454878
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 1.410 руб.;
- курсы повышения квалификации от 430 руб.
Московские документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ ДО 90%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО до конца апреля!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности №038767 выдана ООО "Столичный учебный центр", г.Москва)

ИнфоурокНачальные классыРабочие программыАқтамберді жырау. «Күлдір, күлдір кісінетіп» (9-сынып, әдебиет)

Ақтамберді жырау. «Күлдір, күлдір кісінетіп» (9-сынып, әдебиет)

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

Күні

Қысқа мерзімді сабақ жоспар

Сыныбы

9

Пәні

Әдебиет

Тақырыбы

Ақтамберді жырау. «Күлдір, күлдір кісінетіп»

Сілтеме

Электрондық оқулық. Интернеттен қосымша мәлімет. Оқулық.

Мақсаты

Ақтамберді жыраудың өмірі мен шығармашылығы туралы мәлімет алу.

Оқыту нәтижесі

Толғау туралы мәлімет біледі. Шығарманың мазмұнын түсінеді.

Түйінді идея

Жыр арқылы қарапайым халықтың мүддесі қорғалады.

Блум таксономиясы

7 модуль

ресурстар

Сабақтың мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

3 мин.

Қызығушылықты ояту.

Психологиялық ахуал орнату. Бір-біріне бүгінгі арманын айтады

Топтастыру.


Ұйымдастыру.Гүлдің суреті бар қиылған картинаны құрастыру арқылы топқа бөліну.

Суреттерді құрастыру арқылы 4 топқа бөлінеді.1 «Керемет»

2 «Мықтылар», 3. «Ойшылдар», «Шығармашыл»

Қадағалу.

Білу


5мин

Сыни тұрғыдан ойлау

Қызығушылықты ояту.

Миға шабуыл


Түрткі сұрақ

Ой шақыру

Толғаудағы басты кейіпкерлер кімдер?

Оларға қандай мінездеме бере алатын едің?

Олардың сыртқы бейнесін суреттеп бере аласың ба?


Осы сұрақтарға оқушылар біртіндеп жауп береді, өз ойларын айтады, өмірмен байланыстырады,соның нәтижесінде проблемалық сұрақ тудырады. Ол сұрақтарды дәптерге жазады.

(Дәптермен жұмыс)


Марапаттау.

Смайлингтер арқылы бағалау

Түсіну

5 мин

Сыни ойлау

Ой туғызу, ой жалғастыру ойыны

Егер жазушының орнында сен болсаң оқиғаны қалай жалғастырушы едің?

Қай жерлеріне өзгеріс енгізетін едің?

Әр топ оқушылары жеке –жеке өз ойларын айтады.

Жұлдызша арқылы бағалау.

Қолдану

5 мин

Электрондық оқулықты қолдану


Ой қозғау.

Оқулықта берілген сұрақтарға жауап алу.

Оқшылар жеке-жеке жауап береді.

Марапаттау.

Сергіту сәті. 1мин.

Талдау

19 мин

Басқару және көшбасшылық Сыни тұрғыдан ойлау. Оқу үшін бағалау.

Ой қозғау.


Мына проблемалық сұрақтарды басшылыққа ала отырып, постер қорғату.1.Жыраулардың негізгі көтерген мәселері не? Олар нені меңзеді? 2.Бұл шығармада қандай салт-дәстүрлер сақталған. Дәлелде

3.Оқиғаны қалай аяқтайтын едің?

Әр топ өздеріне берген тақырып бойынша постер қорғайды.Табыс критериялары

1.Жауаптары дұрыс, әңгіме барысында болса; (1)

2.Мақалдарды қолданып, көркем сөздерді пайдалана алса; (2)

Өмірмен байланыстырып көркемдеп жауап бере алса; (3)

Өзін-өзі және өзара бағалау.

Жинақтау

5мин

Сыни ойлау.

Ойын жинақтау.

Сұрақ-жауап

Оқушылардың өз мінез-құлықтарын бірінші өздеріне, сонан соң бір-бірінене айтқызу.

Оқушылар өз мінездері туралы және сыныптастарының мінез-құлықтары жөнінде әңгімелейді.

Мадақтау

Бағалау

2 мин


Жеке, топпен бағалау.

Жұлдызша, смайлинг және түсті қағаздар арқылы бағалау.

Сабақ барысында жинақтаған бағаларын жинап, өздері қорытынды бағаларын шығарады.

Жиынтық бағалау.


