Предпросмотр материала:
|
Күні 19.02.2014ж |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қ.Жұмаділов "Қаздар қайтып барады" |
|||
|
Сілтеме |
Жоспар |
|||
|
Мақсаттары |
Қ.Жұмаділовтің "Қаздар қайтып барады" шығармасының идеясы мен тақырыбын меңгерту, шығармадағы аң-құс, өсімдік, географиялық атаулардың берілу маңызы, оралмандар мәселесі; Туған жерге, Отанға деген патриоттық сезімдерін арттыру, өзгелерге сыйластықпен қарауға тәрбиелеу; Оқушылардың белсенділіктерін, шығармашылықтарын, өз ойын тұжырымды айта білулерін дамыту, пәнаралық байланыс арқылы пәнге деген қызығушылығын арттыру; |
|||
|
Түйінді идеялар |
1) Оқушылар шығарманың идеясын ұғыну арқылы автор шеберлігіне назар аударады; 2) Сындарлы және ашық диалогке қатысу балалардың өз идеясын сенімді түрде білдіруіне, түрлі көзқарастарға көңіл бөлуге және оларды бағалауға мүмкіндік береді; 3) Балалардың жауабын бақылау, жазып алу мен талқылау сауатты оқытуға ықпал етеді; 4) Шығарманың география пәнімен байланысына назар аударып, зерттеу жұмыстарын жүргізу арқылы таным көкжиегі кеңейеді. |
|||
|
Уақыты |
Стратегиялар |
Ресурсы |
Сабақтың мазмұны |
|
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс - әрекеті |
|||
|
|
|
|
Топқа бөлу |
|
|
|
|
|
Өзен-көл, тау, аң-құс сөздері қатысқан мақалдар сұрау |
Оқушылар мақал-мәтелдер айтады |
|
|
Сыни ойлау |
Интернет, түсіндірме сөздік |
1. Шығармадағы өсімдік, аң-құс, жер-су атаулары 2. "Байтас қарттың елге оралуы дұрыс, дұрыс емес" Дебат. 3. "Қаздар қайтып барады" шығармасы менің ұғымымда". Эссе |
1. Шығармадағы өсімдік, аң-құс, жер-су атауларын тауып, интернет көмегімен түсініктеме, географиялық сипаттама беру, картадан көрсету 2. Пікірталас арқылы шығарманың тақырыбы мен идеясын ашу, өзіндік талдауларын көрсету. 3. Жазушының айтар ойы, оқушы пайымы |
|
|
Диалог |
Видео-ролик |
Қазіргі таңдағы оралмандар мәселесі |
Проблемалық сұрақтар шығару, келесі топтар жауап береді. |
|
|
|
Бағалау |
Бағалау парағы |
Әр топ өз-өздерін бағалайды |
|
|
|
|
Үйге тапсырма |
1. Шығармадағы ұлттық ұғымдар, түсініктеме беру 2. Шығарманың көркемдік ерекшелігі |
Күні 19.02.2014ж
Сабақтың тақырыбы
Қ.Жұмаділов "Қаздар қайтып барады"
Сілтеме
Жоспар
Мақсаттары
Қ.Жұмаділовтің "Қаздар қайтып барады" шығармасының идеясы мен тақырыбын меңгерту, шығармадағы аң-құс, өсімдік, географиялық атаулардың берілу маңызы, оралмандар мәселесі;
Туған жерге, Отанға деген патриоттық сезімдерін арттыру, өзгелерге сыйластықпен қарауға тәрбиелеу;
Оқушылардың белсенділіктерін, шығармашылықтарын, өз ойын тұжырымды айта білулерін дамыту, пәнаралық байланыс арқылы пәнге деген қызығушылығын арттыру;
Түйінді идеялар
1) Оқушылар шығарманың идеясын ұғыну арқылы автор шеберлігіне назар аударады;
2) Сындарлы және ашық диалогке қатысу балалардың өз идеясын сенімді түрде білдіруіне, түрлі көзқарастарға көңіл бөлуге және оларды бағалауға мүмкіндік береді;
3) Балалардың жауабын бақылау, жазып алу мен талқылау сауатты оқытуға ықпал етеді;
4) Шығарманың география пәнімен байланысына назар аударып, зерттеу жұмыстарын жүргізу арқылы таным көкжиегі кеңейеді.
