251797
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 6.900 руб.;
- курсы повышения квалификации от 1.500 руб.
Престижные документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ 50%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО сейчас!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности № 5201 выдана ООО "Инфоурок")

ИнфоурокФизикаРабочие программыІс қағаздар стилінің ерекшеліктері.Мінездеме, хабарландыру (9-сынып, қазақ тілі)

Іс қағаздар стилінің ерекшеліктері.Мінездеме, хабарландыру (9-сынып, қазақ тілі)

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

Күні

Қысқа мерзімді сабақ жоспар

Сыныбы

9

Пәні

Қазақ тілі

Тақырыбы

Іс қағаздар стилінің ерекшеліктері.Мінездеме, хабарландыру

Сілтеме

Электрондық оқулық. Интернеттен қосымша мәлімет. Оқулық.

Мақсаты

Стиль түрлерінің ішінде күнделікті кездесетін стиль түрінің ерекшелігімен таныстыру.

Оқыту нәтиже

Стиль түрлерін дұрыс ажыратуды біледі. Стиль түрлерінің ерекшеліктерін түсінеді.

Түйінді идея

Сауттылық - стиль түрлерін дұрыс түсінуден басталады.

Блум таксономиясы

7 модуль

ресурстар

Сабақтың мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

3 мин.

Қызығушылықты ояту.

Психологиялық ахуал орнату. Әр оқушы өзінің аты қандай әріптен келетін болса, сол әріптен басталатын сөз арқылы өзін сипаттайды.

Топтастыру.


Ұйымдастыру.Санағыш түстерін бір қорапшаға жасырып соның ішінен бір-бірден оқушыларға беремін.Санағыш түстеріне қарай топқа бөлінеді.

Санағыш түстеріне қарай 4 топқа бөлінеді. Топ мүшелері өз тобына ат береді. «Жазушылар» тобы, «Ақындар» тобы, «Суретшілер» тобы» «Қадағалаушылар» тобы.

Қадағалу.

Білу


5мин

Сыни тұрғыдан ойлау

Қызығушылықты ояту.

Миға шабуыл


Түрткі сұрақ

Стиль дегеніміз не? Қандай стиль түрлерін білесіңдер?


Бірнеше өлең жолдарын оқыту. Көркем шығармадан бір абзац оқыту. Хабарландыру, Өмірбаян жаздыру

Осы тапсырмаларға оқушылар біртіндеп жауап береді, өз ойларын айтады, өмірмен байланыстырады. Ол тапсырмаларды дәптерге жазады. (Дәптермен жұмыс)


Марапаттау.

Смайлик арқылы бағалау

Түсіну

5 мин

Сыни ойлау

Ой туғызу, ой жалғастыру ойыны

Әңгімеден үзінді мәтін беремін. «Баяндама оқыта үйрету ойыны» арқылы кім мәтіннің мазмұнын неғұрлым кең және дұрыс ашып берсе сол топ жеңімпаз атанады.

Әр топ оқушылары берілген мәтінді оқиды да жанындағы оқушыға сурет немесе сызба, белгі бойынша ұсынады.Әр топ өздерінің салған сызбасын,суретін көрші топқа береді, сол сурет бойынша мазмұндап береді.

Жұлдызша арқылы бағалау.

Қолдану

5 мин

Электрондық оқулықты қолдану


Ой қозғау.

Жаттығу жұмыстарын, жазбаша және ауызша орындайды.

Топ басшылар жеке-жеке жауап береді.

Марапаттау.

Сергіту сәті. 1мин.

Талдау

20 мин

Басқару және көшбасшылық Сыни тұрғыдан ойлау. Оқу үшін бағалау.

Ой қозғау.

ББТЗО кестесі бойынша жұмыс.


Оқушылардан өткен тақырыпқа кері байланыс ретінде кесте беріп, сол кесте бойынша жауап алу.

Берілген кесте сұрақтарына топ болып жауап береді.

Өзін-өзі және өзара бағалау.

Жинақтау

4мин

Сыни ойлау.

Ойын жинақтау.

Сұрақ-жауап

Өткен тақырыптарды талдата отырып, әр топ екі-екіден мақал айтады, сол мақалдың бүгінгі тақырыпқа байланысы бар жоғын анықтайды.

Оқушылар мақалдарды бір-біріне ұқсамайтындай етіп алады.

Мадақтау

Бағалау

2 мин


Жеке, топпен бағалау.

Жұлдызша, смайлик және түсті қағаздар арқылы бағалау.

Сабақ барысында жинақтаған бағаларын жинап, өздері қорытынды бағаларын шығарады.

Жиынтық бағалау.


