Ашық
сабақ
I Сабақ мазмұнының негізгі бөліктері
Пән: Ағылшын тілі
Мұғалімнің аты-жөні: Жаупанова Мадина
Маратовна
Сынып: 4 «ә»
Сабақтың тақырыбы: «Денсаулық»
Сабақтың мақсаты: Should/shouldn’t модаль
етістіктерін үйрету, жаңа сөздерді қолдануға бағыттау
Сабаққа қатысқан оқушылардың саны: 10
Сабаққа қатыспаған оқушылардың саны: 2
Мұғалімнің іс-әрекет
әдістері: өткен сабақты тексеру, сұрақ қою.
Сабақты талдау барысында оқытушының немесе
оқу шеберінің, оқушының сабақтың іс-әрекетін төмендегі көрсеткіштермен
талдайды.
Оқытушы немесе оқу шебері:
-ұйымдастыру мақсатын дұрыс және айқын
қоюы;
-теориялық білімділігі;
-педагогикалық мәдениеті;
-уақытты тиімді пайдалануы;
-сабаққа тиімді және жаңа әдістерді
қолдануы;
-оқушыға жеке дара көңіл бөлуіді іске асыруы;
-көрнекі, техникалық оқу құралдарын тиімді
пайдалануы;
-оқушылар білімін дұрыс бағалай біліуі;
-сабағын өзіндік талдауы.
Оқушылардың іс-әрекет
әдістері: сызбалармен жұмыс істеу, сөйлемдердегі сөздердің орын тәртібін дұрыс
қою.
Оқушылардың сабаққа қатысуы:
-оқушылардың сабаққа ынтасы, белсенділігі;
-білімі дайындығы;
-жан-жақтылығы, логикалы ой-дәрежесі;
-практикалық, өз бетімен жұмыс істеу
қабілеті;
-тәртібі мәдениеті, киіну мәдениеті;
-оқу-құралдарының сапасы.
Өткізілген күні: 23.11.16
II Мұғалімнің сабақ беру ерекшелігі
Оқушылар не үйренді: «Should/shouldn’t» модаль
етістіктерін, денсаулыққа пайдалы және пайдасы жоқ тағамдарды ажырата білді.
Сабақта нені жақсарту (түзету) керек:
сөйлеу дағдыларын (диалог) талап ету
III Бақылау түрлері
Оқытушылардың өзара тәжірибе алмасу
мақсатында сабақты талдауы төмендегі көрсеткіштер бойынша жүзеге асады:
-оқу-тәрбие процесінің негізгі міндеттері;
-сабақтың негізгі құрлысы;
-оқу-материалды тиімді іріктеу;
Не тексеріліп жатыр: «Should/shouldn’t», «The
next» лексикалық жаттығулары.
Бақылау қорытындысы: 4 «ә» сынып оқушылары
берілген лексикалық, грамматикалық тапсырмаларды толық орындай алды.
IV Мұғалім әрекеті
Анықталған кемшіліктер: оқушыларды диалог
құруға үйрету, сөйлеу дағдыларын ескеру.
Кемшіліктерді жою жолдары: әр жаңа
сабақты сөйлеу дағдыларынан тұратын тапсырмалармен толықтыру.
Білім саясатының
өзекті мәселелері-кәсіптік дайындаудың сапасын жақсарту, білім мен қамтамасыз
етудің ғылыми-әдістемелік жүйесін түбгейлі жаңарту, оқытудың формалары мен
әдістерінің түрлерін өзгеру, ондағы алдыңғы қатарлы оқу-тәрбие тәжірибелері мен
қазіргі қоғамның сұраныстарының алшақтығын жою, білімдегі жаңашылдықты саралау,
білімді жетілдіру үдерісіндегі үздіксіздікті қамтамасыз етуде оның рөлін арттыру
және қазіргі заман техникасы мен технологиясын жоғарғы деңгейде қолдана білу.
V Сабақ кезеңдерінің уақыты мен құрылымы
Мұғалімнің: жаңа сабақты түсіндіру,
тапсырмаларды беру (7 мин)
Оқушының: тапсырмаларды орындау, жауап
беру (15мин)