Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Презентации / Презентация по казахскому языку начальные классы Дене мүшелері

Презентация по казахскому языку начальные классы Дене мүшелері


До 7 декабря продлён приём заявок на
Международный конкурс "Мириады открытий"
(конкурс сразу по 24 предметам за один оргвзнос)

  • Начальные классы
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ
ЖАҢА СӨЗДЕР ОҢ ЖАҚ- ПРАВАЯ СТОРОНА СОЛ ЖАҚ- ЛЕВАЯ СТОРОНА ДЕНЕ МҮШЕЛЕРІ- ЧАСТ...
КӨП НҮКТЕНІҢ ОРНЫНА КЕРЕКТІ ӘРІПТЕРДІ ҚОЙ Б а с ө з , , к , а я қ м ұ р ы н ,...
2
БАЛА, БАЛА, БАЛАҚАН, ҚАҢЕ, ҚАЙСЫ АЛАҚАН? САУСАҚТАРЫҢ ӘЙБАТ, БЫЛАЙ-БЫЛАЙ ОЙНАТ.
ҚАЙСЫСЫ АРТЫҚ? НЕГЕ АРТЫҚ?
3
I жақ МЕНІҢ -м-ым-ім II жақ СЕНІҢ -ң-ың-ің II жақ СІЗДІҢ - ңыз-ңіз III жақ ОН...
ТОРКӨЗДІ ШЕШЕЙІК ГОЛОВА ВОЛОСЫ ЛЕВЫЙ ПРАВЫЙ РУКА О Ң Қ О Л НОГА А Я Қ
1 из 12

Описание презентации по отдельным слайдам:

№ слайда 1 САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ
Описание слайда:

САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ

№ слайда 2 ЖАҢА СӨЗДЕР ОҢ ЖАҚ- ПРАВАЯ СТОРОНА СОЛ ЖАҚ- ЛЕВАЯ СТОРОНА ДЕНЕ МҮШЕЛЕРІ- ЧАСТ
Описание слайда:

ЖАҢА СӨЗДЕР ОҢ ЖАҚ- ПРАВАЯ СТОРОНА СОЛ ЖАҚ- ЛЕВАЯ СТОРОНА ДЕНЕ МҮШЕЛЕРІ- ЧАСТИ ТЕЛА КЕУДЕ- ГРУДЬ

№ слайда 3
Описание слайда:

№ слайда 4
Описание слайда:

№ слайда 5 КӨП НҮКТЕНІҢ ОРНЫНА КЕРЕКТІ ӘРІПТЕРДІ ҚОЙ Б а с ө з , , к , а я қ м ұ р ы н ,
Описание слайда:

КӨП НҮКТЕНІҢ ОРНЫНА КЕРЕКТІ ӘРІПТЕРДІ ҚОЙ Б а с ө з , , к , а я қ м ұ р ы н , а у ы з , ш а ш

№ слайда 6 2
Описание слайда:

2

№ слайда 7 БАЛА, БАЛА, БАЛАҚАН, ҚАҢЕ, ҚАЙСЫ АЛАҚАН? САУСАҚТАРЫҢ ӘЙБАТ, БЫЛАЙ-БЫЛАЙ ОЙНАТ.
Описание слайда:

БАЛА, БАЛА, БАЛАҚАН, ҚАҢЕ, ҚАЙСЫ АЛАҚАН? САУСАҚТАРЫҢ ӘЙБАТ, БЫЛАЙ-БЫЛАЙ ОЙНАТ.

№ слайда 8
Описание слайда:

№ слайда 9 ҚАЙСЫСЫ АРТЫҚ? НЕГЕ АРТЫҚ?
Описание слайда:

ҚАЙСЫСЫ АРТЫҚ? НЕГЕ АРТЫҚ?

№ слайда 10 3
Описание слайда:

3

№ слайда 11 I жақ МЕНІҢ -м-ым-ім II жақ СЕНІҢ -ң-ың-ің II жақ СІЗДІҢ - ңыз-ңіз III жақ ОН
Описание слайда:

I жақ МЕНІҢ -м-ым-ім II жақ СЕНІҢ -ң-ың-ің II жақ СІЗДІҢ - ңыз-ңіз III жақ ОНЫҢ -сы-сі-ы-і ТӘУЕЛДІК ЖАЛҒАУЛАР (ПРИТЯЖАТЕЛЬНАЯ ФОРМА СУЩЕСТВИТЕЛЬНЫХ)

№ слайда 12 ТОРКӨЗДІ ШЕШЕЙІК ГОЛОВА ВОЛОСЫ ЛЕВЫЙ ПРАВЫЙ РУКА О Ң Қ О Л НОГА А Я Қ
Описание слайда:

ТОРКӨЗДІ ШЕШЕЙІК ГОЛОВА ВОЛОСЫ ЛЕВЫЙ ПРАВЫЙ РУКА О Ң Қ О Л НОГА А Я Қ


57 вебинаров для учителей на разные темы
ПЕРЕЙТИ к бесплатному просмотру
(заказ свидетельства о просмотре - только до 11 декабря)

Краткое описание документа:

  1.  

