Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Иностранные языки / Рабочие программы / Қазақ тілі 9 сынып Бірыңғай мүшелерге байланысты қойылатын үтір
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 26 апреля.

Подать заявку на курс
  • Иностранные языки

Қазақ тілі 9 сынып Бірыңғай мүшелерге байланысты қойылатын үтір

библиотека
материалов

hello_html_m2a7690f7.gifСабақтың тақырыбы : Бірыңғай мүшелерге байланысты қойылатын үтір

Сабақтың мақсаты : білімділік – Тыныс белгілерін ажыратуға үйрету;

дамытушылық – оқушылардың жеке өнімді қызметтерін дамытушылық тапсырмалар арқылы байқау,логикалық тапсырмалар арқылы жұмыстану, практикалық тапсырмалар арқылы оқушы қызметінің әрекетін арттыру;

тәрбиелік – лексикалық тапсырмалар арқылы оқушының сезіміне әсер ету,жан дүниелерін байыту.

Сабақтың түрі : аралас сабақ

Сабақтың әдісі : сұрақ-жауап, топтастыру, талдау

Сабақтың көрнекілігі : кеспе қағаздар, семантикалық карта

Пәнаралық байланыс : әдебиет, орыс тілі

Сабақтың барысы :

а) Ұйымдастыру кезеңі :

Оқушылармен амандасу,түгелдеу,оқу құралдарын тексеру.Сыныптың тазалығына көңіл бөлу.Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.

ә) Үй тапсырмасын пысықтау :

Үйге берілген тапсырманы сұраймын . Оқушыларға өткен тапсырма бойынша бірнеше сұрақтар қоямын

б) Жаңа сабақты түсіндіру.

Бірыңғай мүшелерге байланысты қойылатын үтір


Қойылатын орындары

Бірыңғай

мүшелер

жалғаулықсыз

келгенде арала-

рына үтір ойы-

лады.

Да, де, әрі, я,

яки, не, немесе, әлде жалғаулық

шылаулары бірыңғай

мүшелермен

қайталанып

келгенде

қойылады.

Мен, және

жалғаулық

шылаулары қайталанбайды. Онда жұптасқан

бірыңғай

мүшелердің

соңғы жұбының алдына

қойылады.

Да, де, әрі, я,

яки, не, немесе, әлде жалғаулық

шылаулары

бірыңғай баян-

дауыштар ара-

сында қайта-

ланбай келсе,

шылаудан соң

үтір қойылады

Да, де, әрі, я,

яки, не, немесе, әлде жалғаулық

шылаулары бірыңғай

мүшелердің

арасында

қайталанбай

тұрса үтір

қойылмайды.

Айгцл,

Әсел,

Әдемілер

бүгінгі

жауапкер-

шілікті

айқын

сезінеді.

Аяулым да,

Асыл да, Ме-

руерт те не

үйге кірерлерін, не кері

бұрылып ке-

терлерін білмей дал болды.

Айнұр мен

Айдын, Ардақ

пен Қанат

кезекшілікті

бөліп алып,

кезекшілік

міндеттерін

пысықтады.

Қоңырау

соғылды да,

сабақ басталды.

Айта салды да,

кейін қарай

жүгіріп кетті.

Келді де

көрді. Бойын шаттық әрі белгісіз

қорқыныш би-

легендей ме?..

Хабарласпады

я келмеді.

Жаттығумен жұмыс: 142-жаттығу. Мәтіннің тыныс белгілерін қойып шығыңдар.

Топпен жұмыс: 1-топ: 5 мақал жазып,кестеде көрсетілген үлгі бойынша талдаңдар.

Берілген мақал

бастауыш

баяндауыш

анықтауыш

пысықтауыш

Сөздің көркі-мақал

Көркі (несі?)

Мақал (не?)

Сөздің (ненің?)

-


2-топ: «Бал балалық қызықтары» атты 10 минут көлемінде мектеп өмірінен қызықты оқиғаларды еске түсіріп жазыңдар.


Білімді бекіту : Өткен тақырыптар бойынша бірнеше сұрақтар қоя отырып, түсінбеген сұрақтарына жауап беремін

Бағалау : Сабаққа қатысып отырғандарына қарай білімдері бағаланады.

Үйге тапсырма : 145-жаттығу.


Краткое описание документа:

Сабақтың  тақырыбы :        Бірыңғай мүшелерге байланысты қойылатын үтір 

Сабақтың мақсаты : білімділік –  Тыныс белгілерін ажыратуға үйрету;

                                     дамытушылық – оқушылардың жеке өнімді қызметтерін дамытушылық тапсырмалар арқылы байқау,логикалық тапсырмалар арқылы жұмыстану, практикалық тапсырмалар арқылы оқушы қызметінің әрекетін арттыру;

                                  тәрбиелік – лексикалық тапсырмалар арқылы оқушының сезіміне әсер ету,жан дүниелерін байыту.                                                                                          

Сабақтың түрі :                                 аралас  сабақ

Сабақтың әдісі :                               сұрақ-жауап,  топтастыру, талдау

Сабақтың көрнекілігі :                   кеспе қағаздар,  семантикалық карта

Пәнаралық байланыс :                   әдебиет, орыс тілі

Сабақтың барысы : 

                                    а)  Ұйымдастыру кезеңі :

             Оқушылармен амандасу,түгелдеу,оқу құралдарын тексеру.Сыныптың тазалығына көңіл бөлу.Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.

