Найдено 59 материалов по теме
Предпросмотр материала:
Сабақтың тақырыбы: Семей
Сабақтың мақсаты: Тақырып бойынша сөздік қорларын тозлықтыру.Мәтінді дұрыс оқып, мазмұнын айта білуге дағдыландыру.Сөйлеу тілдерін дамыту.Жаттығулармен жұмыс.Отанға деген сүйіспеншілігін ояту.
Сабақтың көрнекілігі: үлестірмелі карточкалар
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру
ІІ. Тіл дамыту
1. сұрақ - жауап
2. үй тапсырмасын тексеру
ІІІ.Тақырып
1. Жаңа сөздер
Дамыған қала - развитый город
Кеме - корабль
Айлақ - порт
Қарағай - сосна
Тасымалдау - перевозить
Ядролық қарусыздандыру - ядерное разоружение
Аспалы көпір - висячий мост
2. Мәтінмен жұмыс.Оқып,аудару.Сұрақтарға жауап беру.
1. Семей қай өзеннің бойында тұр?
2. Онда не боды?
3. Су бойымен не тасымалданды?
4. Семейде не бар?
5. Қаланың орталығында не орналасқан?
6. Әлем назарын неге аударып отыр?
7. Семейдің ерекше құрылысын ата
8. Облыс орталығы Өскемен қаласынан неше шақырым қашықтықта орналасқан?
9. Бұрын қалай аталды?
10. Қай жылы өзгертілді?
3. Бос орынға керекті сөзді қойып жаз
1. Семей _________ __________ орналасқан.
2. Қаланың____________________ Абай _________________орналасқан.
3. Семейде ___________, ________даярлайтын атақты____________ жұмыс істейді.
4. Семей қаласы _________ ____________ бойынша________ _________аударды.
5. 2007 жылы ___________деп аталды.
4. Берілген сөздерге үлгідегідей талдау жаса
v АТАМЕКЕН не ? біріккен сөз
v АТА АНА
v ЕЛОРДА
v ЖАН ЖАНУАР
v ЕЛБАСЫ
v ҚР
v АУА РАЙЫ
v ТМД
5. Берілген сөздерді жұптастыр
IV. Бекіту
V. Қорытынды
1. Үйге тапсырма : сұрақтардың жауаптарын жаттау
2. Бағалау
Сабақтың тақырыбы: Семей.
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың ауызекі сөйлеу тілдерін дамыту. Ойлау қабілеттерін арттыру. Кластер әдісі арқылы өз ойларын еркін жеткізе білуге дағдыландыру. Мәтін бойынша тапсырмалар берілген. Бірінші мәтінбойынша жаңа сөздермен танысып, сөздік қорларын толықтырады. Сұраққа жауап беру арқылы сөйлеу тілдерін дамытады. Бос орынға керекті сөздерді қойып істегенде, есте сақтау қабілеттерін арттыра түседі. Сонымен қатар, сөздердің түрлерін анықтауға арналған тапсырмаларды орындайды. Соңғы талап бойынша оқушылар салыстырып жұмыс істей білу керек.оған байланысты соңғы тапсырма салыстыруға арналған.
Профессия: Руководитель отделения (департамента, комплекса, управления, центра) библиотеки
Профессия: Методист
Профессия: Научный сотрудник библиотеки
Профессия: Начальник отдела (заведующий отделом) архива
В каталоге 6 508 курсов по разным направлениям