Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Физика / Рабочие программы / Жылдамдық. Жылдамдық бірліктері
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 26 апреля.

Подать заявку на курс
  • Физика

Жылдамдық. Жылдамдық бірліктері

библиотека
материалов

7 сынып

Физика

Сабақтың тақырыбы

§18 Жылдамдық. Жылдамдық бірліктері.

Сілтеме

Мұғалімге арналған нұсқаулық. СТО, АКТ, Жас ерекшеліктер. Білім берудегі жаңа әдіс-тәсілдер.

Сабақтың мақсаты

Жылдамдық және жылдамдық бірліктері туралы түсінік беру. Жылдамдықтың формуласын пайдаланып, есептер шығара білуге үйрету. Пәнге деген қызығушылығын арттыру. Топпен жұмыс жасауға тәрбиелеу.

Негізгі мақсат

  • Топтық жұмыс жасауға

  • Сын тұрғысынан ойлауға

  • Өзін-өзі бағалауға

  • Өз ойларын еркін жеткізуге үйрету.

Оқыту нәтижесі

  • Тақырыпты меңгереді

  • Топтық жұмысқа үйренеді

  • Өз бетімен жұмыс істейді

  • Жауапкершілігі артады

  • Теориялық білімдерін практикада қолдана алады

Тапсырмалар

1.Ұйымдастыру кезеңі:

  1. Сәлемдесу

  2. Ынтымақтастық атмосферасын құру.

«Жұмыла көтерген жүк жеңіл»

  1. ағашты сындыру оңай ма?

  2. 3 ағашты сындыру оңай ма?

  1. Бағалау парағы беріледі.

2.Үй тапсырмасын тексеру «Физикалық диктант»

  1. Оқушыларға сұрақтар беріледі.

  2. Сол сұрақтардың артында сөздер тұрады, сөздердің бірінші әріпі сабақтың тақырыбы болады. Жақсы сөздерді оқыту, сол бойынша тілек білдіру.

Ж ігерлі

Ы нталы

Л лайықты

Д арынды

А лғыр

М мақтаулы

Д идарлы

Ы рысты

Қ адірлі


3.Топқа бөлу: Көлік түрлерінің жылдамдын сипаттау.

1-топ: ұшақ

2-топ: машина

3-топ: велосипедші

Сабаққа қатысып отырған ұстаздарға 1,2,3 саны түскен ұзтаз сол топқа барып отырады.

4.Сабақтың мақсатымен таныстыру

Бүгінгі біздің тақырыбымыз жылдамдық.

  • Ал бүгінгі сабақта өздеріңе қандай мақсат қоясыңдар?

  • Не үйренесіңдер?

  • Әрбір сабақ сендерге не береді?


  1. Сабағымыздың ұстанымы:

Маған айтшы – мен ұмытып қаламын

Маған көрсетші – менің есімде қалады

Өзіме істетші – мен сонда түсінемін

5.Жаңа сабақты түсіндіру.

«Барлық істің басшысы білім мен ұғым».

Оқушылар жылдамдық туралы оқып бір-біріне түсіндіреді.

а) Электронды оқулықты пайдалану.

б) Қосымша мәлімет:

Дат астрономы О.К. Ремер 1676 жылы тұңғыш рет жарық жылдамдығын есептеген.

Ең үлкен жылдамдық – жарық жылдамдығы ⱱ = 300 000 000 м/с

Ең кіші жылдамдық - ұлудікі ⱱ = 0,013 м/с

Бірінші ғарыштық жылдамдық ⱱ = 7200 м/с

6.Жаңа сабақты бекіту.

«Білім теңіз түбі де, шегі де жоқ» . Оқушылар топта есептер шығарады.

1- топ:

1.

108 км/сағ = ….. м/с

18 км/ сағ = ….. м/с

2.

208 м/с жылдамдықпен қозғалатын ұшақ 6 сағат ішінде қандай аралықты ұшып өтеді?

2-топ:

1.

72 км/сағ = ….. м/с

54 км/ сағ = ….. м/с

2.

Велосипедші 1800 с ішінде 9 км жол жүрген.

Велосипедшінің жүрген жылдамдығын табыңдар?

