Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Түрлі көзқарастарды талдай отырып, өзгенің пікірімен салыстыру арқылы өз ойын ашық жеткізу дағдысы
сыни және шығармашылық ойлау
Сабақтың тақырыбы
Оқу мақсаты
Сабақтың мақсаты
7-сынып Қазақ тілі
6-бөлім: Ғаламтор және әлеуметтік желілер
Ғаламтор кітаптай болмайды
Т/А3. Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, ұсынылған ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата білу
ӘТН4.1.Етістіктің көсемше, есімше түрлерін тілдесім барысында қолдану
Барлық оқушылар: Мәтінді оқиды, негізді ойды білдіретін тірек сөздерді табады, көсемше, есімше түрлерін қатыстырып сұрақтар құрастырады
Оқушылардың басым бөлігі: Ғаламтор, баспасөз бен кітапты саралау арқылы факті мен көзқарасты ажыратады
Кейбір оқушылар: Өз тұжырымдарын есімше, көсемше жұрнақтарын пайдалана отырып, сипаттап жаза алады
“Мәңгілік Ел”: Зайырлы қоғам және жоғары руханият.
Азаматтық және рухани құндылықтардың бірлігі бізге өз жолымызды табуға және өзімізді бүкіл әлемге мәшһүр етуге мүмкіндік берді.
Құндылықтарға баулу
Деректер мен басқа да ресурстарды өз бетінше іздеу, талдау, тұжырымдау
Қарақия ауданы,
Болашақ селолық округі № 10 орта мектебі
Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Ажгалиева Зульфия Жумажановна
- Мәтінді оқиды, негізгі ойды білдіретін тірек сөздерді табады
- Тірек сөздер бойынша сұрақтарға жауап беру
- Ғаламтор мен кітаптың артықшылықтарын салыстырады
-өз тұжырымын сипаттап жаза алады
Бағалау критерийі
2 слайд
“Джигсо” әдісі
“Серпілген сауал” әдісі
“Қабырғадағы рөл” әдісі
“Сурет бойынша әңгіме”
Жазылым
Оқылым
Тыңдалым мен айтылым
ҚБ:
ҚБ:
ҚБ:
Сын тұрғысынан ойлануға,сөйлемдері үйлесімді мәтін құрауға жазылым үдерісінде көсемше, есімше жұрнақтарын пайдаланып жазуды жоспарлауға үйренеді..
Оқушылар тақырыпты ашу үшін жан-жақты ізденіс жұмыстарын жүргізеді. Оқушылардың қызығушылығын арттыру мақсатында ғаламтор, кітап, баспасөз құралдарын талдау. Бұл оқушылардың уәждерін арттыруға ықпал етеді
Диалогтік оқыту оқушыларды ынталандыру және дамыту үшін қолдануға мүмкіндік береді
«Оқылым әдіс-тәсілдері оқушының өз оқуына жауапкершілік ала отырып, өзінің оқудағы проблемаларын шешуге мүмкіндік береді
Венден (1985) (МАН)
«Сабақ барысында «баланың өзін еңбектендіріп, бірлестіріп, өз бетімен білім тапқандай қылса», «жұмыс жасайтын материалдар даяр түрінде емес, балалар тәжірибе қылып, зерттеп, өз бетімен шешкендей, тұрмыс жұмбақ түрінде берілсе» оқыту анағұрлым тиімді болады» (Ж.Аймауытұлы, 1929)
3 слайд
Қосымша мәлімет
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1. «Қабырғадағы рөл» әдісі табысты болады, себебі оқушылар қызығып жасайтын жұмыстардың бірі;
2. «Серпілген сауал» әдісі табысты болады, себебі оқушыларым диалогтық оқыту тәсілін жақсы меңгерді
Саралау
Саралап оқытуды ұйымдастыруда оқушылардың білім деңгейі мен қабілеті үнемі ескеріліп отырады. Олардың үнемі даму, жетілу, өсу, қалыптасу үдерістеріне қолдау көрсету үшін үнемі кері байланыс жүргізе отырып оқушылардың қажеттіліктерін, қызығушылықтарын назарға алып тапсырма дайындау қажет. Үнемі оқу үдерісінде түрлі, бейнероликтерді, интернет материалдарын, белсенді оқыту әдістері мен пәнаралық байланыс сабақтастығын,тапсырмалардың қызықты да түрлі болуын жоспарлаймын. Осы сабақта қабілетті оқушыларға пікір білдіруден өз көзқарастарын тұжырымдап жазуға дейінгі аралықта түрлендіріп отырдым.
Бағалау
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (Оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
Сабақтың тақырыбы, себебі ғаламтордың қызығы мен шыжығына батып жүрген оқушылар оның қалай пайда болғанын, не мақсатпен ойлап тапқанын туралы шағын зерттеу жүргізу
Осы сабақ барысында барлық сынып немесе жеке оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
Тақырыпқа сай бейнематериал болғанда сабағым бұдан да жақсы болатын еді.
Қалыптастырушы бағалау мұғалімге сынып оқушыларының білімін қадағалауға, ал оқушыларға өз жетістіктеріне өзі бақылау жасауына, одан әрі даму бағыттарын анықтауға мүмкіндік береді. Сол себепті сабақ барысында «Екі жұлдыз, бір тілек», «Лүпіл», “Бас бармақ” сынды қалыптастырушы бағалау жүргізіледі.
Кері байланыс арқылы мұғалімдер оқушыларға өз жұмысының сапасын бағалау тәсілдерін ойлап табуға көмектесу мақсатында барлық оқушылармен қарым-қатынас жасау мақсатында қолданылады.
Кері байланыс «Ойды аяқта» әдісімен оқушыларға қай тапсырма қиындық тудырғанын, қай әдіс ұнағаны білемін.
Қорытынды бағамдау
4 слайд
Ықшамсабақтың сабақты жоспарлауға тигізер ықпалы
Оқу мақсаты
4 дағды
Сабақ мақсаты
Бағалау критерийі
Саралау тапсырмалары
Педагогикалық әдіс -тәсілдер
Құндылық
SMART
Қалыптастырушы бағалау, кері байланыс
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
6 667 985 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Azhgalieva Zulfiya Zhumazhanovna. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Курс профессиональной переподготовки
600 ч.
Мини-курс
6 ч.