САБАҚ: Қазақ тілі
|
Мектеп: С. Серкебаев атындағы
орта мектеп
|
Күні: 08.09.17
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Бектурған Айнур Бақытжанқызы
|
Сынып: 8 «а»
|
Қатысқан оқушылар саны: 8
|
Қатыспағандар:
|
Бөлім атауы
|
Отан
|
Сабақтың тақырыбы
|
Қазақстан – ортақ үйіміз
|
Сабақтың түрі
|
Дағдыларды қалыптастыру,
білімді бекіту сабағы
|
Жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
Оқылым материалы бойынша
жауап беру және бағалау
Сұрақтарға оқылған мәтіннен
деректер келтіре отырып, дәлелді жауап беру, өз жауабын өзгенің жауабымен
салыстыру, талқылау.
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар: мәтін мазмұнын
түсінеді, талқылайды.
Көптеген оқушылар: сұрақтарға дәлелді
жауап береді.
Кейбір оқушылар: суретке қарап, тірек
сөздерді пайдаланып әңгіме құрастырады.
|
Бағалау критерийлері
|
· Сұрақтарға мәтіннен деректер
келтіріп, дәлелді жауап береді.
· Өз жауаптарын басқа
жауаптармен салыстырады, талқылайды.
|
Дескриптор
|
· Сұрақтарға толық,
дәлелді жауап береді.
· Мәтіннен деректер
келтіреді.
· Өз жауабын басқа
жауаптармен салыстырады.
· Сұрақтарды талқылайды
|
Тілдік міндеттер
|
Атамекен, көкейіңде жату,
кіндік қаным тамған жер, ұлыс
|
Құндылықтар
|
Ұлтаралық татулық,
достық.
|
Осыған дейін меңгерілген
білім
|
Отан
|
|
Жоспарланатын
уақыт
|
Жоспар
бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер
Сәлемдесу.
|
Дерек
көздер
|
Сабақтың басы
5 мин
|
Қызығушылықты
ояту.
Адасқан
әріптерді дұрыс орналастырып, 4 сөзден сөйлем құрастырыңыз. Құрастырған
сөзіңізден бүгінгі сабағымыздың тақырыбына сәйкес сөйлем шығады.
ТҚАҚЗАСАН - ХЛҚРТАЫА ОСДТҒЫҢЫНЫ ЛБАРОРЯБАТИСЫО
|
Үлестірме
материалдар
|
Сабақтың ортасы
5 мин
20 мин
8 мин
|
Оқылымалды сұрақтар:
1. Қазақстан қандай мемлекет?
2. Қазақстанда қанша ұлт
өкілі тұрады?
3. Олардың арасындағы
қарым-қатынас қандай?
4. Қазақстан халықтарының
бірлігі күні қашан аталып өтіледі?
Оқылымнан
кейінгі тапсырма.
2-тапсырма.
Сұрақтарға жауап беріңіз.
1. Сенің
Отаның жер көлемі бойынша әлемде нешінші орынды алады?
2. Шекарасы
қанша шақырыымнан асады?
3. Қай
елдермен шектеседі?
4. Еліңде
қандай үлкен қалалар бар?
5. Туған
еліңнің қандай биік таулары мен ірі өзен, көлдері білесің?
6. Атамекен,
Отан туралы қандай мақал-мәтелдер білесің?
7. Еліміздегі
бұл ұйымның қызметі қаншалықты маңызды?
9-тапсырма.
Суретке
қарап, тірек сөздерді пайдаланып әңгіме құрастырыңдар.
«Дұрыс
және бұрыс» әдісі
10-тапсырма.
1. Қазақстанда
130-дан астам ұлт пен ұлыс тұрады.
2. Шекараның
ұзындығы 18,5 мың шақырымдай.
3. Шекарамыз
шығысында Ресеймен, оңтүстігінде Қытаймен, батысында Орта Азия
республикаларымен және солтүстігінде Каспий теңізімен шектеседі.
4. Қазақстан
Еуразияның орталығында орналасқан
|
|
Сабақтың соңы
2 мин
|
Сабақты
қорытындылау мақсатында оқушылар:
Кері
байланыс
«3-2-1» әдісімен
3 маңызды мәселе
2 жаңа ақпарат
1 қорытынды түйін жасайды.
Үйге тапсырма: 11-тапсырма. Тиісті
жалғауларды қойып, көшіріп жазыңдар.
|
|
Қосымша ақпарат
|
Дифференциация – Сіз
оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?
|
Бағалау – Оқушылардың
ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?
|
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)
|
Оқушыларды жиі мадақтап,
ынталандыратын сөздер қолданамын. Қабілеті жоғары оқушыларға Қазақстан, Отан
туралы өз жандарынан өлең шығаруға ұсыныс жасаймын.
|
Жұмыс нәтижесі өзара кері
байланыс арқылы бағаланады.
|
Пәнаралық байланыс – тарих,
әдебиет, әлеуметтану, саясат.
Құндылықтар: ұлтаралық достық,
өзара құрмет, толеранттылық.
|
Ойлану
Сабақ мақсаттары/оқу
мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?
Бүгін оқушылар нені үйренді?
Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру
қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма
қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?
|
Төменде берілген бөлімді осы
сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген
сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Жалпы баға
Сәтті өткен екі нәрсені атап
көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақтың
одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақ барысында сынып
немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы
мүмкін қандай ақпарат алдым?
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|