3-топ:

1. 36 км/сағ = ….. м/с

18 км/ сағ = ….. м/с

2.

Машина 1500м/с жолды 36 км/сағ жылдамдықпен жүріп өтті. Осы жолды жүріп өткен уақытты анықтаңдар?

7.Сергіту сәті:

«Сиқырлы әріптер» әр топ берілген әріптерден сөз құрайды, формуланы сөзбен жазады.

8. «Бар нәрсеге білім қолды жеткізер»

Электронды оқулықтан: № 16, №17, 18 тапсырмалар орындалады.

8.Сабақты қорытындылау. Топпен жұмыс:

«Білімді мыңды жығады.»

1 кесте

Физикалық шама


Белгіленуі

Формуласы

Өлшем бірлігі

масса




жылдамдық




жол




уақыт




2. Сәйкестендіру:

m = с

V = кг/ м 3

p = кг

t = м/с

S = м 3

ⱱ = м



Үйге тапсырма

§18 оқу , 5- жаттығу

Бағалау

Бағалау критерийлері:

  • Топ ережесінің сақталуы

  • Топпен ынтымақтастық

  • Тақырыпты игеруі

  • Білімімді болашақта пайдалана алуы

Оқушылар өз-өздерін бағалайды.

Рефлексия

Оқушылардың пікірін білу.















hello_html_5c531985.jpghello_html_367b5fe4.jpg




hello_html_m4b49c3e7.jpghello_html_fa672b0.jpg






hello_html_3d45d0a6.jpghello_html_144ff9f9.jpg

Краткое описание документа:

7 сынып

Физика

Сабақтың тақырыбы

§18 Жылдамдық. Жылдамдық бірліктері.

Сілтеме

Мұғалімге арналған нұсқаулық. СТО, АКТ, Жас ерекшеліктер. Білім берудегі жаңа әдіс-тәсілдер.

Сабақтың мақсаты

Жылдамдық және жылдамдық бірліктері туралы түсінік беру. Жылдамдықтың формуласын пайдаланып, есептер шығара білуге үйрету. Пәнге деген қызығушылығын арттыру. Топпен жұмыс жасауға тәрбиелеу.

Негізгі мақсат

  • -Топтық жұмыс жасауға
  • -Сын тұрғысынан ойлауға
  • -Өзін-өзі бағалауға
  • -Өз ойларын еркін жеткізуге үйрету.

Оқыту нәтижесі

-Тақырыпты меңгереді

-Топтық жұмысқа үйренеді

-Өз бетімен жұмыс істейді

-Жауапкершілігі артады

-Теориялық білімдерін практикада қолдана алады

Тапсырмалар

1.Ұйымдастыру кезеңі:

1.Сәлемдесу

2.Ынтымақтастық атмосферасын құру.

«Жұмыла көтерген жүк жеңіл»

1-ағашты сындыру оңай ма?

2-3 ағашты сындыру оңай ма?

3.Бағалау парағы беріледі.

2.Үй тапсырмасын тексеру «Физикалық диктант»

1.Оқушыларға сұрақтар беріледі.

2. Сол сұрақтардың артында сөздер тұрады, сөздердің бірінші әріпі сабақтың тақырыбы болады. Жақсы сөздерді оқыту, сол бойынша тілек білдіру.

Жігерлі

Ынталы

Ллайықты

Дарынды

Алғыр

М мақтаулы

Дидарлы

Ы рысты

Қадірлі

3.Топқа бөлу: Көлік түрлерінің жылдамдын сипаттау.

1-топ:ұшақ

2-топ:машина

3-топ:велосипедші

Сабаққа қатысып отырған ұстаздарға 1,2,3 саны түскен ұзтаз сол топқа барып отырады.

4.Сабақтың мақсатымен таныстыру

Бүгінгібіздің тақырыбымыз жылдамдық.

-Ал бүгінгі сабақта өздеріңе қандай мақсат қоясыңдар?

-Не үйренесіңдер?

-Әрбір сабақ сендерге не береді?

1.Сабағымыздыңұстанымы:

Маған айтшы – мен ұмытып қаламын

Маған көрсетші – менің есімде қалады

Өзіме істетші – мен сонда түсінемін

5.Жаңа сабақты түсіндіру.

