Тексерілді:
______________
Сыныбы: 5
«б» - 17.09.2015, 5 «в» - 17.09.2015
пәні: қазақ
тілі
Сабақтың тақырыбы: Ұяда не
көрсе, ұшқанда соны ілер.
Сабақтын
мақсаттары:
Білімділік: оқушылардың
модуль бойынша алған білімдерін әр түрлі тапсырмалар арқылы тиянақтау, қазақша
дұрыс сөйлеуге, сауатты жазуға үйрету.
Дамытушылық:
ойлау,сөйлеу қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелік: туған
бауырларына, ата-анасына деген сүйіспеншілікке тәрбиелеу, қазақ тіліне деген
ынтасын, қызығушылығын арттыру.
Сабақтын
түрі: дәстүрлі
Сабақтын
типі: нәтиже сабақ, пысықтау.
Сабақтың
әдістері: сұрақ-жауап,әңгімелесу, суретпен жұмыс,ойын, шығармашылық
жұмыс,көрнекілік әдіс.
Көрнекілік: Суреттер,
кеспеде жазылған сөздер,
Сабақтын барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылармен
амандасып,кезекшімен әңгімелесу.
1.
Сыныпта кім кезекші?
2.
Кім жоқ?
3.Бүгін
нешесі,аптаның қай күні?
4.Қазір
қандай сабақ?
II Пысықтау.
III.Бүгінгі
сабақтын тақырыбын хабарлау,мақсатымен таныстыру.
а. ) Мақал – мәтелдермен жұмыс.
Айтылым.
1
– тапсырма. Адамгершілік неден басталатынын түсіндіріп айту. «Өз жартыңды тап»
ойынын өткізу.
Ойынның шарты:
Жұп кеспелер дайындап келем, біреуінде – сұрақтар, екіншісінде –
жауаптар. (сұрақ та, жауап та оқулықтағы мәтіннен алынған) бір сұрақ пен оның
жауабына арналған кеспелердің түсі бірдей болады. Оқушылар кез келген түсті
кеспені (әрқайсысы – біреуін) таңдайды. Содан кейін оның түсі бойынша өзіне
серігін іздеп, бірге отырып , жұмыс істейді
Сөйлесім:
2
– тапсырма. Диалог бойынша өзара сөйлесу.
Жазылым:
3
тапсырма. Төменде берілген сөздерден, сөз тіркестерінен сөйлем құрау. Жалқы
есімдер мен тәуелдік жалғаулары бар сөздерді қатыстрып жазу.
Үлгі:
менің досым Бекет адамдарға көмектескенді жақсы көреді.
4
– тапсырма. Сөйлемдерді оқып, мағынасын түсіну. Кім деген? Сұраққа жауап
беретін сөздерді теріп жазу.
Жауап
үлгісі: Ата, ана, құрбы, ұстаз, әке, шеше, бала.
Оқылым:
5
– тапсырма.
1.
Мәтінді оқып шығу;
2.
Сөздік диктант жазу.
Диктантқа берілетін сөздер: әйел, қарт, ана, апа, үлкен адам, тәрбиелі,
қария.
V. Сабақты
қорытындылау.
VI. Үйге
тапсырма.
IV
Қорытынды.
Сабақты
қорыту,білімдерін фишкалар арқылы бағалау.
V
Үйге тапсырма.
Сөздерді
қайталау.11-бет.5-тапсырма.