293610
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 5.520 руб.;
- курсы повышения квалификации от 1.200 руб.
Престижные документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ ДО 70%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО сейчас!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности № 5201 выдана ООО "Инфоурок")

ИнфоурокИЗО, МХКДругие методич. материалы"Қоян мүсінін сомдау" ашық сабақ

"Қоян мүсінін сомдау" ашық сабақ

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

Сабақтың тақырыбы: Қоян бейнесін сомдау. Эскизін дайындап, мүсіндеу.


Сабақтың мақсаты:

а) білімділікОқушыларға аңдарды мүсіндеу әдіс тәсілдерімен таныстыру, олардың дене мүшелерін, қозғалымдағы қалпын бере алуға үйрету.


б) дамытушылық: Оқушылардың пәнге деген қызығушылықтарын арттыру.

в) тәрбиелік: Оқушыларды ұқыптылыққа, таза жұмыс жасауға тәрбиелеу. Жауакершілікті қалыптастыру.


Қажіетт құрал-жабдықтар: Ермексаз, қалақшалар.


Сабақтың көрнекілігі: Саздан жасалған қоян бейнесі.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Өз бетімен жұмыс.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

1. Оқушылармен амандасу

2. Сыныптағы оқушыларды түгендеу.

3. Сабақ құралдарын тексеру.

4. Өткен сабақты қайталау.

5. Жаңа сабақты түсіндіру.

5. Сабақты қорытындылау.

ІІ. Негізгі бөлім.

Мүсін шағын болғанымен мазмұны терең, үйлесімділік ерекшелігі мол

шығарма болып табылады. Шағын мүсіндер көбіне форфор, сүйек,

ағаш, темір, мыстан жасалады.

Аңдар мүсінін сомдағанда өте қызықты. Аңдарды біз тек зоопарктен ғана

көреміз. Аңдар әрқашан қимыл қозғалыста болады. Сондықтан мүсін

жасамас бұрын түрлі қимылда эскиздер сызып аламыз. Содан соң ғана

мүсінін жасауға отырамыз.

Бүгінгі сабағымызда қоян бейнесін сомдаймыз. Қоян өте жылдам

қозғалатын, түр-түсі құбылады. Яғни жазда қоңыр, қыста ақ тонын

жамылады.

Оқушылар үшін бұл мүсінді жасауға ыңғайлысы пласталин болып

табылады. Пластилинмен жұмыс жасау кезінде қаңқа пайдаланған орынды.

Өйткені оны пайдаланбаса сомдалатын заттың формасы бұзылып, өзгеріп

кетіп отырады.

Мүсін жасауда жалпыдан бастап, жеке бөлшектерге көшу керек. Негізгі

тірек нүктелерінің табылған қалып жағдайын пластилинде сіріңке

талшықтармен белгілеп алу қажет. Содан кейін әсерлі нәрсені бөле көрсету

қажет. Жұмыс жасауда үлкен форманы жасай отырып, барлық жағынан қарау

керек.

Оқушылардың сабақ құралдарын пайдаланамыз яғни пластелинді біз

илеп, жұмыс жасауға дайындаймыз, иімі қанған пластелин бізге жұмыс

жасауға жеңілдік туғызады. Яғни оқушылар алдарындағы пластелиннен

қоянның дене мүшелерін бөлек – бөлек дайындап келтіреди. Содан соң қате

жерлері болса, соны түзетип жасалған дене бөлшектерін біріктіріп, қоянның бейнесін сомдаймыз.


ІІІ. Оқушыларға сұрақтар беру.


  1. Мүсін пәнінің ерекшеліктерін атайық ?

  2. Шағын мүсіндер неден жасалады ?

  3. Қоян туралы қандай қызықты аңгімелер, не болмаса ертегі, әңгімелер білеміз.



IV. Қорытынды.


Краткое описание документа:

 

 

 

 

 

 Сабақтың тақырыбы: Қоян бейнесін сомдау. Эскизін дайындап, мүсіндеу.

 

Сабақтың мақсаты:

а) білімділікОқушыларға аңдарды мүсіндеу әдіс тәсілдерімен таныстыру, олардың дене мүшелерін, қозғалымдағы қалпын бере алуға үйрету.

 

б) дамытушылық: Оқушылардың пәнге деген қызығушылықтарын арттыру.

 

в) тәрбиелік: Оқушыларды ұқыптылыққа, таза жұмыс жасауға тәрбиелеу.   Жауакершілікті қалыптастыру.

 

Қажіетт құрал-жабдықтар: Ермексаз, қалақшалар.