                                    ә)  Үй тапсырмасын пысықтау :

                Үйге берілген тапсырманы сұраймын . Оқушыларға өткен тапсырма бойынша бірнеше сұрақтар қоямын

                                б)  Жаңа сабақты түсіндіру.

Бірыңғай мүшелерге байланысты қойылатын үтір

 

Қойылатын орындары

Бірыңғай

мүшелер

жалғаулықсыз

келгенде арала-

рына үтір  ойы-

лады.

Да, де, әрі, я,

яки, не, немесе, әлде жалғаулық

шылаулары бірыңғай

мүшелермен

қайталанып

келгенде

қойылады.

Мен, және

жалғаулық

шылаулары қайталанбайды. Онда жұптасқан

бірыңғай

мүшелердің

соңғы жұбының алдына

қойылады.

Да, де, әрі, я,

яки, не, немесе, әлдежалғаулық

шылаулары

бірыңғай баян-

дауыштар ара-

сында қайта-

ланбай келсе,

шылаудан соң

үтір қойылады

Да, де, әрі, я,

яки, не, немесе, әлдежалғаулық

шылаулары бірыңғай

мүшелердің

арасында

қайталанбай

тұрса үтір

қойылмайды.

Айгцл,

Әсел,

Әдемілер

бүгінгі

жауапкер-

шілікті

айқын

сезінеді.

Аяулым да,

Асыл да, Ме-

руерт те не

үйге кірерлерін, не кері

бұрылып ке-

терлерін білмей дал болды.

Айнұр мен

Айдын, Ардақ

пен Қанат

кезекшілікті

бөліп алып,

кезекшілік

міндеттерін

пысықтады.

Қоңырау

соғылды да,

сабақ басталды.

Айта салды да,

кейін қарай

жүгіріп кетті.

Келді де

көрді. Бойын шаттық әрі белгісіз

қорқыныш би-

легендей ме?..

Хабарласпады

я келмеді.

Жаттығумен жұмыс:     142-жаттығу.   Мәтіннің тыныс белгілерін қойып шығыңдар.

Топпен жұмыс:    1-топ: 5 мақал жазып,кестеде көрсетілген үлгі бойынша талдаңдар.

Берілген мақал

бастауыш

баяндауыш

анықтауыш

пысықтауыш

Сөздің көркі-мақал

Көркі  (несі?)

Мақал  (не?)

Сөздің (ненің?)

-

 

                               2-топ: «Бал балалық қызықтары» атты 10 минут көлемінде мектеп өмірінен қызықты оқиғаларды еске түсіріп жазыңдар.

 

   Білімді бекіту :   Өткен тақырыптар бойынша бірнеше сұрақтар қоя отырып, түсінбеген сұрақтарына жауап беремін

Бағалау :  Сабаққа қатысып отырғандарына қарай білімдері бағаланады.

Үйге тапсырма :   145-жаттығу.

 

 

Автор
Дата добавления 11.03.2015
Раздел Иностранные языки
Подраздел Рабочие программы
Просмотров993
Номер материала 436883
Получить свидетельство о публикации

"Инфоурок" приглашает всех педагогов и детей к участию в самой массовой интернет-олимпиаде «Весна 2017» с рекордно низкой оплатой за одного ученика - всего 45 рублей

В олимпиадах "Инфоурок" лучшие условия для учителей и учеников:

1. невероятно низкий размер орг.взноса — всего 58 рублей, из которых 13 рублей остаётся учителю на компенсацию расходов;
2. подходящие по сложности для большинства учеников задания;
3. призовой фонд 1.000.000 рублей для самых активных учителей;
4. официальные наградные документы для учителей бесплатно(от организатора - ООО "Инфоурок" - имеющего образовательную лицензию и свидетельство СМИ) - при участии от 10 учеников
5. бесплатный доступ ко всем видеоурокам проекта "Инфоурок";
6. легко подать заявку, не нужно отправлять ответы в бумажном виде;
7. родителям всех учеников - благодарственные письма от «Инфоурок».
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://infourok.ru/konkurs


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ


Идёт приём заявок на международный конкурс по математике "Весенний марафон" для учеников 1-11 классов и дошкольников

Уникальность конкурса в преимуществах для учителей и учеников:

1. Задания подходят для учеников с любым уровнем знаний;
2. Бесплатные наградные документы для учителей;
3. Невероятно низкий орг.взнос - всего 38 рублей;
4. Публикация рейтинга классов по итогам конкурса;
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://urokimatematiki.ru
