Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015

Опубликуйте свой материал в официальном Печатном сборнике методических разработок проекта «Инфоурок»

(с присвоением ISBN)

Выберите любой материал на Вашем учительском сайте или загрузите новый

Оформите заявку на публикацию в сборник(займет не более 3 минут)

+

Получите свой экземпляр сборника и свидетельство о публикации в нем

Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Сабақтың тақырыбы: Өрмекші, құмырсқа, қарлығаш
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Сабақтың тақырыбы: Өрмекші, құмырсқа, қарлығаш

библиотека
материалов

hello_html_4afb7f9.gif

Қ.Мұхамеджанов атындағы

1 мектеп-гимназиясының бастауыш сынып мұғалімі

Сыман Анар Қанибайқызы

Қызылорда қаласы



Сабақтың тақырыбы:

Өрмекші, құмырсқа, қарлығаш


Сабақтың мақсаты:


А) Білімділік:

Оқушыларға заттың атын білдіретін сөздерді, бас әріппен басталып жазылатынын меңгерту. Сауатты жазу дағдыларын қалыптастыру.

Ә) Дамытушылық:

Ойлау дағдыларын, өзінің пікірін толық айту мүмкіндігін, мәнерлеп оқу дағдыларын дамыту.

Б) Тәрбиелік:

Еңбек қадірін, жер қадірін, құстар мен жәндіктердің пайдасын білуге қамқорлық жасауға тәрбиелеу.


Сабақтың көрнекілігі:

суреттер, автор суреті, интерактивті тақта, слайдтар.

Сабақтың түрі: аралас

Сабақтың әдісі: оқыту, жаздыру, сұрақ – жауап, түсіндіру, венн диаграммасы,

түртіп – алу әдісі

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру:

Оқушылармен амандасу, түгендеу

Бір-біріне көңіл-күй сәттілік тілеу

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.

  1. Қызығушылығын ояту. (слайд)

hello_html_m7cc04a39.png

  1. Ереже сұрау.

  2. Үй тапсырмасын талдау. (слайд)

hello_html_6ddd7b34.png

1. Екі соқа мәтініне түсінік айтқызу. /3 оқушыға. /

2. Венн диаграммасы

hello_html_m4fc8b51f.png

3. Соқа түрлері (слайд)

hello_html_30520bc7.png


Ереже сұрау.

(Бағалау)


ІІІ. Жаңа сабақ.

  1. 103 – жаттығу.

А) Өлеңді мәнерлеп оқыңдар.

«Сырдария»

Ә) Таныстыру

Тарас – Днепр

Пушкин – Еділ

Авторы Ә.Тәжібаев – Сырдария

hello_html_m14d297c7.jpghello_html_335b01e1.gifhello_html_m4fc7ad16.jpg


Б) Тақтамен, дәптермен жұмыс /2 – оқушы тақтаға/

Кісі Өзен

Тарас

Пушкин

Днепр

Еділ


  1. 104 – жаттығу /ауызша/

А) Мәтінді оқу

Парыз /слайд, қызылорда картасы/

hello_html_m2a59a667.png


Ә) Кісі, жер – су аттарын білдіретін сөздерді атаңдар.


  1. 105 – жаттығу

а) Сөздерді оқыңдар

ә) Тізбектеп оқыту /3 сөзден 5 балаға/

б) Дәптермен жұмыс


Кісі аттары Жер – су аттары

Аружан,

Үсен,

Ақбілек,

Қуаныш,

Айдар

Баянауыл, Арал, Маңғыстау,

Көкшетау, Қызылжар, Алакөл,

Хантәңірі, Түркістан, Іле, Ұлытау


Слайд.


  1. Сергіту сәті. /слайд/

5. Жұмбақ шешу. /слайд/

Инесі жоқ, жібі жоқ,
Өрмегі жоқ, тіні жоқ.
Бірақ шілтер тоқиды.
                                   (Ө...............)

  • Жанды қос тау бірге тұр,
    Арасында  – қыл көпір.
                                           (Қ……….а)

Үй ішінде үйі,
Жем тасиды жиі.
                                      (Қ……….ш)
 

hello_html_m47084783.gif












  1. Мәтінмен жұмыс / оқу/


hello_html_4087b9c3.jpg

hello_html_31abc1f6.gif







А) Оқу

Ә) Оқушыларға мәтінді тізбектеп оқыту.

Б) Атасының сұрағын тауып оқыту /диалогты оқыту/

Немересінің сөздерінде

В) Сөздік жұмыс /слайд/

  • Нанның уағы - нанның үгіні, қиқымы .

  • Ғибрат-үлгі, өнеге.

Г) Сұраққа жауап /слайд/

-Атасы немересіне нелерді байқатты?
-Немересі байқағандары жайлы не айтты?
-Атасы немересіне нені үлгі етті?

ІҮ. Бекіту

Қhello_html_m601d6740.gifhello_html_1386d1f8.jpgорытындылау.

Бағалау.


Үйге тапсырма.

1. “Өрмекші, құмырсқа, қарлығаш” әңгімесін оқу, түсінік айту.
2. Әңгімедегі құстар мен жәндіктерге қатысты сурет салу.
3. Кісі, жер-су аттарын білдіретін сөздерге сөйлем құрау.

