел Тесты
Просмотров503
Номер материала ДВ-176142
Получить свидетельство о публикации

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
