Инфоурок Химия Другие методич. материалыҚазақ әдебиеті С. Бегалин "Бала Шоқан"

Қазақ әдебиеті С. Бегалин "Бала Шоқан"

Скачать материал

Сабақтың тақырыбы:  С.Бегалин «Бала  Шоқан»

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділік:  оқытудың  жаңа  технологияларына  сай Шоқан  тұлғасын қалыптастыру, тарих, география,  мүсін  өнерлерін  басшылыққа  ала  отырып, қосымша  мәліметтер  арқылы  оқушыны  жан – жақты  білім  алуға  тарту.

2. Тәрбиелік: шыдамды  болуға, жанашырлыққа, уәдеге беріктікке, өнер сүюге  тәрбиелеу.

3. Дамытушылық: оқушының  ой  еркіндігін, эстетикалықсезімін  дамыту.

Сабақтың типі: дамыта  оқыту  технологиясының  білім  жүйесі, сын  тұлғасынан  ойлау.

Сабақтың түрі: СТО

Сабақтың әдіс-тәсілі: сұрақ – жауап, ұжымдық, проблема  туғызу, даралау, интеграциялау.

Сабақтың көрнекілігі:  суреттер, плакат, карта, кітаптар, графопроектор.

 Пәнаралық байланыс: тіл, тарих,география, сурет, мүсін  өнері.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен сәлемдесу.

 ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:

1.      Ғабит  Мүсірепов «Жаңа  достар» туралы түсінік.

 

Қызығушылығын ояту:

Топтастыру әдісі:

Шоқанның  өмірі мен  шығармашылығы  жайлы оқушылар  өздер  жазады.

 

  Шоқан
, 

,,,
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Мағынаны тану:

Графопроектор көмегімен, жоспар  бойынша салынған  слайдтағысуреттерді  көре  отырып, Шоқан  мен  Жақыптың  қарым – қатынасы  арқылы Бала Шоқанның мінездемелік  тұлғасын  қалыптастырамыз.

Суреттер

               Оқиғалар

        Мінездеме

1-сурет

 

 

 

2-сурет

 

 

 

 

 

3-сурет

 

4-сурет

 

 

 

5- сурет

Мысық  Шоқанды  неге  асыға  күтті?

Осы  оқиға үстіне  Шоқанға қандай  мінез  сай  келеді?

Мысық  Шоқан аулына  баруға  неге  қорқады?

Жақып  Мысықты  неге  соға  алмады?

Шоқан  тағы  қай  қырынан  көрінді?

187-беттегі  диалогты  рөлге  бөліп  оқу.

Мына  суретте  кімдер  бейнеленген?  Олар  қайда  бар жатыр?шоқан  әкесінен  неге   бөлініп  кетті?

Әңгіме  қалай  аяқталып еді? Шоқан күзектен  көшерде  Мысықты үйіне  неге  әкелді?

Өнертанығыш, аңғарғыш.

 

 

 

Әлсізді  қорғаушы.

 

 

 

 

Мейірімді, бауырмал.

 

 

Уәдеге  берік.

 

 

 

Қайырымды.

 

1.      Топтық  жұмыс: І топ

·         Әңгіме  бойынша семантикалық  карта  толтыру.

 ІІ топ.        Диалог  деген не? сахналап  көр.

ІІІ топ           Әңгіменің  әр  бөліміне  ат  қойыңдар. Портреттерді  табыңдар.

2.      Сэнкуэн  әдісі

«Шоқан» (синтез).

1.      Зат  есім. Шоқан.

2.      Екі сын есім. Мейірімді, өнертанығыш.

3.      Синоним. Шоқан, Мұхаммед – Қанафия.

4.      Төрт етістік. Кездесті, қорғады, уәде  берді, киім  берді.

5.      Сөйлем  құрау. Шоқан – қазақтың  жарық  жұлдызы.

Ой толғаныс:

1.      Бала  Шоқанның  өнерге  қызығушылығы  болашақ  өміріне  қалай әсер  етті?

2.      Шоқан  бабамыздың  өмірінен  үлгі алуға  бола ма?

