134177
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 6.900 руб.;
- курсы повышения квалификации от 1.500 руб.
Престижные документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ 50%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО сейчас!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности № 5201 выдана ООО "Инфоурок")

ИнфоурокДругоеРабочие программыӨзін-өзі тану пәні бойынша 1 сынып сабақ жоспарлары

Өзін-өзі тану пәні бойынша 1 сынып сабақ жоспарлары

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

Күні: ______________

Сабақтың тақырыбы: Көмектесе білейік

Мақсаты: оқушылардың "көмек", "көмектесу" ұғымдарына тереңірек түсінік беру. Үлкен-кішіні сыйлап, әрдайым қолдан келгенше көмек көрсетуге тәрбиелеу.

Міндеттері:

- Оқушылардың көмек көрсету туралы білімдерін кеңейту;

- Оқушы бойындағы жақсы қасиеттерді дамыту;

- Жалпы адамзаттық құндылықтармен сусындаған азамат тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: дәстүрлі сабақ

Оқыту әдістері: түсіндіру, сұрақ-жауап, салыстыру, әңгімелеу, ойын әдісі.

Көрнекі құралдар: оқулық, суреттер мен плакаттар

Дәйексөз: Бірлесе көтерген жүк жеңіл. (Мақал)


Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

а) сәлемдесу

«Бір күнгі танысыңа , қырық күн сәлем» дегендей, біз бүгін бір- бірімізбен дәстүрден тыс амандасудың түрлерін көрсетейік. (оқушыларға көрсетілді, барлығы бір- бірімен сәлемдесті.)

1-нұсқау: Бір- біріне күлімсірей қарап алақанның ішін және сыртын тигізіп сәлемдесу.

2-нұсқау: Оң жақ тізелерін түйістіру арқылы сәлемдесу.

3-нұсқау: Оң жақ иықтарын тигізіп сәлемдесу.

4-нұсқау: Маңдайларын бір- бірлеріне тигізіп сәлемдесу.

Сәлемдесу рәсімі аяқталғаннан кейінгі сұрақтар қойылды:

1.Сәлемдесу кезінде қандай әсерде болдыңыз?

2.Осы әдістердің қайсысын пайдаланып көрдіңіз?

3.Сізге қандай әдіс ұнады?

ә) шаттық шеңбері

Не үшін

Қ.Мырза Әли

Екі көзің не үшін керек?

Жақсыларды көру үшін!

Құлақ деген не үшін керек?

Ақыл-кеңес тыңдау үшін!

Екі қолың не үшін керек?

Елге көмек беру үшін!


ІІ. Үй жұмысын тексеру

Дәптерлеріне салып келген суреттерін бағалау, мадақтау.


ІІІ. Жаңа білім беру

Әңгімелесу.

Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Көмектесе білейік»!

  • 52 беттегі суреттерді қараңдар.

  • Суреттерден не көріп тұрсыңдар?

  • Суреттерді салыстырыңдар.

  • Қайсысы көмек екенін ажыратыңдар.

Оқушылардың жауабы тыңдалады.

Оқулықпен жұмыс. Сахналау

53 беттегі суреттер бойынша жұмыс жасау.

- Суреттерден не көріп тұрсыңдар?

- Суреттерге қарап әңгіме құрастырыңдар.

- Балалардың бір-біріне қалай көмектесетінін сахналап беріңдер,

Мәтінмен жұмыс

"Арыстан мен тышқан" ертегісі.. (Суреттер бойынша мәтін құрастыру керек).

Сергіту сәті

Оң қолымда бес саусақ

Сол қолымда бес саусақ

Бесті беске қосайық

Қатт-қатты соғайық.

Сахналау

- "Шалқан" ертегісін сахналап көрсетіңдер.

Дәйексөз.

Бүгінгі сабағымыздың дәйексөзі ретінде "Бірлесе көтерген жүк жеңіл" деген мақал алынған.

-Балалар, осы мақалдан не түсіндіңдер?

Оқушылардың жауаптары тыңдалады.


IV. Бекіту

  • Көмек, көмектесу дегеніміз не?

  • Сен кімге қандай көмек жасадың?


V. Қорытынды

М.Байсариева "Көмектесем бәріне" өлеңін оқу.

Көмектесем бәріне

М.Байсариева

Отын жарып беремін,

Суды да алып келемін.

Аялаймын мамамды,

Тиеді ылғи көмегім.

Ең елгезек баламын,

Үлкен тілін аламын.

Өссем деген ойым бар,

Таудай биік талабым.


Жүректен-жүрекке.

(Бәріміз шеңбер құрып айтамыз)

Жігер деген- МЕН

Күш деген –МЕН.

Махаббат деген – МЕН.

Кешірім деген –МЕН.

Құдірет деген –МЕН.

Жастық деген –МЕН.

Денсаулық деген –МЕН.

Ақылдылық деген –МЕН.

Жарқындық деген –МЕН.

Бар ғажайып деген –МЕН.


VI. Үйге тапсырма: -Кімге қандай көмек жасадыңдар? Сол туралы ойланып, келесі сабақта әңгімелеп айтып бересіңдер.


VII. Бағалау


