Инфоурок Другое Другие методич. материалыТәрбие сағаты: «Отбасы бақыт мекені»

Тәрбие сағаты: «Отбасы бақыт мекені»

Скачать материал

САБАҚ:  «Отбасы бақыт мекені»

Мектеп:  «Алтыншоқы орта мектеп - бақшасы»КММ

Күні

Мұғалімнің есімі:  Калиева Б.А.

СЫНЫП: 7 класс

Қатысқандар саны:

 

Қатыспағандар саны:

0

Сабақ негізделген оқу

 Мақсаты (мақсаттары)

Отбасы құндылығың түсіну қабілеттерін қалыптастыру арқылы талдату жасау,  білімдерін  жинақтау.

Сабақ мақсаттары:

 

Барлық оқушылар:

Отбасы құндылығы мағынасың түсіндіре алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Отбасы бақыт мекені ерекшеліктерін атап көрсетеді.

Кейбір оқушылар:

Отбасы құндылығы дегенсөзді талдайды және бағалайды.

Тілдік мақсат

Оқушылар:

 

Негізгі сөздер мен тіркестер

                        Үш тілде терминдерді айта алады.

Жазылым  үшін пайдалы тілдік бірліктер:

мағынасын түсініп, дұрыс ажырата алады

Алдыңғы оқу

Жоспарланған

 Уақыт  45 мин.

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған тақырыптармен қатар ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар:

1.Психологиялық ахуал. 3мин.

Басталуы 10 мин

 

 

 

Үй тапсырмасын  тексеру.7мин

 

Ұйымдастыру кезеңі.

       1.Оқушыларды түгендеу. 1 мин.

2. Әр – түрлі фигуралар арқылы оқушыларды топқа бөлу.2 мин.

  «Сиқырлы таяқша» әдісін қолдана отырып үй тапсырмасын сұрақ – жауап   арқылы тексеру.

 

Әр – түрлі фигуралар,

таяқша, бағалау парақшасы

 

Негізгі бөлімі 30 мин.

 

І.Қызығушылықты ояту. 3 мин.

 

 

ІІ.Мағынаны тану.

 

1."ДЖИГСО" стратеиясын

10 мин

 

 

 

 

 

 

 

3.«Төрт сөйлем тәсілін»

10 мин.

І. ІІ.ІІІ.ІҮ. Топ тапсырмалары

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.«Класстер құрастыру» әдісі

І. ІІ топ тапсырмалары

 

 

 

 

 

 

 

 

 

І. Қызығушылықты ояту. Интерактивті тақтадан бейнефильм көрсету және талқылау.

Мақсаты: Жаңа тақырыптың мазмұның ашу үшін бейнефильмді пайдалану арқылы оқушылардың ойын жинақтау

Нәтижесі: Өз ойларын жеткізе біледі

 

ІІ.Мағынаны тану.

 

2.. «Отбасы бақыт мекені» деген мағынаны талқылайды.

Мақсаты: Оқушылар, жұп, топ болып талқылайды, талдайды.

Нәтижесі: «Отбасы бақыт мекені»

туралы біледі.

Бағалау:

Қалыптастырушы бағалау. топтар бір бірін мадақтау арқылы бағалайды.

Жиынтық бағалау.бағалау парақшасына критерий бойынша бағалайды

1.      3. Мұғалім «Төрт сөйлем тәсілін»

2.       түсіндіреді.

3.      Нұсқаулық «Төрт сөйлем тәсілін»:

1.Пікір. Мәтін бойынша туындаған өзіндік пікірін бір сөйлеммен келтіру.

2.Дәлел. Келтірілген  өзіндік пікірді бір сөйлеммен дәлелдеп шығуы

3.Мысал. Енді өзіндік пікірді тағы да негіздеп кету үшін бір сөйлеммен мысал келтіру қажет.

4.Қорытынды. Өзіндік пікірді тағы да бір рет пысықтап,  қорытынды шешімді бір сөйлеммен  келтіру керек.

 Мақсат. топтар осы әдісті пайдалана отырып өз білімдерін жинақтайды

Нәтижесі: Эволюцияның дәлелдемелерді айта алады, талдап түсіндіре алады.

 

 

4. Мұғалім «Класстер құрастыру»әдісін түсіндіреді

Нұсқаулық: «Класстер құрастыру» әдісін қолдана отырып негізгі ұғымға класстер құрастырады

Мақсаты:  топтар «Кластер құрастыру» әдісі арқылы алған білімдерін жинақтайды

Нәтижесі:, Қан құрлысы туралы айтып, талдап бере алады.

 

Бағалау:

Қалыптастырушы бағалау. топтар бір бірін смайлик  арқылы бағалайды.

