Егіндікөл
ауданы әкімдігінің
"№
2 Егіндікөл орта мектебі" КММ
Тақырыбы:
Мен не
білемін?
Сынып:4 «А»
Өткізген: қазақ тілі мұғалімі Амантаева
Д.Н
Сабақтың тақырыбы: Мен не білемін?
Сабақтың мақсаты:
Өткен тақырыпты еске түсіріп,
алған білімдерін кеңейту. Мектеп туралы сөйлем құруға,ережелерді еске түсіруге
,сауатты жазуға дағдыландыру. Тапсырмаларды орындау арқылы оқушылардың сын
тұрғысынан ойлауын, дербес жұмыс істеуін, алған білімдерін пайдалана білуін
дамыту. Оқушыларды ұйымшылдыққа, іздемпаздыққа, шығармашылықпен жұмыс істеуге
тәрбиелеу.
Міндеттер: -ойларын жинақтап айтуға үйрету;
-оқушыларды саналылыққа,ұқыптылыққа баулу.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Құралдар:
оқулық,көңіл-күй дидары, дәптер, интербелсенді тақта,
Әдіс-тәсілдер:,
диалог, АКТ, бір тілек, СТО стратегиясы.
Оқыту нәтижесі: Оқушының өзінше ойлау қабілеті дамиды, қорытынды жасауға үйренеді,
үйренген сөздерін ұтымды пайдаланып, сөйлеуге, өзгенің пікірімен санасуға,
бұйыру шартымен емес, дәлелмен сөйлеуге
үйренеді. Сілтеме:
4- сынып Қазақ тілі
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңдері(уақыты)
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
(Действия учителя)
|
Оқушының
іс-әрекеті
(Действия ученика)
|
Ұйымдас тыру
бөлімі
3 мин.
|
Оқушыларды қазақ тілі сабағына дайындау:
Қазақ тілім - өз тілім, ана тілім,
Абай, Мұхтар сөйлеген дана тілім.
Қастерлейді ұл-қызың мәңгі сені,
Болашағым, бақытым, дара тілім !
1.2.Сұрақ-жауап әдісі арқылы оқушылармен
пікір алмасу (сөйлесу).
|
Оқушыларды сабақтың
тақырыбы мен кезеңдерімен таңысады.
Сабақтың тақырыбы
мен кезеңдері жайлы түсінік алады. Менің қойған сұрағыма кезекші жауап
береді.
|
Үй жұмысын
тексеру 3 мин
(3-сыныпта
өткендерін қайталау)
6мин.
|
-Неше әріп бар?
-неше дыбыс бар?
-Дауысты дыбыстарды
ата?
-дауыссыз
дыбыстарды ата?
-Т.ж. 2-жағының
жалғауларын атаңдар?
-Т.ж. 2-жағының
жалғауларын атаңдар?
|
42 әрәп,37 дыбыс
бар.
Дауысты
-15,дауыссыз 25.
Т.ж ым,імм
Т.ж ың,ің,ң
Т.ж
ыңыз,іңіз,ңыз,ңіз
Т.ж ы,і,сы,сі
|
Жаңа лексика мен
граммати каны үйренуді жандандыру 25 мин
|
1-тапсырма
Балалар, суреттен не көріп тұрсыңдар? Кәне
сурет бойынша жұмыс жасайық. Мектеп туралы жазыңдар.
2-тапсырма
Сөздерді тәуелде
(орындық,есік,шаш,дәптер,сап)
|
Жаңа сөздерді
сөздік дәптерге көшіріп жазады.
Жаңа сөздерді дұрыс
айтуға дағдыланды.
Оқушылар мектеп
туралы шағын мәтін құрайды.
Оқушылар берген
сөздерді тәуелдеп шығады.
|
Сергіту сәті
3 мин.
|
Балалар сендер
шаршаған шығарсыңдар енді бойымызды сергітіп алайық.
Оқушыларды тұрғызып,сергіту
сәтін жасатамын.
|
Оқушыларға
бейнебаянды көруді ұсынады.
|
Жұппен жұмыс
Өлең құрастыру
Сөзжұмбақ шешу
|
3-тапсырма
Фонетикалық талдау жасаңдар.
Үстел,орындық,ұштағыш,Сызғыш,қоңырау.
4-тапсырма
Мәтінді аудару
Менің мектебім әдемі, таза, кең. Мектеп екі
қабатты.Менің сыныбым бірінші қабатта.Сынып таза,кең, әдемі ,жарық.Мен
төртінші сыныпта оқимын.Мен Анармен отырамын.
Күнделігімді өзім толтырамын.Анам күнделікке қол
қояды.Мұғалім күнделікке баға қояды.
5-тапсырма
Өлең құрастыру
Мен в школу барамын.
Қолыма цветы аламын.
Дайын тетрадь,қаламым.
Я оқушы боламын.
6-тапсырма
Сөзжұмбақ шешу
|
Оқушылар берілген сөздерге
фонетикалық талдау жасайды.
Оқушылар жұппен жұмыс
жасайды.
Оқушылар орысша баламасын
аудара отырып өлең құрастырады.
Әр оқушы өзіне берілген
сөзжұмбақты шеші.
|
Жаңа тақырыпты
бекіту5 мин.
Рефлексия
|
Тест арқылы сабақты бекіту.
Оқушыларға стикерлер таратылады.Сол стикерге
олар не білді,не түсінбеді жазады.
|
Стикерларға:не
білдім...
не түсіндім... деп жазуды
ұсынады
|
Үйге тапсыр
ма 3 мин
|
Сөздік жаттау
|
Үй жұмысын жазады.
|
Бағалау 3 мин
|
Оқушылар бағалау кестесіне өз бағаларын қойып шығады.
|
Өздері,топ
басшылары және мен өз бағамды қоямын.
|