Уақыты
Стратегиялар
Ресурсы
Сабақтың мазмұны
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс - әрекеті
Топқа бөлу
Өзен-көл, тау, аң-құс сөздері қатысқан мақалдар сұрау
Оқушылар мақал-мәтелдер айтады
Сыни ойлау
Интернет, түсіндірме сөздік
1. Шығармадағы өсімдік, аң-құс, жер-су атаулары
2. "Байтас қарттың елге оралуы дұрыс, дұрыс емес" Дебат.
3. "Қаздар қайтып барады" шығармасы менің ұғымымда". Эссе
1. Шығармадағы өсімдік, аң-құс, жер-су атауларын тауып, интернет көмегімен түсініктеме, географиялық сипаттама беру, картадан көрсету
2. Пікірталас арқылы шығарманың тақырыбы мен идеясын ашу, өзіндік талдауларын көрсету.
3. Жазушының айтар ойы, оқушы пайымы
Диалог
Видео-ролик
Қазіргі таңдағы оралмандар мәселесі
Проблемалық сұрақтар шығару, келесі топтар жауап береді.
Бағалау
Бағалау парағы
Әр топ өз-өздерін бағалайды
Үйге тапсырма
1. Шығармадағы ұлттық ұғымдар, түсініктеме беру
2. Шығарманың көркемдік ерекшелігі
Күні 19.02.2014ж
Сабақтың тақырыбы
Қ.Жұмаділов "Қаздар қайтып барады"
Сілтеме
Жоспар
Мақсаттары
Қ.Жұмаділовтің "Қаздар қайтып барады" шығармасының идеясы мен тақырыбын меңгерту, шығармадағы аң-құс, өсімдік, географиялық атаулардың берілу маңызы, оралмандар мәселесі;
Туған жерге, Отанға деген патриоттық сезімдерін арттыру, өзгелерге сыйластықпен қарауға тәрбиелеу;
Оқушылардың белсенділіктерін, шығармашылықтарын, өз ойын тұжырымды айта білулерін дамыту, пәнаралық байланыс арқылы пәнге деген қызығушылығын арттыру;
Түйінді идеялар
1) Оқушылар шығарманың идеясын ұғыну арқылы автор шеберлігіне назар аударады;
2) Сындарлы және ашық диалогке қатысу балалардың өз идеясын сенімді түрде білдіруіне, түрлі көзқарастарға көңіл бөлуге және оларды бағалауға мүмкіндік береді;
3) Балалардың жауабын бақылау, жазып алу мен талқылау сауатты оқытуға ықпал етеді;
4) Шығарманың география пәнімен байланысына назар аударып, зерттеу жұмыстарын жүргізу арқылы таным көкжиегі кеңейеді.
Уақыты
Стратегиялар
Ресурсы
Сабақтың мазмұны
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс - әрекеті
Топқа бөлу
Өзен-көл, тау, аң-құс сөздері қатысқан мақалдар сұрау
Оқушылар мақал-мәтелдер айтады
Сыни ойлау
Интернет, түсіндірме сөздік
1. Шығармадағы өсімдік, аң-құс, жер-су атаулары
2. "Байтас қарттың елге оралуы дұрыс, дұрыс емес" Дебат.
3. "Қаздар қайтып барады" шығармасы менің ұғымымда". Эссе
1. Шығармадағы өсімдік, аң-құс, жер-су атауларын тауып, интернет көмегімен түсініктеме, географиялық сипаттама беру, картадан көрсету
2. Пікірталас арқылы шығарманың тақырыбы мен идеясын ашу, өзіндік талдауларын көрсету.
3. Жазушының айтар ойы, оқушы пайымы
Диалог
Видео-ролик
Қазіргі таңдағы оралмандар мәселесі
Проблемалық сұрақтар шығару, келесі топтар жауап береді.
Бағалау
Бағалау парағы
Әр топ өз-өздерін бағалайды
Үйге тапсырма
1. Шығармадағы ұлттық ұғымдар, түсініктеме беру
2. Шығарманың көркемдік ерекшелігі
Профессия: Руководитель отделения (департамента, комплекса, управления, центра) библиотеки
Профессия: Методист
Профессия: Научный сотрудник библиотеки
Профессия: Педагог-библиотекарь
Профессия: Специалист по микрокопированию и оцифровке документов
В каталоге 7 239 курсов по разным направлениям
Учебник: «Основы психологии», Столяренко Л.Д.
Тема: 2.1. Межличностные отношения и взаимодействия
Учебник: «Основы психологии», Столяренко Л.Д.
Тема: 2. Психология взаимодействия людей. Межличностные отношения