     

     Адамның дене мүшелері

     

    Ашық сабақ
    Сынып: 2 «
    М
    »
    Күні: 15.11.2012 ж.
    Сабақтың тақырыбы: Дене мүшелері
    Сабақтың мақсаты:
    Білімділік: Адамның дене мүшелері туралы толық мәлімет беру, жаңа сөздерді дұрыс айтуға, сауатты жазуға үйрету.
    Дамытушылық: Күрделі тапсырмаларды орындау дағдысын қалыптастыру, дене мүшелерін дұрыс көрсету деңгейіне жетулері керек.
    Тәрбиелік: Салауатты өмір салтына байланысты тәрбиелік мақсаттағы әңгімелер жүргізу.
    Сабақтың түрі: дәстүрлі сабақ
    Сабақтың әдіс-тәсілі: түсіндіру, сұрақ-жауап, әңгімелеу.
    Сабақтың көрнекілігі: суреттер, кеспе қағаздар, дене мүшелеріне байланысты слайдтар.

    Сабақтың барысы:
    І. Ұйымдастыру кезеңі. (амандасу, сабақта жоқ оқушыны белгілеу)
    ІІ. Үй тапсырмасын сұрау. Үй тапсырмасын тексеру мақсатында оқушыларға кеспе қағаздар таратып, онда берілген бұйрықтарды орындатамын.
    Мысалы: Оң қолыңды көтер. Сол аяғыңды көрсет. Оң қолыңа қалам ал.
    ІІІ. Жаңа сабақ.
    1. Сөздікпен жұмыс:
    - бірнеше рет сөзді оқимын, түсіндіремін.
    - оқушылар мұғалімнен кейін қайталайды.
    - жаңа сөздерден сөз тіркестері құралады.
    - сурет бойынша жұмыс.
    -оқылым.
    -жазылым. (слайд арқылы дене мүшелерін көрсетемін)
    1. Жаңа тақырып бойынша жұмыс.
    Бүгінгі жаңа тақырыбымыз – адамның дене мүшелері. «Адам» деген сөзге қандай сұрақ қоямыз? Кім? Ереже 1-3 баладан сұрау.
    1. Слайд бойынша тапсырма беріледі.
    Тапсырмада көп нүктенің орнына керекті әріптерді қойып, сөздер жазады. Ол сөздер адам мүшелеріне қатысты.
    Мысалы: Б...с (а), м....рын (ұ).
    2. Оқулықпен жұмыс.
    Тақырыпты қайталау, жаңғырту үшін 2-тапсырманы өздік жұмыс ретінде орындау. Тапсырманы тақта алдында жазбаша тексеру.
    Сергіту сәті. Берілген өлеңді бірнеше рет оқып, оны қимылдармен өрнектеу.
    Бала, бала, балақан,

    Қане, қайсы алақан?

    Саусақтарын әйбат,

    Былай-былай ойнат.
    3. «Топтай біл» ойыны.
    Балалар берілген сөздерді үш топқа бөліп жазады. 1 – адамның дене мүшелері, 2- жеміс-жидектер, 3- оқу құралдары. ( АЯҚ, АЛМА, СЫЗҒЫШ, ҚАЛАМ, ӨРІК, ЕРІН, ҚҰЛАҚ, ӨШІРГІШ, АЛМҰРТ, ШИЕ, ШАШ, ҚОЛ, ДӘПТЕР)
    4.
    Ойлау қабілеттерін дамыту
    . Оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту мақсатында «Қайсысы артық? Неге артық?» деген слайдпен жұмыс.
    Берілген суреттерден артығын табады. Суретте доп, ауыз, көз, құлақ
    , қуыршақ
     берілген. Сонымен қатар неге артық екендігін түсіндіреді.
    5. Оқулықтағы 3- тапсырманы ауызша орындау. Сөйлеп үйрену.
    ІҮ. Сабақты бекіту.
    Адамның дене мүшелерін жеке-жеке қойып,
    қазақша
    дене мүшелерді айтып тұрып, оқушыларды тақтаға шығару арқылы адам суретін құрау.

    Бағалау: Сабаққа белсене қатысқан оқушыға тиісті баға қоямын.
    ҮІ. Үйге тапсырма. Сөздік жаттау. 7
    8-79 –бет, 5-тапсырманы жаттау

     

     

  2.  

Автор
Дата добавления 03.03.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел Презентации
Просмотров2857
Номер материала 419424
Получить свидетельство о публикации