 

Сабақтың көрнекілігі: Саздан жасалған қоян бейнесі.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Өз бетімен жұмыс.

Сабақтың барысы:

    І. Ұйымдастыру кезеңі:

    1. Оқушылармен амандасу

    2. Сыныптағы оқушыларды түгендеу.

    3. Сабақ құралдарын тексеру.

    4. Өткен сабақты қайталау.

    5. Жаңа сабақты түсіндіру.

    5. Сабақты қорытындылау.

    ІІ. Негізгі бөлім.

        Мүсін шағын болғанымен мазмұны терең, үйлесімділік ерекшелігі мол

шығарма болып табылады. Шағын мүсіндер көбіне форфор, сүйек,

ағаш, темір, мыстан жасалады.  

      Аңдар мүсінін сомдағанда өте қызықты. Аңдарды біз тек зоопарктен ғана

көреміз. Аңдар әрқашан қимыл қозғалыста болады. Сондықтан мүсін

жасамас бұрын түрлі қимылда эскиздер сызып аламыз. Содан соң ғана

мүсінін жасауға отырамыз.

       Бүгінгі сабағымызда қоян бейнесін сомдаймыз. Қоян өте жылдам

қозғалатын, түр-түсі құбылады.  Яғни жазда қоңыр, қыста ақ тонын

жамылады.

       Оқушылар үшін бұл  мүсінді жасауға ыңғайлысы пласталин болып

табылады. Пластилинмен жұмыс жасау кезінде қаңқа пайдаланған орынды.

Өйткені оны пайдаланбаса сомдалатын заттың формасы бұзылып, өзгеріп

кетіп отырады.

      Мүсін жасауда жалпыдан бастап, жеке бөлшектерге көшу керек. Негізгі

тірек нүктелерінің табылған қалып жағдайын пластилинде сіріңке

талшықтармен белгілеп алу қажет. Содан кейін әсерлі нәрсені бөле көрсету

қажет. Жұмыс жасауда үлкен форманы жасай отырып, барлық жағынан қарау

керек.  

     Оқушылардың сабақ құралдарын пайдаланамыз яғни пластелинді біз

илеп, жұмыс жасауға   дайындаймыз,   иімі қанған пластелин бізге   жұмыс

жасауға жеңілдік туғызады. Яғни оқушылар алдарындағы пластелиннен

қоянның дене  мүшелерін бөлек – бөлек дайындап келтіреди.  Содан соң қате

жерлері болса,    соны түзетип жасалған дене бөлшектерін біріктіріп, қоянның бейнесін сомдаймыз.

     

 

        ІІІ. Оқушыларға сұрақтар беру.

 

1.     Мүсін пәнінің ерекшеліктерін атайық ?

2.     Шағын мүсіндер неден жасалады ?

3.     Қоян туралы қандай қызықты аңгімелер, не болмаса ертегі, әңгімелер білеміз.

 

 

       IV. Қорытынды.

 

 

 

Сабақтың тақырыбы: Қоян бейнесін сомдау. Эскизін дайындап, мүсіндеу.

 

Сабақтың мақсаты:

а) білімділікОқушыларға аңдарды мүсіндеу әдіс тәсілдерімен таныстыру, олардың дене мүшелерін, қозғалымдағы қалпын бере алуға үйрету.

 

б) дамытушылық: Оқушылардың пәнге деген қызығушылықтарын арттыру.

 

в) тәрбиелік: Оқушыларды ұқыптылыққа, таза жұмыс жасауға тәрбиелеу.   Жауакершілікті қалыптастыру.

 

Қажіетт құрал-жабдықтар: Ермексаз, қалақшалар.

 

Сабақтың көрнекілігі: Саздан жасалған қоян бейнесі.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Өз бетімен жұмыс.

Сабақтың барысы:

    І. Ұйымдастыру кезеңі:

    1. Оқушылармен амандасу

    2. Сыныптағы оқушыларды түгендеу.

    3. Сабақ құралдарын тексеру.

    4. Өткен сабақты қайталау.

    5. Жаңа сабақты түсіндіру.

    5. Сабақты қорытындылау.

    ІІ. Негізгі бөлім.

        Мүсін шағын болғанымен мазмұны терең, үйлесімділік ерекшелігі мол

шығарма болып табылады. Шағын мүсіндер көбіне форфор, сүйек,

ағаш, темір, мыстан жасалады.  

      Аңдар мүсінін сомдағанда өте қызықты. Аңдарды біз тек зоопарктен ғана

көреміз. Аңдар әрқашан қимыл қозғалыста болады. Сондықтан мүсін

жасамас бұрын түрлі қимылда эскиздер сызып аламыз. Содан соң ғана

мүсінін жасауға отырамыз.

