Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Өнерлі бала-сүйкімді
2 слайд
ққоб
Қобланова Армангүл
3 слайд
Утепова Улмекен
4 слайд
Ринат пен Ғазиз
5 слайд
Бишілер
6 слайд
7 слайд
8 слайд
Жас суретшілер
9 слайд
10 слайд
11 слайд
12 слайд
13 слайд
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Өзін өзі тану сабағы
Бестамақ орта мектебі. 06.02.2015 жыл №21
Тақырыбы: Өнерлі бала-сүйкімді.
Құндылығы: Сүйспеншілік
Қасиеттері: Өнерпаздық, қызығушылық, құрмет.
Мақсаты: «Сүйспеншілік» ұғымының құндылық ретіндегі мәнін ашу.
Міндеттері:
Өнерпаздықтың адам өміріндегі маңыздылығын түсіндіру;
Өнерге қызығушылықтарын артытыру;
Өнерге құрметпен қарауға тәрбиелеу;
Сабақ барысы:
Ұйымдастыру:5Т
Тыныштық сәті:
Балалар мен сендерді бүгін туған жеріміздің әдемі де әсем, теңдесі жоқ керемет жерлеріне ұшақпен саяхат жасауға шақырамын. Ол үшін сендерді көздеріңізді жұмып, ұшақтағы орындарыңа жайғасуларыңды сұраймын.
Біз ауа кемесімен аспанға көтерілдік. Аспанан ұшақ ішінен қарағанда біздің туған өлкеміздің шексіз-шексіз кең байтақ әсерін көріп отырмыз.Қараңдаршы биік таулар қандай керемет. Өзен-көлдерде балықтар тулап жүр. Ормандарында құстар сайрап, аңдар асыр салып жүр. Кең далада самал жел еседі.Біздің отанымыздың әсем қалалары мен ауылдарында қайрымды, еңбекқор адамдар тұрып жатыр. Олар көпұлтты Қазақстан Республикасында өмір сүріп жатқандары үшін өте қуанышты. Өйткені біздің еліміздің достық, адамгершілік, тыныштық, бейбітшілік қанатын жайған. Біздің жүрегіміз Отанымызға деген мақтаныш сезіміне толы. Тыңдаңдаршы, жүрегіміз қуана соғуда. Біздің ұшағымыз туған өлкеміздің таулары мен өзен-көлдердің, ауылымен, қалаларының үстімен ұшып өтті.Қандай керемет жер. Қандай керемет өлке. Біз осындай жерде туылғанымызды мақтан етеміз. Ұшағымыз жерге қонуға бет алды. Біз өзіміздің сүйікті бақшамызға оралдық. Бір екі үш көзімізді ашамыз, денемізді тік ұстап, терең тыныстап, бір-бірімізге күлімсіреп қараймыз. Бәрекелді жарайсыңдар. Ал енді балалар, сендер ұшақпен ұшқанда өздеріңді қалай сезіндіңдер? Сендерге саяхат ұнадыма?
Үй жұмысын тексеру:
21-сабақ. Д.Әлімжановтың «Өнір таны, өнер қу» өлеңі.
1. Өнер дегенді қалай түсінесіңдер?
2. Адам өнерді не үшін үйренеді?
3. Адамның өнерпаздығы қандай қабілет?
4. Өнерге қызығушылықты қалай дамытуға болады?
5. Өнер адамдарын қалай құрметтейміз?
Сергіту сәті:(Өнер)
Дәйек сөз:
«Өнерлі өрге жүзер»
Мақал
(екі рет ұлдар, екі рет қыздар, барлығы бірге)
Дәптерге жазыңдар
Сылайдта Бестамақ орта мектебінің өнерлі балдарының суреттерін көрсету.
Әңгімелесу:
«Өнерліге өлім жоқ» ертегісі.
1. Хан қалай өнер үйренеді?
2. Ханды кім алып кетеді?
3. Ханның өнерпаздығының көмегі оған қай жерде тиеді?
4. Ханның өнерге қызығушылығын кім оятады?
5. Уәзірдің ханға деген құрметі туралы не айтасыңдар?
Шығармашылық жұмыс:
Дәптермен жұмыс.Тапсырма орындау барысында өнерлі бала туралы ойларын жинақтау.
Топпен ән:
«Айгөлек» Сөзі: Н.Баймухамедов Әні: Б.Байқадамов.
Үй жұмысы:
22-сабақ. А.Есеновтың «Бес нәрсеге асық бол» өлеңі.
Қортынды:
Балалар, кез келген өнер түрі соның ішінде ән-күй өнері адамға рухани күш, әртүрлі сезімдер сыйлайды.
6 656 324 материала в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Жумагалиева Айнагуль Елтаевна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс повышения квалификации
36 ч. — 180 ч.
Курс повышения квалификации
72/180 ч.
Курс повышения квалификации
72/108/144 ч.
Мини-курс
6 ч.