Инфоурок / Русский язык / Рабочие программы / Обобщающий урок на тему "Лексика"
Обращаем Ваше внимание, что в соответствии с Федеральным законом N 273-ФЗ «Об образовании в Российской Федерации» в организациях, осуществляющих образовательную деятельность, организовывается обучение и воспитание обучающихся с ОВЗ как совместно с другими обучающимися, так и в отдельных классах или группах.

Педагогическая деятельность в соответствии с новым ФГОС требует от учителя наличия системы специальных знаний в области анатомии, физиологии, специальной психологии, дефектологии и социальной работы.

Только сейчас Вы можете пройти дистанционное обучение прямо на сайте "Инфоурок" со скидкой 40% по курсу повышения квалификации "Организация работы с обучающимися с ограниченными возможностями здоровья (ОВЗ)" (72 часа). По окончании курса Вы получите печатное удостоверение о повышении квалификации установленного образца (доставка удостоверения бесплатна).

Автор курса: Логинова Наталья Геннадьевна, кандидат педагогических наук, учитель высшей категории. Начало обучения новой группы: 27 сентября.

Подать заявку на этот курс    Смотреть список всех 216 курсов со скидкой 40%

Обобщающий урок на тему "Лексика"

библиотека
материалов

Канада. Орталық Америка елдері

Жарияланды 2-05-2013, 05:34 Категориясы: География 

Сабақтың мақсаты
Білімділігі: Канаданың географиялық орнының ерекшеліктері және
пайдалы қазбаларының орналасуындағы ерекшеліктерді көрсету.
Дамытушылығы: Оқушылардың шығармашылық қиялын дамыту, қызмет көрсету саласына үйрету және пәнге деген қызығушылығын арттыру, тапсырмалар беріп, оқушылардың даму қабілетін дамыту.
Тәрбиелілігі: Оқушылардың еңбекке деген қызығушылығын ояту, өзіне деген сенімділікті, жұмыста өз бетінше орындауға, ұқыптылыққа, батылдыққа, ептілікке тәрбиелеу.
Көрнекіліктері: дүниежүзінің саяси картасы, кескін карталар, интерактивті тақта

Сабақтың барысы
1. Ұйымдастыру
Оқушыларды түгендеу, жаңа сабаққа назар аударту.
2. Үйге тапсырманы қайталау

«Канада» сөзжұмбағының сұрақтары:
1. АҚШ – тың неше жылдық тарихы бар? (екі жүз мың)
2. АҚШ - тың байырғы халқы (эскимостар)
3. Астанасы (Вашингтон)
4. АҚШ жерінің көпшілік жерін қандай жерлер алып жатыр? (Жазық)
5. Лос-Анджелес қаласында кино өндірісінің орталығы (Голливуд)
6. АҚШ – та аң аулайтын аң терісі кәсіпшілігімен және орман шаруашылығымен белгілі штаты (Аляска)

3. Жаңа сабақ
Канаданың туы, жануарлары, өсімдіктері туралы слайдтар көрсетіледі. Қазақстан мен Канада арасындағы экономикалық байланысы туралы видео көрсетіледі.

Картамен жұмыс. Астаналарын табу
Мексика -
Никарагуа -
Коста-Рика -
Панама -
Сальвадор -

Кескін картадағы сандар тұрған жерлерді тауып аттарын жазады
4. Семантикалық карта
Нысандардың атауы ------ Тау ----- Бұғы ------ Ұлттық парк ----- Астанасы ----- Байырғы халқы
Макензи +
Джаспер +
Эскимос+
Оттава +
Карибу +

5. «Ойлы болсаң озып көр»
ГАСКАНАДАВСЕАЛГОНКИННВДКАЙОТДМЫГЛЕЙШЕРЯБЕЗҮЙЕҢКІЗИМВГППРЕРИЙ осы сөздерден жаңа сабаққа байланысты сөздерді табады

6. Географиялық пошта
1. Сұрақтары: Орталық Америка елдеріне қай мемлекеттер жатады?(Мексика, Коста-Рика, Панама, Никарагуа, Сальвадор Гватемала)
2. Канада атауы қай тілден аударғанда қандай мағына береді? (Елдің аты үндістер тілінде «қоныс» «қауымдастық» дегенді білдіреді)
3. Канада жерінің ауданы (9 млн 970 мың км)
4. Канада да қандай зауыттар, өнеркәсіптер жақсы дамыған? (ірі мұхит кемелері, жеңіл машиналар, ауыл шаруашылық машиналары жасалынады. Ағаш өңдеу, қағаз жасау өнеркәсіптері жақсы дамыған)
5. Бұл елде неше ұлттық парк бар? (31)
6. Канаданың туында қандай өсімдік бейнеленген? (үйеңкі)

Географиялық диктант
1. Орталық Америка елдерінде материктік бөліктегі ең ірі елі -...., ал аралдық бөліктегі ең үлкен ел.... болып табылады.
2...... халықтың тұрмыс жағдайы жағынан өте жоғары елдердің қатарына жатады.
3. Канада - дүние жүзінде жерінің ауданы жөнінен.... кейін екінші орында
4. Суық арктикалық шөлдер мен тундра алып жатқан жазықтарда... бен... тіршілік етеді.
5. Көлдердің саны жөнінен Канада дүние жүзінде... орын алады.
8. Сабақты қорыту кестені толтыру
Білдім -----------Білгім келеді

9. Оқушыларды бағалау
10. Үйге тапсырма беру





Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 27 сентября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru
