Бекітемін:
|
|
Пәні:
|
Қазақстан
тарихы. 11 «Б» сынып.
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Жоңғар
шапқыншылығына қарсы бүкіл халықтық Отан соғысы
|
Сілтеме:
|
Қазақстан
тарихы. 11 сынып. (Т.С.Садықов, Ә.Т.Төлеубаев, Ғ.Халидуллин, Б.Сәрсекеев).
|
Оқыту мақсаты:
|
Оқушылардың
ақпараттар мазмұнын талдау арқылы деректерді нақты және сындарлы меңгеруіне
қол жеткізу.
|
Оқу
мақсаты:
Оқушылардың
|
Оқу мен
оқыту әрекеттері арқылы оқушылардың әлеуметтік, эмоциялық, танымдық
кедергілерін төмендету.
|
Күтілетін
нәтиже:
|
Барлық
оқушылар:
Оқытудың әрбір сатысында алға ілгерілеудің болуын қамтамасыз ету.
|
Әдіс-тәсілдер мен стратегиялар:
|
Талдау
жасау, бақылау, «Блум» таксономиясы, ОүБ-1,5-5,3,9, «Бағдаршам», кері
байланыс.Кіші жоба қорғау.
|
Негізгі идея:
|
Ынтымақтастықты
орнату. Зерттеушілік әңгіме. Сыни ойлау дағдысын дамыту. Өзін-өзі реттеу.
|
Тапсырма көздері:
|
Мәтінді
оқу, талдау. Топтық әңгіме. Сұрақтарға жауап беру.
|
Сабақтың көрнекілігі:
|
Интерактивті
тақта, слайд, бақылау парақшалары, «Блум» таксономиясының карточкалары,
тарихи карта.
|
Кіріспе.
Мотивациялық кезең.
2 мин.
|
Мұғалімнің іс-әрекеті:
|
Оқушының
іс-әрекеті:
|
-
Сынып оқушыларына
жағымды ахуал туғызу;
-
Назарларын сабаққа
аудара отырып, қызығушылықтарын арттыру;
-
Сандарды санату арқылы
үш топқа біріктіру;
|
Сынып
сандар санау көмегімен 4 топқа бірігеді.
|
Тұсаукесер.
5 мин
|
«Ассоциация»
әдісімен үйге берілген тапсырманы қорытындылау
|
ОүБ-1-5
«Бағдаршам» арқылы өз-өздерін бағалау;
|
Негізгі бөлім.
Жаңа сабақ.
Жеке, топтық жұмыс.
27 мин.
|
Мәтінді
оқуға ұсыну. Жеке жұмыс. 10 мин
Топпен
жұмыс. Жобаны қорғау.12 мин
1-топ: Жоңғар
хандығының құрылуы
2-топ:.Орбұлақ
шайқасы
3-топ:
аңырақай шайқасы
Бағалау
критерийлері. 5 мин
Топтық бағалау Екі жұлдыз бір ұсыныс.
|
Мәтінді
оқиды, көргенін және естігенін бағалау критерийлері арқылы бағалайды.
ОүБ-5-бағалау
критерийлері
|
Жеке
жұмыс.
9 мин.
|
«Блум»
таксономиясы сұрақтарын интерактивті тақта арқылы ұсыну
Ойлау деңгейлері
|
Сұрақтар мен тапсырмалар
|
Оқушылардың жауаптары
|
БІЛУ
|
Қазақ
және Жоңғар хандықтары арасындағы шиеленіс не себепті болды?
|
|
ТҮСІНУ
|
Басқыншылық
саясатын қалай түсінесің?
|
|
ҚОЛДАНУ
|
Сандармен
жұмыс жасау
|
|
ТАЛДАУ
|
Сандармен
жұмыстың нәтижесін талдау
|
|
ЖИНАҚТАУ
|
Жоңғар
шапқыншылығын жеңіспен аятаудағы Абылайдың рольі
|
|
БАҒАЛАУ
|
Қазақ
хандығының Жоңғарларға қарсы күш қуаты мен беделінің артқаны неден
көрінеді.
|
|
|
|
Кері
байланыс.
3 мин
|
1.
Мен бүгін өте жақсы
түсіндім...
2.
Бұл сабақта мен үшін не
қиын болды?
3.
Маған қатты әсер еткен
стратегия...
|
Әрбір
жеке оқушы берілген парақшаны толтырып береді. ОүБ-5-9
|
Үйге тапсырма:
|
Кітаппен
жұмыс.
§2
тақырыбын оқу.слайд шоу жасап келу.
|
Ғаламтормен
іздену жұмысы.
|