       Бүгінгі сабағымызда қоян бейнесін сомдаймыз. Қоян өте жылдам

қозғалатын, түр-түсі құбылады.  Яғни жазда қоңыр, қыста ақ тонын

жамылады.

       Оқушылар үшін бұл  мүсінді жасауға ыңғайлысы пласталин болып

табылады. Пластилинмен жұмыс жасау кезінде қаңқа пайдаланған орынды.

Өйткені оны пайдаланбаса сомдалатын заттың формасы бұзылып, өзгеріп

кетіп отырады.

      Мүсін жасауда жалпыдан бастап, жеке бөлшектерге көшу керек. Негізгі

тірек нүктелерінің табылған қалып жағдайын пластилинде сіріңке

талшықтармен белгілеп алу қажет. Содан кейін әсерлі нәрсені бөле көрсету

қажет. Жұмыс жасауда үлкен форманы жасай отырып, барлық жағынан қарау

керек.  

     Оқушылардың сабақ құралдарын пайдаланамыз яғни пластелинді біз

илеп, жұмыс жасауға   дайындаймыз,   иімі қанған пластелин бізге   жұмыс

жасауға жеңілдік туғызады. Яғни оқушылар алдарындағы пластелиннен

қоянның дене  мүшелерін бөлек – бөлек дайындап келтіреди.  Содан соң қате

жерлері болса,    соны түзетип жасалған дене бөлшектерін біріктіріп, қоянның бейнесін сомдаймыз.

     

 

        ІІІ. Оқушыларға сұрақтар беру.

 

1.     Мүсін пәнінің ерекшеліктерін атайық ?

2.     Шағын мүсіндер неден жасалады ?

3.     Қоян туралы қандай қызықты аңгімелер, не болмаса ертегі, әңгімелер білеміз.

 

 

 

       IV. Қорытынды.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың тақырыбы: Қоян бейнесін сомдау. Эскизін дайындап, мүсіндеу.

 

Сабақтың мақсаты:

а) білімділікОқушыларға аңдарды мүсіндеу әдіс тәсілдерімен таныстыру, олардың дене мүшелерін, қозғалымдағы қалпын бере алуға үйрету.

 

б) дамытушылық: Оқушылардың пәнге деген қызығушылықтарын арттыру.

 

в) тәрбиелік: Оқушыларды ұқыптылыққа, таза жұмыс жасауға тәрбиелеу.   Жауакершілікті қалыптастыру.

 

Қажіетт құрал-жабдықтар: Ермексаз, қалақшалар.

 

Сабақтың көрнекілігі: Саздан жасалған қоян бейнесі.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Өз бетімен жұмыс.

Сабақтың барысы:

    І. Ұйымдастыру кезеңі:

    1. Оқушылармен амандасу

    2. Сыныптағы оқушыларды түгендеу.

    3. Сабақ құралдарын тексеру.

    4. Өткен сабақты қайталау.

    5. Жаңа сабақты түсіндіру.

    5. Сабақты қорытындылау.

    ІІ. Негізгі бөлім.

        Мүсін шағын болғанымен мазмұны терең, үйлесімділік ерекшелігі мол

шығарма болып табылады. Шағын мүсіндер көбіне форфор, сүйек,

ағаш, темір, мыстан жасалады.  

      Аңдар мүсінін сомдағанда өте қызықты. Аңдарды біз тек зоопарктен ғана

көреміз. Аңдар әрқашан қимыл қозғалыста болады. Сондықтан мүсін

жасамас бұрын түрлі қимылда эскиздер сызып аламыз. Содан соң ғана

мүсінін жасауға отырамыз.

       Бүгінгі сабағымызда қоян бейнесін сомдаймыз. Қоян өте жылдам

қозғалатын, түр-түсі құбылады.  Яғни жазда қоңыр, қыста ақ тонын

жамылады.

       Оқушылар үшін бұл  мүсінді жасауға ыңғайлысы пласталин болып

табылады. Пластилинмен жұмыс жасау кезінде қаңқа пайдаланған орынды.

Өйткені оны пайдаланбаса сомдалатын заттың формасы бұзылып, өзгеріп

кетіп отырады.

      Мүсін жасауда жалпыдан бастап, жеке бөлшектерге көшу керек. Негізгі

тірек нүктелерінің табылған қалып жағдайын пластилинде сіріңке

талшықтармен белгілеп алу қажет. Содан кейін әсерлі нәрсені бөле көрсету

қажет. Жұмыс жасауда үлкен форманы жасай отырып, барлық жағынан қарау

керек.  

