Мерзімі:17.01.2017
|
Сыныбы:6
«Г»
|
Тақырыбы
|
Абай
Құнанбаевтың «Ғылым таппай мақтанба» өлеңі
|
Мақсаты
|
А.Құнанбаев
өмірі мен «Ғылым таппай мақтанба» өлеңнің топпен орындау арқылы ойлары
жайлы айта отырып, оқушы түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, топ
арқылы тапсырмаларды қатесіз орындауға пайдаланады
|
Жалпы
мақсат
|
Жазбаша ойларын білдіреді. Постер жасау барысында өткен шақта
сәйлем құрастырады. Бағалау барысында шақтарды қолдануды дамытады
|
Күтілетін
нәтиже
|
Оқушылар
өткен тақырыптар ы түсініп, әдеби тілде ойлап, қорытынды шығара білу, құрамы
мен құрылысы туралы мәліметтер алады.
|
7 мод-дің
қолдану
|
АКТ”,
“Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”,
“Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
|
Қолданылатын
әдіс-тәсіл
|
Миға
шабуыл, ТВ шоу, Трек сызбасы, Салыстыру кестесі, Екі жақты күнделік, Кім
жылдам.
|
Қолданылатын
ресурстар
|
Флипчарт,
маркерлер, портреттер, стикерлер, ноутбук, интрактивті тақта
|
Ұйымдастыру
кезеңі
|
Оқушылардың
назарын сабаққа аударамын. Керекті құрал жабдықтарын әзірлетемін. «Шаттық
шеңбер» әдісі арқылы оқушылар бір-біріне жылы лебізін білдіреді.Топ ережесін
еске түсіремін. А.Құнанбаевтің өлең шумақтарымен топтастырамын.
|
Сабаққа
керекті құралдарын әзірлеп, дайындайды. 5-4 оқушыдан 3 топқа бөлінеді. Бір –
бірлеріне жақсы тілектерін айтады.
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақ
кезеңдері
|
|
|
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушылардың
іс-әрекеті
|
Білім
|
Миға шабуыл әдісі бойынша сұрақ-жауап.
«ТВ шоу» әдісі
|
Үйге
берілген тапсырманы айтып беру арқылы диалогқа түсіру.
«ТВ шоу» әдісі арқылы Ш.Уалихановтің өмірі туралы сұрақ- жауап
ұйымдастыру.
|
Өйткен
тақырыптар бойыша сұрақтарға жауап береді.
Журналистің
сұрағына топпен өз білімдерін көрсетеді..
|
Түсіну
Қызығу-рын
ояту
|
Мұғалім- оқушы-
мұғалім әрекеті
А.Құнанбаевтің
әні «Көзімнің қарасы»
|
Абай Құнанбаевтің
өмірі туралы мағлұмат беру, видеоролик көрсету.
Оқушыларға әнін
тыңдатып, хормен орындату
|
Топта
талқылайды, талдайды, көреді сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар
әнді тыңдап, хормен орындайды
|
Қолдану
|
Кім
жылдам I-топ:Жасымда ғылым бар деп ескермедің
II-топ:Әсемпаз
болма әрнеге
III-топ:
|
I-Топ: Абайдың
өмір баяны туралы айтады
II-топ: Абайдың
отбасы.
III-топ:
Өлеңдері мен шығармалары.
|
Абайдың
өмір баяны туралы айтып береді.
Абайдың отбасы
туралы мағлумат береді.
Өлеңдері мен шығармалары туралы айтады,
өлеңін жатқа оқиды.
|
Талдау
|
«Ғылым таппай
мақтанба» өлеңді оқу
Екі жақты
күнделік әдісі
I-топ
II-топ
III-топ
|
Оқушыларға
тақырыптағы өлең шумақтарын оқиды.
Тапсырмалар
бойынша әр топқа бөліп беру.
Ғылым таппай
мақтанба
Орын таппай
баптанба
Құмарланып
шаттанба
Ойнап босқа
күлуге
|
Оқушыларға тақырыптағы
өлең шумақтарын оқиды.
Оқушылардың
мақсаты берілген тақырыпқа арнап өз пікірлерін жеткізу.
|
Жинақтау
|
«Конверт» әдісі
арқылы
|
I-топ: Мақал-
мателдер
II-топ:
Сөздікпен жұмыс
III-топ: Ғылым
таппай мақтанба өлеңнің мағнасын ашу
|
Оқушылардың
мақсаты берілген тапсырманы топтасып жасап беру.
|
Бағалау
|
Бағалау
критериясын мен бағалау парақтарын тарату
|
Әр топқа
бағалау парақтарын тарату, топбасшылар бағалайды.
|
Әр топ бағалау
парақшасына топбасшылары бағалайды
|
Кері
байланыс
|
Смайликтер
|
Оқушыларға
қағазға толтырып, смайликтерге ілуді ұсыну
|
Ұсынылған
қағазды толтырады
|
Үй тапсырмасы
|
А.Құнанбаевтің өмірін оқу, «Ғылым
таппай мақтанба» өлеңін жаттап келу.
|
|
|
|
|
|
|
|
|