Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Другие методич. материалы / Ана тілінен ашық сабақ "Мен таңдайтын мамандық"
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Ана тілінен ашық сабақ "Мен таңдайтын мамандық"

библиотека
материалов

hello_html_m7a67bf64.gifhello_html_4a3b7f8.gifhello_html_m3c754eb4.gifhello_html_m6e185c03.gifhello_html_9c402d.gif19 орта мектеп

Бастауыш сынып мұғалімі

Айсугурова Улбосын Амирхановна


Бекітемін:---------------------


Мерзімі:


Пәні: Ана тілі

Сыныбы: 4 сынып

Сабақтың тақырыбы:


Өтепберген Ақыпбекұлы Мен таңдайтын мамандық.......

Сабақтың мақсаты:

Танымдық: : Оқушыны Өтепберген Ақыпбекұлы «Мен таңдайтын мамандық....» атты өлеңін мәнерлеп ырғағына келтіріп оқуға, түсінгенін әңгімелей білуге үйрету; ақынның кейіптеу кезіндегі пайдаланған әсерлі сөздерінің түйінін ашуға жағдай жасау; сыни тұрғыда ой қортындысын жасауға мүмкіндік жасау:

Әлеуметтік:өз бетінше шығармашылықпен жұмыс істеуге баули отырып, байланыстырып сөйлеуін, шығармашылық ойлауын дамыту.

Тәрбиелік:топтық қарым-қатынасын қалыптастыруға тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже

Оқушының тапсырма барысында қызығушылығы, ойлау жүйесі артады. Сыни көзқарас білдіруді үйренеді. Бағалаудың мақсатын түсінеді.

Шығармашылықпен жұмыс жасауға дағдыланады. сыныптың реттелігі қалыптасады.

Сілтеме

Оқулық «Ана тілі», Бастауыш сынып әдістемеліктері. Мұғалімге арналған нұсқаулық.

Негізгі идея:


жаңа сабақты меңгерту

Тапсырма көздері:


Жұппен жұмыс, топпен жұмыс, сұрақ-жауаптар ,тапсырмалар

Сабақтың барысы:


І. Ұйымдастыру

ІІ. Жаңа сабақ

ІІІ. Жаңа сабақты бекіту

ІҮ. Үй тапсырмасы

Ү. Рефлексия


І. Ұйымдастыру

а) Сәлемдесу

І слайд

Психологиялық сабаққа дайындық:

«Менің көңіл-күйім» жаттығуы

Қуанамын мен де.

Қуанасың сенде,

Қуанайық, достарым,

Арайлап атқан күнге.

ІІ слайд

Мамандық түрлерінің суреттері шығады оқушылар сыни ойлау арқылы мамандық түрлерін таңдайды . Әр мамандық иесі туралы айтып шығады.Әр адам баласы мамандық таңдаудан қателеспеу керек.





Әнші

Кім болам?











Кім болам?

Дәрігер

Мұғалім



Суретші

Аспаз

ІІІ слайд

Қандай мамандық таңдасам екен ? Мүмкін мына өлеңде менің болашақ мамандығым бар шығар....

Бүгінгі тақырып «Мен таңдайтын мамандық...»

ІҮ слайд

Автор туралы түсінік беру.

Ү слайд

«Жұптас, ойлан,талқыла»

Өлеңді оқып танысады, өлең ішіндегі мамандық туралы пікірлерін тыңдау.

І топ Әнші, кәсіпкер

ІІ топ Вело – спортшы, геолог

ІІІ топ Ғарышкер, елші

Екі жұлдыз, бір ұсыныс ( бағалау)

ҮІ слайд

« Ойлан жұптас» сұрақтарға жауап беру.

І топ Жақсы маман болу үшін не қажет?

ІІ топ Мамандық адамның , бейімділігіне байланысты ма?

ІІІ топ Отбасы мен достарыңның ақылына сүйеніп мамандық таңдауға бола ма?

Бас бармақпен (бағалау )

ҮІІ слайд

«Біз зерекпіз»

Сәйкестендіру тесті.

Жазушы көлік жүргізеді.

Дәрігер тамақ әзірлейді.

Мұғалім аудармашылық қызмет атқарады.

Құрлысшы кітап, мақал, әңгіме жазады.

Жүргізуші емдейді.

Аспазшы оқытады, білім береді.

Тілші құрлыста жұмыс істейді.

Бағдаршамен (бағалау)

ҮІІІ слайд

Болашақта...... мамандығын таңдаймын, себебі....... ,,,

( эссе жазу)


ІІ.Үй тапсырмасы: Үй тапсырмасын ашық және жабық сұрақтар арқылы қорытындылау.