     Оқушылардың сабақ құралдарын пайдаланамыз яғни пластелинді біз

илеп, жұмыс жасауға   дайындаймыз,   иімі қанған пластелин бізге   жұмыс

жасауға жеңілдік туғызады. Яғни оқушылар алдарындағы пластелиннен

қоянның дене  мүшелерін бөлек – бөлек дайындап келтіреди.  Содан соң қате

жерлері болса,    соны түзетип жасалған дене бөлшектерін біріктіріп, қоянның бейнесін сомдаймыз.

     

 

        ІІІ. Оқушыларға сұрақтар беру.

 

1.     Мүсін пәнінің ерекшеліктерін атайық ?

2.     Шағын мүсіндер неден жасалады ?

3.     Қоян туралы қандай қызықты аңгімелер, не болмаса ертегі, әңгімелер білеміз.

 

 

 

       IV. Қорытынды.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың тақырыбы: Қоян бейнесін сомдау. Эскизін дайындап, мүсіндеу.

 

Сабақтың мақсаты:

а) білімділікОқушыларға аңдарды мүсіндеу әдіс тәсілдерімен таныстыру, олардың дене мүшелерін, қозғалымдағы қалпын бере алуға үйрету.

 

б) дамытушылық: Оқушылардың пәнге деген қызығушылықтарын арттыру.

 

в) тәрбиелік: Оқушыларды ұқыптылыққа, таза жұмыс жасауға тәрбиелеу.   Жауакершілікті қалыптастыру.

 

Қажіетт құрал-жабдықтар: Ермексаз, қалақшалар.

 

Сабақтың көрнекілігі: Саздан жасалған қоян бейнесі.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Өз бетімен жұмыс.

Сабақтың барысы:

    І. Ұйымдастыру кезеңі:

    1. Оқушылармен амандасу

    2. Сыныптағы оқушыларды түгендеу.

    3. Сабақ құралдарын тексеру.

    4. Өткен сабақты қайталау.

    5. Жаңа сабақты түсіндіру.

    5. Сабақты қорытындылау.

    ІІ. Негізгі бөлім.

        Мүсін шағын болғанымен мазмұны терең, үйлесімділік ерекшелігі мол

шығарма болып табылады. Шағын мүсіндер көбіне форфор, сүйек,

ағаш, темір, мыстан жасалады.  

      Аңдар мүсінін сомдағанда өте қызықты. Аңдарды біз тек зоопарктен ғана

көреміз. Аңдар әрқашан қимыл қозғалыста болады. Сондықтан мүсін

жасамас бұрын түрлі қимылда эскиздер сызып аламыз. Содан соң ғана

мүсінін жасауға отырамыз.

       Бүгінгі сабағымызда қоян бейнесін сомдаймыз. Қоян өте жылдам

қозғалатын, түр-түсі құбылады.  Яғни жазда қоңыр, қыста ақ тонын

жамылады.

       Оқушылар үшін бұл  мүсінді жасауға ыңғайлысы пласталин болып

табылады. Пластилинмен жұмыс жасау кезінде қаңқа пайдаланған орынды.

Өйткені оны пайдаланбаса сомдалатын заттың формасы бұзылып, өзгеріп

кетіп отырады.

      Мүсін жасауда жалпыдан бастап, жеке бөлшектерге көшу керек. Негізгі

тірек нүктелерінің табылған қалып жағдайын пластилинде сіріңке

талшықтармен белгілеп алу қажет. Содан кейін әсерлі нәрсені бөле көрсету

қажет. Жұмыс жасауда үлкен форманы жасай отырып, барлық жағынан қарау

керек.  

     Оқушылардың сабақ құралдарын пайдаланамыз яғни пластелинді біз

илеп, жұмыс жасауға   дайындаймыз,   иімі қанған пластелин бізге   жұмыс

жасауға жеңілдік туғызады. Яғни оқушылар алдарындағы пластелиннен

қоянның дене  мүшелерін бөлек – бөлек дайындап келтіреди.  Содан соң қате

жерлері болса,    соны түзетип жасалған дене бөлшектерін біріктіріп, қоянның бейнесін сомдаймыз.

     

 

        ІІІ. Оқушыларға сұрақтар беру.

 

1.     Мүсін пәнінің ерекшеліктерін атайық ?

2.     Шағын мүсіндер неден жасалады ?

3.     Қоян туралы қандай қызықты аңгімелер, не болмаса ертегі, әңгімелер білеміз.

 

 

 

       IV. Қорытынды.

 

 

 

 

 