Жиынтық бағалау.бағалау парақшасына критерий бойынша бағалайды

 

 

Интерактивті тақта, слайдтар, плакат, маркерлер, үлестірмелі материалдар, тақырыпқа қатысты суреттер,  А4 парағы, желім қағаздар, парақшалар

 

 

 

 

 

 

 Конверт,кесте

 

2 мин.                                                 Сергіту сәті:                                               Көңілді  күн 

Аяқталуы

3 мин

Бағалау. 2 мин.

Қалыптастырушы бағалау.Әр топ бір біріне екі жұлдыз, бір тілек айтады.

Кері байланыс/ 3 мин.

«ҚАҚ» кестесі

Оқушылар  «ҚАҚ» кестесін  толтырады

қосу

алу

қызықты

 

 

 

 

Үйге тапсырма. Қосымша мағлұмат іздеп келу

Мадақтау, смайлик.

«ҚАҚ» кестесі

 

 

Бағалау парақшасы

Қосымша ақпарат  

 

 

Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау-Оқушылардың үйренгенін қалай жоспарлайсыз?

Пән аралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ мен байланыс Құндылықтардағы байланыс

Деңгейлік тапсырма.

·         Бурынғы білімдерін қайталауға мүмкіндік беремін

 

·         Мадақтау

·         Смайлик

·         Жеке – жеке

тапсырмаларға баллдық жүйе бойынша баға беріп, сабақ соңында жиынтық баға қою

·         Тарих

·         Өзін –өзі тану

·         Информатика

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма  қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

 

Менін сабақта пайдаланған  оқу мақсаты шынайы. Оқушылар

вирустардың ашылу тарихы, тіршілік формасы, құрлысы туралы біледі. Сыныптын ахуалы жағымды болды.Жоспарланған тапсырмалары тиімді болды деп ойлаймын. Сабақта қалыптастырушы және жиынтық бағалауды қолдандым.

 

·          

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болады (Оқытуда да, оқуда да ескеріңіз )?

1: Топтық жұмыс

2: Кері  байланыс

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (Оқытуда да, оқуда да ескеріңіз )?

1: Жаңа әдіс - тәсілдер

2: АКТ қолдану

1.      Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеме оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетінін не білдім?           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

САБАҚ: «Шығыстың үш шынары»

Мектеп:  «Алтыншоқы орта мектеп - бақшасы»КММ

Күні:

Мұғалімнің есімі:  Калиева Б.А.

СЫНЫП: 7 класс

Қатысқандар саны:

 

Қатыспағандар саны:

0

Сабақ негізделген оқу

 Мақсаты (мақсаттары)

Шығыстың үш шынары Абай Құнанбаев,Шәкәрім Құдайбердинов, Мухтар Әуезов өмірбаяндарына талдату жасау арқылы  білімдерін  жинақтау.

Сабақ мақсаттары:

 

Барлық оқушылар:

Абай Құнанбаев,Шәкәрім Құдайбердинов, Мухтар Әуезов өмірбаяндарын қысқыша  айта

Оқушылардың басым бөлігі:

Абай Құнанбаев,Шәкәрім Құдайбердинов, Мухтар Әуезов өмірбаяндарына талдау жасау арқылы білімдерін жинақтайды алады

Кейбір оқушылар:

Абай Құнанбаев,Шәкәрім Құдайбердинов, Мухтар Әуезов шығармаларың терен түсініп мағынасын ажырату арқылы түсіндіре алады

Тілдік мақсат

Оқушылар:

 

Негізгі сөздер мен тіркестер

Үш тілде шығармаларын айта алады

Жазылым  үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Шығармаларың дұрыс ажырата алады

 

Алдыңғы оқу

Жоспарланған

 Уақыт  45 мин.

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған тақырыптармен қатар ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар:

1.Психологиялық ахуал. 3мин.

Басталуы 10 мин

 

 

 

Үй тапсырмасын  тексеру.7мин

 

Ұйымдастыру кезеңі.

       1.Оқушыларды түгендеу. 1 мин.

2. Ақың, жазушы суреттері арқылы оқушыларды топқа бөлу.2 мин.

«Сиқырлы таяқша» әдісін қолдана отырып ақын, жазушы биографиясынан сұрақ қою арқылы білімдерін жинақтау

 

Әр – түрлі фигуралар,

таяқша, бағалау парақшасы

Негізгі бөлімі 30 мин.

 

І.Қызығушылықты ояту. 3 мин.

 

 

ІІ.Мағынаны тану.

2."ДЖИГСО" стратеиясын

10 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.«Класстер құрастыру» әдісі

топтар тапсырмалары

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. «Венн диаграммасы» әдісін 4 мин.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.«Полиглот»әдісі

І. Қызығушылықты ояту. Интерактивті тақтадан бейнефильм көрсету және талқылау.

Мақсаты: Жаңа тақырыптың мазмұның ашу үшін бейнефильмді пайдалану арқылы оқушылардың ойын жинақтау

Нәтижесі: Өз ойларын жеткізе біледі

 

ІІ.Мағынаны тану.