Жақып пен Мысыққа  салыстырмалы  сипаттау «Венн  диаграммасы

Шоқан ,Мысық
 

 

 

 

 

 


Шығу парағы: Не білдім? Не үйрендім?Сұрақ

1.Бағалау

 2.Үй тапсырмасын беру.   «Шоқандай  болғым  келеді». Шығарма  жазу

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Қазақ әдебиеті С. Бегалин "Бала Шоқан""

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

SMM-менеджер

Получите профессию

Секретарь-администратор

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

 

 

Сабақтың тақырыбы:  С.Бегалин «Бала  Шоқан»

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділік:  оқытудың  жаңа  технологияларына  сай Шоқан  тұлғасын қалыптастыру, тарих, география,  мүсін  өнерлерін  басшылыққа  ала  отырып, қосымша  мәліметтер  арқылы  оқушыны  жан – жақты  білім  алуға  тарту.

2. Тәрбиелік: шыдамды  болуға, жанашырлыққа,уәдеге беріктікке, өнер сүюге  тәрбиелеу.

3. Дамытушылық: оқушының  ой  еркіндігін, эстетикалықсезімін  дамыту.

Сабақтың типі: дамыта  оқыту  технологиясының  білім  жүйесі, сын  тұлғасынан  ойлау.

Сабақтың түрі: СТО

Сабақтың әдіс-тәсілі: сұрақ – жауап, ұжымдық, проблема  туғызу, даралау, интеграциялау.

Сабақтың көрнекілігі:  суреттер, плакат, карта, кітаптар, графопроектор.

 Пәнаралық байланыс: тіл, тарих,география, сурет, мүсін  өнері.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен сәлемдесу.

 ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:

1.      Ғабит  Мүсірепов «Жаңа  достар» туралы түсінік.

 

Қызығушылығын ояту:

Топтастыру әдісі:

Шоқанның  өмірі мен  шығармашылығы  жайлы оқушылар  өздер  жазады.

 

 

   

 

 

  Шоқан

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мағынаны тану:

Графопроектор көмегімен, жоспар  бойынша салынған  слайдтағысуреттерді  көре  отырып, Шоқан  мен  Жақыптың  қарым – қатынасы  арқылы Бала Шоқанның мінездемелік  тұлғасын  қалыптастырамыз.

Суреттер

               Оқиғалар

        Мінездеме

1-сурет

 

 

 

2-сурет

 

 

 

 

 

3-сурет

 

4-сурет

 

 

 

5- сурет

Мысық  Шоқанды  неге  асыға  күтті?

Осы  оқиға үстіне  Шоқанға қандай  мінез  сай  келеді?

Мысық  Шоқан аулына  баруға  неге  қорқады?

Жақып  Мысықты  неге  соға  алмады?

Шоқан  тағы  қай  қырынан  көрінді?

187-беттегі  диалогты  рөлге  бөліп  оқу.

Мына  суретте  кімдер  бейнеленген?  Олар  қайда  бар жатыр?шоқан  әкесінен  неге   бөлініп  кетті?

Әңгіме  қалай  аяқталып еді? Шоқан күзектен  көшерде  Мысықты үйіне  неге  әкелді?

Өнертанығыш, аңғарғыш.

 

 

 

Әлсізді  қорғаушы.

 

 

 

 

Мейірімді, бауырмал.

 

 

Уәдеге  берік.

 

 

 

Қайырымды.

 

1.      Топтық  жұмыс: І топ

·        Әңгіме  бойынша семантикалық  карта  толтыру.

 ІІ топ.        Диалог  деген не? сахналап  көр.

ІІІ топ           Әңгіменің  әр  бөліміне  ат  қойыңдар. Портреттерді  табыңдар.

2.      Сэнкуэн  әдісі

«Шоқан» (синтез).

1.      Зат  есім. Шоқан.

2.      Екі сын есім. Мейірімді, өнертанығыш.

3.      Синоним. Шоқан, Мұхаммед – Қанафия.

4.      Төрт етістік. Кездесті, қорғады, уәде  берді, киім  берді.

5.      Сөйлем  құрау. Шоқан – қазақтың  жарық  жұлдызы.

Ой толғаныс:

1.      Бала  Шоқанның  өнерге  қызығушылығы  болашақ  өміріне  қалай әсер  етті?

2.      Шоқан  бабамыздың  өмірінен  үлгі алуға  бола ма?

Жақып пен Мысыққа  салыстырмалы  сипаттау «Венн  диаграммасы

 

Шоқан

Мысық

 

 

 

 

 

 

 

Шығу парағы: Не білдім? Не үйрендім?Сұрақ

1.Бағалау

 2.Үй тапсырмасын беру.   «Шоқандай  болғым  келеді». Шығарма  жазу

Скачать материал
