1139759
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 1.410 руб.;
- курсы повышения квалификации от 430 руб.
Московские документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ ДО 90%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО до конца апреля!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности №038767 выдана ООО "Столичный учебный центр", г.Москва)

ИнфоурокНачальные классыРабочие программыТақырыбы: "Ә дыбысы мен әріпі" (1 сынып)

Тақырыбы: "Ә дыбысы мен әріпі" (1 сынып)

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

hello_html_6aeae3de.gifhello_html_m541ba695.gifТақырыбы: Ә дыбысы мен әріпі

Бекітемін


Күні:

Пәні: Сауат ашу

Сыныбы: 1 «б»сынып

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға Әә дыбысы мен әріп таңбасын меңгерту. Әә дыбысын сөз ішінде тауып, дұрыс оқуға, сөздерге дыбыстың талдау жасауға үйрету. Тұтас сөзді, мәтінді оқуға төселдіру.

Дамытушылық: Жеке сөздерді оқуға, сөйлемдерді тез әрі дұрыс оқуға дағдыландыру. Оқушылардың ақыл – ойын, есте сақтау қабілетін, тіл байлығын жетілдіруге ықпал жасау.

Тәрбиелік: Үлкенді сыйлауға, өзгенің еңбегін бағалай білуге, сауаттылыққа, көркем жазуға, әсемдікке баулу.

Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап,түсіндіру.

Көрнекілігі: аңдар суреті,қима әріптер,интерактивті  тақта.


Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру  кезеңі.(1 – слайд)

Психологиялық дайындық.

  • Қазір қай сабақ?(Әліппе)

  • Сиқырлы тақтаның көмегімен  сабағымызды  бастайық.

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау: (2 - слайд)

Дыбыстық талдау:

Із,ін, тіс, бірлік, білім, кіші, тіл, кітап, ірімшік.

  • Балалар,сендер мына суретте нені  көріп тұрсыңдар?

  • Түлкіні.(3 - слайд)

hello_html_m76d5b707.gif


  • Бұл түлкі  бүгін  сендерден көмек сұрап келіп тұр.

  • Қу түлкі ормандағы  барлық  аңдарды алдап  кеткен екен,  үйіне бпрайын десе  барлық аңдар жолына тұрып алыпты.

  • Балалар түлкіге  көмектесейік.

  • Ол үшін  мына  жолда тұрған  аңдардың  тапсырмаларын  орындайық. (4 - слайд)

hello_html_304fa2c0.gif

ІІІ. Өткен сабаққа шолу:

Аң патшасы арыстанның тапсырмасы. (5 - слайд)

  • Дыбыс пен  әріптің айырмашылығы  неде?

  • Өткен әріптерге байланысты сөздер айту.

  • «Сөз  ойла»  ойыны.

Қорбаңбай аюдың тапсырмасы. (6 - слайд)

  • Өткен сабақта қандай әріппен таныстық? (і әрпі)

  • І әрпі  қандай дыбыс? (дауысты,жіңішке)

IV. Жаңа  сабақ:

Қасқырдың  тапсырмасы:(7 - слайд)

  • Таныстырар әріппен

Мынау кітап –Әліппең.

«Әліппең» беген аты оның

Басталған қай әріптен?(ә әрпі)

  • Қане ,бәріміз бірге айтайықшы.

  • Ә дегенде  не естіліп  тұр?(дыбыс)

Қорқақ қоянның тапсырмасы: (8 - слайд)

  • «Кім  тапқыр?» ойыны.

  • Бұрап қойған сағаттай ,айқайлайды тай атпай.(әтеш)

  • Кім айтады әтеш қалай  шақырады?

  • Біздің сыныпта есімдері  Ә  әрпінен  басталатын  оқушылар  бар ма?

  • Әлішер

  • Қанекей балалар, қоянның тапсырмасын пайдаланып, Әә әрпінің баспа және жазба түрімен танысып, ауада жазып көрейік. (9 - слайд)


hello_html_m873ca27.gif


Сергіту  сәті: «Қара жорға» биіне билету.

Пілдің тапсырмасы:

Оқулықпен жұмыс.(7-слайд)

1.Бағандағы   сөздерді  оқыту.

2. «Әже» мәтінін  оқыту.

- Балалар, ендеше біз Түлкінің үйіне тез жетуіне ешқандай кедергі болмас үшін тақтамен жұмыс жасай кетейік.

Тақтамен жұмыс. (8 - слайд)

hello_html_3e5baf9d.gif

Керіктің тапсырмасы:

Дәптермен  жұмыс.(9 - слайд)

Әә әрпінің  элементтерін  жазып, жұмыс дәптерінде берілген тапсырмаларды орындау.

Дәптерімізді  ашайық,

Қолға  қалам алайық,

Салақтықтан қашайық,

Әдемі етіп жазайық.

  • Жарайсыңдар,балалар!Біз жануарлардың тапсырмасын мүдірмей орындап, түлкінің үйіне жетуіне көмектесті.

V.Сабақты  қорытындылау.(10 - слайд)


hello_html_m1fbf687e.gif


VІ. Үйге  тапсырма:  бағандағы  сөздерді оқып келу, «Менің әжем» тақырыбына  әңгіме  құрастыру.

VІІ.Оқушыларды бағалау.

















ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БІЛІМ ЖӘНЕ ҒЫЛЫМ МИНИСТРЛІГІ

131 ОРТА МЕКТЕП









ТАҚЫРЫБЫ:





http://im2-tub-kz.yandex.net/i?id=7891fca3fdb7f03994894502688517e6-24-144&n=21







Тереңөзек кенті, 2014ж

Краткое описание документа:

Тақырыбы: Ә дыбысы мен әріпі

Бекітемін

 

Күні:

Пәні: Сауат ашу

Сыныбы: 1 «б»сынып

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға Әә дыбысы мен әріп таңбасын меңгерту. Әә дыбысын сөз ішінде тауып, дұрыс оқуға, сөздерге дыбыстың талдау жасауға үйрету. Тұтас сөзді, мәтінді оқуға төселдіру.

Дамытушылық: Жеке сөздерді оқуға, сөйлемдерді тез әрі дұрыс оқуға дағдыландыру. Оқушылардың ақыл – ойын, есте сақтау қабілетін, тіл байлығын жетілдіруге ықпал жасау.

Тәрбиелік: Үлкенді сыйлауға, өзгенің еңбегін бағалай білуге, сауаттылыққа, көркем жазуға, әсемдікке баулу.

Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап,түсіндіру.

Көрнекілігі: аңдар суреті,қима әріптер,интерактивті  тақта.

 

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру  кезеңі.(1 – слайд)

Психологиялық дайындық.

-       Қазір қай сабақ?(Әліппе)

-       Сиқырлы тақтаның көмегімен  сабағымызды  бастайық.

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау: (2 - слайд)

Дыбыстық талдау:

Із,ін, тіс, бірлік, білім, кіші, тіл, кітап, ірімшік.

-       Балалар,сендер мына суретте нені  көріп тұрсыңдар?

-       Түлкіні.(3 - слайд)

-        

 

-       Бұл түлкі  бүгін  сендерден көмек сұрап келіп тұр.

-       Қу түлкі ормандағы  барлық  аңдарды алдап  кеткен екен,  үйіне бпрайын десе  барлық аңдар жолына тұрып алыпты.

-       Балалар түлкіге  көмектесейік.

-       Ол үшін  мына  жолда тұрған  аңдардың  тапсырмаларын  орындайық. (4 - слайд)

ІІІ. Өткен сабаққа шолу:

Аң патшасы арыстанның тапсырмасы. (5 - слайд)

-       Дыбыс пен  әріптің айырмашылығы  неде?

-       Өткен әріптерге байланысты сөздер айту.

-       «Сөз  ойла»  ойыны.

Қорбаңбай аюдың тапсырмасы. (6 - слайд)

-       Өткен сабақта қандай әріппен таныстық? (і әрпі)

-       І әрпі  қандай дыбыс? (дауысты,жіңішке)

IV. Жаңа  сабақ:       

Қасқырдың  тапсырмасы:(7 - слайд)

-       Таныстырар әріппен

              Мынау кітап –Әліппең.

              «Әліппең» беген аты оның

              Басталған қай әріптен?(ә әрпі)

-       Қане ,бәріміз бірге айтайықшы.

-       Ә дегенде  не естіліп  тұр?(дыбыс)

Қорқақ қоянның тапсырмасы: (8 - слайд)

-       «Кім  тапқыр?» ойыны.

-       Бұрап қойған сағаттай ,айқайлайды тай атпай.(әтеш)

-       Кім айтады әтеш қалай  шақырады?

-       Біздің сыныпта есімдері  Ә  әрпінен  басталатын  оқушылар  бар ма?

-       Әлішер

-         Қанекей балалар, қоянның тапсырмасын пайдаланып, Әә әрпінің баспа және жазба түрімен танысып, ауада жазып көрейік. (9 - слайд)

 

 

Сергіту  сәті: «Қара жорға» биіне билету.

Пілдің тапсырмасы:

Оқулықпен жұмыс.(7-слайд)

1.Бағандағы   сөздерді  оқыту.

2. «Әже» мәтінін  оқыту.

- Балалар, ендеше біз Түлкінің үйіне тез жетуіне ешқандай кедергі болмас үшін тақтамен жұмыс жасай кетейік.

Тақтамен жұмыс. (8 - слайд)

Керіктің тапсырмасы:

Дәптермен  жұмыс.(9 - слайд)

Әә әрпінің  элементтерін  жазып, жұмыс дәптерінде берілген тапсырмаларды орындау.

Дәптерімізді  ашайық,

Қолға  қалам алайық,

Салақтықтан қашайық,

Әдемі етіп жазайық.

-         Жарайсыңдар,балалар!Біз жануарлардың тапсырмасын мүдірмей орындап, түлкінің үйіне жетуіне көмектесті.

V.Сабақты  қорытындылау.(10 - слайд)

 

 

VІ. Үйге  тапсырма:  бағандағы  сөздерді оқып келу, «Менің әжем» тақырыбына  әңгіме  құрастыру.

VІІ.Оқушыларды бағалау.

 

 

 

 

 

 

 

 

ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БІЛІМ ЖӘНЕ ҒЫЛЫМ МИНИСТРЛІГІ

№131 ОРТА МЕКТЕП

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                    ТАҚЫРЫБЫ:

 

 

                             

 

 

 

 

Тереңөзек кенті, 2014ж