2..Абай Құнанбаев,Шәкәрім Құдайбердинов, Мухтар Әуезов өмірбаянымен танысу.Теориялық материалдарын зерделеу.

Мақсаты: Оқушылар жеке, жұп, топ болып талқылайды, талдайды.

Нәтижесі: Ақын,жазушылардың өмір жолы туралы біледі.

 

Нұсқаулық: "ДЖИГСО" стратеиясын қолдана отырып, тақырыпты бөлімге бөліп оқуға тапсырма беріледі. Оқыған бөлімдерін жұп болып, бір- біріне түсіндіреді,топ ішінде талдайды.

 

Бағалау:

Қалыптастырушы бағалау. топтар бір бірін мадақтау арқылы бағалайды.

Жиынтық бағалау.бағалау парақшасына критерий бойынша бағалайды

 

3. Мұғалім «Класстер құрастыру»әдісін түсіндіреді

Нұсқаулық: «Класстер құрастыру» әдісін қолдана отырып шығармашылық жолына класстер құрастырады

Мақсаты: І. ІІ топтар «Кластер құрастыру» әдісі арқылы алған білімдерін жинақтайды

Нәтижесі:, Қан құрлысы туралы айтып, талдап бере алады.

 

Бағалау:

Қалыптастырушы бағалау. топтар бір бірін смайлик  арқылы бағалайды.

Жиынтық бағалау.бағалау парақшасына критерий бойынша бағалайды

 

 Бірінші бөлінген топ мүшелері қайта өз топтарына жиналу

4. «Венн диаграммасы» әдісін қолдану арқылы Абай Құнанбаев,Шәкәрім Құдайбердинов, Мухтар Әуезов .

Нұсқаулық: мұғалім Абай Құнанбаев,Шәкәрім Құдайбердинов, Мухтар Әуезов өмірбаянын, еңбек жолын,шығармаларын салыстырады..

4.      Нәтижесі: Топ мүшелері өмірбаянын, еңбек жолын,шығармаларын салыстыру арқылы ажыратады.

Бағалау:

Қалыптастырушы бағалау. топтар бір бірін мадақтау арқылы бағалайды.

Жиынтық бағалау.бағалау парақшасына критерий бойынша бағалайды

«Полиглот»әдісі арқылы оқушылар үш тілде бір шығармасын оқып беру керек

Нәтижесі: Топ мүшелері үш тілде сөйлей алады.

Интерактивті тақта, слайдтар, плакат, маркерлер, үлестірмелі материалдар, тақырыпқа қатысты суреттер,  А4 парағы, желім қағаздар, парақшалар

 

 

 

 

 

 

 Конверт,кесте

 

2 мин.                                                 Сергіту сәті:                                               Көңілді  күн 

Аяқталуы

3 мин

Бағалау. 2 мин.

Қалыптастырушы бағалау.Әр топ бір біріне екі жұлдыз, бір тілек айтады.

              Жиынтық бағалау.топ  мүшелері бағалау парақшасы арқылы жиынтық баға береді.

Кері байланыс/ 3 мин.

«ҚАҚ» кестесі

Оқушылар  «ҚАҚ» кестесін  толтырады

қосу

алу

қызықты

 

 

 

 

Үйге тапсырма. Қосымша мағлұмат іздеп келу

Мадақтау, смайлик.

«ҚАҚ» кестесі

 

 

Бағалау парақшасы

Қосымша ақпарат  

 

 

Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау-Оқушылардың үйренгенін қалай жоспарлайсыз?

Пән аралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ мен байланыс Құндылықтардағы байланыс

Деңгейлік тапсырма.

·         Бурынғы білімдерін қайталауға мүмкіндік беремін

 

·         Мадақтау

·         Смайлик

·         Жеке – жеке

тапсырмаларға баллдық жүйе бойынша баға беріп, сабақ соңында жиынтық баға қою

·         Тарих

·         Өзін –өзі тану

·         Информатика

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма  қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

 

Менін сабақта пайдаланған  оқу мақсаты шынайы. Оқушылар

вирустардың ашылу тарихы, тіршілік формасы, құрлысы туралы біледі. Сыныптын ахуалы жағымды болды.Жоспарланған тапсырмалары тиімді болды деп ойлаймын. Сабақта қалыптастырушы және жиынтық бағалауды қолдандым.

 

·          

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болады (Оқытуда да, оқуда да ескеріңіз )?

1: Топтық жұмыс

2: Кері  байланыс

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (Оқытуда да, оқуда да ескеріңіз )?

1: Жаңа әдіс - тәсілдер

2: АКТ қолдану

2.      Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеме оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетінін не білдім?           

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Тәрбие сағаты: «Отбасы бақыт мекені»"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Микробиолог

Получите профессию

Менеджер по туризму

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать
