Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / "Жүздіктерді, ондықтарды бір таңбалы сандарға бөлу, көбейту" тақырыбында сабақ жоспары

"Жүздіктерді, ондықтарды бір таңбалы сандарға бөлу, көбейту" тақырыбында сабақ жоспары

Курсы профессиональной переподготовки
124 курса

Выдаем дипломы установленного образца

Заочное обучение - на сайте «Инфоурок»
(в дипломе форма обучения не указывается)

Начало обучения: 22 ноября
(набор групп каждую неделю)

Лицензия на образовательную деятельность
(№5201 выдана ООО «Инфоурок» 20.05.2016)


Скидка 50%

от 13 800  6 900 руб. / 300 часов

от 17 800  8 900 руб. / 600 часов

Выберите квалификацию, которая должна быть указана в Вашем дипломе:
... и ещё 87 других квалификаций, которые Вы можете получить

Получите наградные документы сразу с 38 конкурсов за один орг.взнос: Подробнее ->>

библиотека
материалов

Сыныбы: 3

Пәні: Математика

Пән мұғалімі: Жолдасова Күнзира


Сабақтың тақырыбы: Жүздіктерді бір таңбалы санға, ондықтарды бір таңбалы санға көбейту және бөлу

Сабақтың мақсаты: Ондықтар мен жүздіктерді бір таңбалы санға көбейту және бөлу жолдарын қарастыру, меңгерту. Есептер шығарту.

Күтілетін нәтижесі: Ондықтар мен жүздіктерді бір таңбалы санға көбейту және бөлу жолдарын біледі, есептер шығаруда қолдана алады.

Сабақтың формасы: ұжымдық, топтық, жұптық, жеке Қолданылатын әдіс-тәсілдер: «Ой шақыру», «Тақырыптың түйісуі», деңгейлік тапсырма, «Кел, құрайық!», кері байланыс

Құрал-жабдықтар, көрнекілік: кеспе материалдар, электронды оқулық, стикерлер, маркер, плакат

Сабақтың барысы

Кіріспе

(3-5 мин)

Білу, түсіну деңгей


Шаттық шеңбері.

«Жүректен жүрекке» мұғалім бірінші тілек білдіреді.

Оқушылар тілекті бір – біріне жалғастырып, тілек айтады.

Оқушылардың сабаққа дайындығын білу.

Мұғалім оқушыларды "ондықтар", "жүздіктер","нөл" деген таратпалар арқылы топтарға бөледі.

Оқушылар 3 топқа бөлінеді.

Оқушыларды топтарға бөле отырып, жаңа тақырыпқа бағыт жасау.

Тұсау кесер

(5-10мин)

Ой шақыру.

10 • 4 40 : 4

1 онд. • 4 = 4 онд. 4 онд.: 4=1 онд.

10 • 4 = 40 40 : 4 = 10

4 • 10 = 40 40 : 10 = 4


100 • 4 400 : 4

1жүзд.• 4=4жүзд 4жүзд.:4=1жүзд.

100 • 4 = 400 400 : 4 = 100

4 • 100 = 400 400 : 100 = 4


Оқушылар жаңа тақырыппен танысып, талқылап, жүздіктерді және ондықтарды бір таңбалы санға көбейту мен бөлуді меңгереді.


Ондықтар мен жүздіктерді бір таңбалы санға көбейту және бөлу жолдарын қарастыру, меңгерту.

Жұптық тапсырма.

«Тақырыптың түйісуі»

4 – мысал

Амалдарды орындап, мәндерін табады.

Бағдаршам арқылы бағалау

Оқушылар жұптасып отырып амалдарды орындап, мәнін табады. Жұптар жұмыстарын өзара бағалайды.

Логикалық ойлау қабілеттері дамыту. Өзара бағалай білуге дағдыландыру.

Негізгі бөлім

(15-20)

Талдау, қолдану деңгей

Топтық тапсырма.

«Кел, құрайық!»

6 - есеп.

Есептерді шығар.


Критерий арқылы бағалау

Оқушылар топтаса оты-рып, есептің шартын құ-рып, шығарылу жолда-рын көрсете отырып, жа-уабын табады. Мұғалім анықтаған критерий арқылы бағалайды.

Оқушылардың сөй-леу шеберлігін анық-тау, ынтымақтастық қабілеттерін қалып-тастыру. Ой қоры-тындыларын жасауға дағдыландыру.

Деңгейлік тапсырмалар

1 - тапсырма

10 • 6 10 • 7 100 • 7

6 • 10

60 : 6

60 : 10

2 - тапсырма

Теңдеу құр және оны шеш.

-егер белгісіз санды 3-ке көбейтсе, онда 30 шығады.

-егер 10-ды белгісіз санға көбейтсе, онды 10 шығады.

-егер 600-ді белгісіз санға бөлсе, онда 6 шығады.

3- тапсырма

Жарысқа Қуат, Бауыржан және Ғалым қатысты. Қуат 2 м 70 см секірді және бұл Бауыржанның секіргенінен 3 дм ұзын болды. Бауыржанның секіргені Қуаттың секіргенінен 20 см қысқа болды. Жарыста қайсысы нешінші орын алды?



Өрнекті жалғастырып жазып, мәндерін табады.






Теңдеулерді құрып, шығарады.






Логикалық тапсырманы орындайды.


А, В, С деңгейлі балаларды анықтау.

Оқушылардың сыни ойлау қабілеттерін дамыту.





Сергіту сәті


hello_html_19c2eb09.png

Қоры-тынды

(5-10 мин)

Бағалау деңгей

Үйге тапсырма

7- мысалды шығарып келу.




Кері байланыс.

  1. Бүгін сабақ ұнады. Несімен?

  2. Ұнамады. Несімен?

  3. Сабақта қиналдым. Неден?

  4. Сабақта оңай болды? Не жасау?


Оқушылар кері байланысты ауызша айту арқылы қайтарады.

Оқушылардың рефлексивті ойларын дамытады, тақырып бойынша түсінгені, түсінбегенін анықтау.


Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 22 ноября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru

