Пәні
|
Сызу
|
Сыныбы
|
|
Күні
|
|
Тақырып
|
Қималарды
орындап, тетікбөлшектің өлшемдерін түсіру. № 10 г.ж.
|
Мақсаты
|
Ойлы,
сыни оқу дағдысын дамыту, коммуникативтік дағдысын жетілдіру, қималарды
орындай білуге үйрену, шығармашық қабілеттерінің дамуына жағдай туғызу,
білімдерін толықтыру.
|
Күтілетін
нәтиже
|
Ақыл-ойларын,
іскерлік белсенділіктерін, шығармашылықтарын шыңдау.
Бір-бірінің
ойына пікірлерін еркін қоса алады.
Бір-бірімен
қарым-қатынасы қалыптасады.
Бір-бірін
тыңдай білуге үйренеді, бағалай алады. Топтасуды үйренді, мағынаны ашуда
бірлесе жұмыс атқаруға дағдыланды, білімін кеңейтті. Слайд арқылы жұмыс.
|
Кезеңдері
|
Мұғалім
әрекеті
|
Оқушы
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру кезеңі
(2
минут)
|
Шеңбер
құру арқылы әр топ бір-біріне жақсы тілек білдіреді, геометриялық денелер
суреттері бойынша топтасады.
|
Әр топ
шеңбер құру арқылы қалған топ-тарға жылы лебіз тілектерін білдіреді, геометриялық
денелер арқылы топтасты.
|
|
оқулық
|
Қызығушылықты ояту
(3
минут)
|
Интерактивті
тақтамен жұмыс.
«Кім
білгір?» ойыны арқылы өткен тарауларды еске түсіріп, қима мен тіліктің
айырмашылығын көрсету.
|
|
(Уақыт
пай-далануы, сабақтың негізгі мақ-сатын шеше білу)
|
Акт – ны
қолдану
|
Мағынаны тану
(15
минут)
|
Әр топқа
тақырып бойынша тапсырмалар беріледі.
(І топқа
сарамандық жұмыс);
(ІІ
топқа карточкамен жұмыс); (ІІІ топқа тетікбөлшектермен жұмыс).
|
Жұппен,
топпен бірлесе отырып, А4 пішіміне тиісті дәрежеде тапсыр-маларын орындап,
жұмыстарын қорғайды.
Осы
тапсырмадан кейін қол шапалақтау арқылы бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді.
|
Мағынаның
ашылуын бағалау.
Топтық
бағалау, екі жұлдыз, бір тілек.
Ойларын
нақты дәлелдей алуы
|
|
Ой толғаныс
(10
минут)
|
«Кім
жылдам?» ойыны арқылы не білетіндерін, зейіндерін байқау.
(Әр топпен
жекелей)
Жекелей
сұрақтарға жауап алу арқылы үй тапсырмасын беру.
Бағалау
Бүгінгі
сабақ саған ұнады ма?
Оқушыларға
парақ қағаз үлестіріледі.
|
Оқушылар
оқулықтағы сызба жұмыстарын дәптерлеріне, постер құрып, ортаға шығып, әрбір
топ өз ойларын айтады. Біз не үйрендік? (стикерге әрқайсысы бір-бір сөйлемнен
сұрағын, ұсынысын жазады)
Сабақ
соңында көңіл-күйді смайлик арқылы білдіреді.
|
Екі жұлдыз,
бір тілек.
|
Диалогтық
оқыту
|
Сабақты талдау
|
Не сәтті
өтті?
|
|
Не
сәтсіз өтті?
|
|
Нені
дамыта аласыз?
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|