«Барлық істің басшысы білім мен ұғым».

Оқушылар жылдамдық туралы оқып бір-біріне түсіндіреді.

а) Электронды оқулықты пайдалану.

б) Қосымша мәлімет:

Дат астрономыО.К. Ремер 1676 жылы тұңғыш рет жарық жылдамдығын есептеген.

Ең үлкен жылдамдық – жарық жылдамдығыⱱ = 300 000 000 м/с

Ең кіші жылдамдық - ұлудікіⱱ = 0,013 м/с

Бірінші ғарыштық жылдамдық ⱱ = 7200 м/с

6.Жаңа сабақты бекіту.

«Білім теңіз түбі де, шегі де жоқ» . Оқушылар топта есептер шығарады.

1- топ:

№1.

108 км/сағ =…..м/с

18 км/ сағ=…..м/с

№2.

208 м/с жылдамдықпен қозғалатын ұшақ 6 сағат ішінде қандай аралықты ұшып өтеді?

2-топ:

№1.

72 км/сағ =…..м/с

54 км/ сағ=…..м/с

№2.

Велосипедші 1800 сішінде 9 км жол жүрген.

Велосипедшінің жүрген жылдамдығын табыңдар?

3-топ:

№1. 36 км/сағ =…..м/с

18 км/ сағ=…..м/с

№2.

Машина1500м/с жолды36 км/сағ жылдамдықпенжүріп өтті.Осы жолды жүріп өткенуақытты анықтаңдар?

7.Сергіту сәті:

«Сиқырлы әріптер»әр топ берілген әріптерден сөз құрайды, формуланы сөзбен жазады.

8. «Бар нәрсеге білім қолды жеткізер»

Электронды оқулықтан:№ 16, №17, 18 тапсырмалар орындалады.

8.Сабақты қорытындылау. Топпен жұмыс:

«Білімді мыңды жығады.»

№1 кесте

Физикалық шама

Белгіленуі

Формуласы

Өлшем бірлігі

масса




жылдамдық




жол




уақыт




№2. Сәйкестендіру:

m =с

V =кг/ м 3

p = кг

t = м/с

S =м 3

ⱱ = м

Үйге тапсырма

§18 оқу , 5- жаттығу

Бағалау

Бағалау критерийлері:

Топ ережесінің сақталуы

Топпен ынтымақтастық

Тақырыпты игеруі

Білімімді болашақтапайдаланаалуы

Оқушылар өз-өздерін бағалайды.

Рефлексия

Оқушылардың пікірін білу.

Автор
Дата добавления 04.05.2015
Раздел Физика
Подраздел Рабочие программы
Просмотров1130
Номер материала 263348
Получить свидетельство о публикации

"Инфоурок" приглашает всех педагогов и детей к участию в самой массовой интернет-олимпиаде «Весна 2017» с рекордно низкой оплатой за одного ученика - всего 45 рублей

В олимпиадах "Инфоурок" лучшие условия для учителей и учеников:

1. невероятно низкий размер орг.взноса — всего 58 рублей, из которых 13 рублей остаётся учителю на компенсацию расходов;
2. подходящие по сложности для большинства учеников задания;
3. призовой фонд 1.000.000 рублей для самых активных учителей;
4. официальные наградные документы для учителей бесплатно(от организатора - ООО "Инфоурок" - имеющего образовательную лицензию и свидетельство СМИ) - при участии от 10 учеников
5. бесплатный доступ ко всем видеоурокам проекта "Инфоурок";
6. легко подать заявку, не нужно отправлять ответы в бумажном виде;
7. родителям всех учеников - благодарственные письма от «Инфоурок».
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://infourok.ru/konkurs


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ


Идёт приём заявок на международный конкурс по математике "Весенний марафон" для учеников 1-11 классов и дошкольников

Уникальность конкурса в преимуществах для учителей и учеников:

1. Задания подходят для учеников с любым уровнем знаний;
2. Бесплатные наградные документы для учителей;
3. Невероятно низкий орг.взнос - всего 38 рублей;
4. Публикация рейтинга классов по итогам конкурса;
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://urokimatematiki.ru
