- 18.11.2014
- 3850
- 93
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
САБАҚ ЖОСПАРЫ
Пән |
Әдебиет
|
Сынып 10 А |
Оқушылардың жас ерекшеліктері 16-17 жас |
Уақыты 8.50 |
17.04.2014 ж. |
Тақырыбы |
Міржақып Дулатовтың өмірі,шығармашылық жолы
|
||||
Мақсаты
|
XX ғасырдың басында қазақ халқының отаршылдық езгіден құтылып, рухани оянуына үлес қосқан тұлғалардың бірі – саяси-қоғам қайраткері, ақын, жазушы, публицист, ағартушы, ұстаз Міржақып Дулатовтың өмірі мен қызметі туралы білімдерін кеңейту, оқушылардың кең ауқымды танымын қалыптастыру,олардың өзіндік жеке пікірін білдіруге жетелеу. Берілген ақпарат бойынша жазушыны жан-жақты зерттеу.
|
||||
Міндеттері |
§ білімгерлердің ойлау, топтасып жұмыс істеу, сөйлеу қабілеттерін байыту.
§ оқушылардың сөйлеу мәдениетін арттыру, ой қорыту, пікір айту дағдыларын жетілдіру ; § шығарма тағылымын таныту арқылы туған тілге, туған елге деген сүйіспеншіліктерін арттыру; |
||||
Күтілетін нәтиже |
§ топтық жұмыс арқылы оқушылар өзіндік ізденіске бағытталады, шығармашылықпен жұмыс істеу дағдылары артады; § шығарманы талдау арқылы еркін ойлау, өз көзқарасын жеткізе, дәлелдей білу, өзгені тыңдай, тұжырым жасай білу қабілеттері жетіледі; § әр оқушы жазушының шығармаларына өз бағасын береді, өзіндік пайымын жасайды, тәрбиелік, тағылымдық мәнін ұғынады. |
||||
Түйінді түсініктер
|
§ Ата-анаға деген перзенттік парыз. § Туған ел, өскен жер, Отанға деген махаббат. § Өткенді білмей, келешек жоқ. |
САБАҚТЫҢ ӨТУ БАРЫСЫ
Сабақ кезеңдері, модуль |
Мұғалімнің әрекеті
|
Тапсырма мазмұны |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
І Кіріспе (оқу бағдарламасын анықтау: балалар нені оқып-үйренеді және сабақта жоспарланған жұмыс формаларының нәтижесінде қандай әрекеттерді игереді)
Модуль: жаңа әдіс-тәсілдер Әдісі: топқа бөлу тренингі Уақыты: 3мин
Модуль: Бағалау Әдісі: өзара бағалау
ІІ Тұсаукесер (сабақ басталмас бұрын оқушылар нені білетіндіктерін анықтау)
Модуль: Сыни тұрғыдан ойлау, диалогтық, блум өлшемдері Әдісі: жұпта сұхбаттасу, «Оқытудағы «серіктестермен әңгімелесу» тәсілі», зерттеушілік әңгіме.
Модуль: АКТ: интербелсенді тақта.
|
Оқушылармен амандасу, сергіту сәтін өткізу. Бүгінгі сабақтың мақсат, міндеттерін қою. Уақыты: 2 минут
Оқушыларды топқа бөлу.
Әр топқа бағалау парағын тарату.
Әр топқа Блум өлшемдерінің әр деңгейіне сай келетін сұрақтар дайындап келемін.
Жұпқа, топқа бөлу арқылы оқушыларға тапсырмалар беру, талдау, жинақтау.
|
«Мен сенің бойыңнан мына қасиеттерді көргім келеді...» (тапқырлық, білімділік, шығармашылдық, саналылық) тренингі арқылы топқа бөлемін. (оқушылар мұғалімнің қолындағы адамның әр түрлі қасиеттері жазылған парақшаларды суыру арқылы топқа бөлінеді, қасиеттері бірдей оқушылар бір топқа жайғасады)
Алдын-ала бағалау парақтары ұсынылады. Оқушылар өзара бағалау әдісімен жұмыстанады.
Жұптық, топтық жұмыс
А.Міржақып Дулатовқа арналған бейнефильмді қарау. ( 6 мин.) Деңгейлік тапсырмалар арқылы білімдерін жинақтау. 1.Репродуктивтік деңгей «Ойлан,бірік,талқыла!» деп аталады. Топтық жұмыс, ұяшықтардағы пішіндерді таңдап, тапсырмаларды орындайды. 1.Тұлғаны таныту (туған жері,отбасы ) 2. Шығарамашылық мұрасы (шығарамалары оның негізгі идеялары ) 3. Тәуелсіздік жолындағы жалынды күрескер 2.Алгортмдік деңгей. «Кім?Не?Қашан?» деп аталады. Топ басшылары түстерді таңдау арқылы сұрақтарға жауап береді.
І топ: Сұрақтар: 1.Тұлғаны таныту (туған жері,отбасы ) /білу/ /түсіну/ ІІтоп: 2. Шығарамашылық мұрасы (шығарамалары оның негізгі идеялары )/талдау/ ІІІ топ: Тәуелсіздік жолындағы жалынды күрескер /жинақтау/ /бағалау/
|
Сабаққа даярланады, жинақталады, жаңа сабаққа ден қояды.
Топқа бөлінеді, топ ережелерін бекітеді.
Өзара критериалды бағалау өлшемдерімен танысады.
Жұптасып, топтасып жұмыс істейді, әр оқушы өз ойларын қосады, бірігіп атқарған жұмыс нәтижесін бір оқушы көрсетеді. |
Бағалау Сабақта бағалау критерийлері дайындалады.
Әр топ өзара бірін-бірі бағалап отырады. |
Оқу құралдары
Міржақып Дулатовқа арналған деректер,өлеңдер жинағы
Бағалау парағы
Интербелсенді тақта, тақырыпқа сай слайд материалдары
|
6 665 097 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Нурмуханова Алма Хамитовна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300 ч. — 1200 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 180 ч.