Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Другое / Конспекты / Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары "Ертегілер"

Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары "Ертегілер"


  • Другое

Поделитесь материалом с коллегами:

hello_html_m2c2e2eb9.gifhello_html_79e14e81.gifhello_html_8f269a.gifhello_html_4eb34cf8.gifhello_html_2a3b582b.gifhello_html_m1298ed7a.gifПән: қазақ тілі

(орыс тілді сыныбында)

Мектеп: Астана қаласы «№27 мектеп- лицей» ММ

Күні: 25.09

Мұғалімнің аты- жөні: Курмангалиева К.О.

Сыныбы:

6 «в »

Қатысқан оқушы саны: 14

Қатыспағаны: 0

Сабақтың тақырыбы:

Ертегілер

Сілтеме:

Оқу бағдарламасы, С.Ч.Тұрсынғалиева «Қазақ әдебиеті» оқулығы,-Астана: Арман- ПВ ,2015.- 10 бет

Оқу мақсаты:

Тақырыпқа қатысты түрлі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар білімдерін жетілдіреді.

Алдыңғы тақырып:

Қазақ халқының ауыз әдебиеті

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс- әрекеттер

Ресурстар

Басталуы

1 мин



2 мин



1мин







Ортасы



30 мин



Жағымды психологиялық ахуал: «Сәттілік шеңбері».

Сыныпты топқа бөлу: сыңарыңды тап.

Жез- тыр- нақ, мыс - тан, боз- ін - ген, түл- кі, дәс- түр, А- яз би.

«Миға шабуыл»: - Топқа бөлген кезде ортақ тақырыбы қандай болды?

Ертегілердің кейіпкерлері



1-2 деңгей. Білу. Түсіну.

- Ертегі деген не?

-Ертегілерде не кеңінен көрініс тапқан?

hello_html_725bf5df.png

  • Адамдар не туралы армандаған?

  • Қазіргі заманда неге қол жеткізген?

hello_html_7ec3e044.pnghello_html_m5f0dbebb.png



Сергіту сәті: «Австралиядағы жаңбыр».



3 деңгей. Қолдану.

1.Егер «Қиял ғажайып ертегілер» еліне тап болсаңдар, қандай оқиғаны бастан кешуді қалар едіңдер?

2. Мәтіннің негізгі ойын бір сөйлеммен білдіріңдер.

3. Ертегілердің кейіпкерлері кімдер? нелер?




















BilimLand.kz порталында кіріктірілген imektep.kz

сайтынан



4 деңгей. Талдау.

Кейіпкерлерді топтастыр



жағымды

жағымсыз





бас

көмекші





hello_html_m768a9fa1.pnghello_html_1d5f3583.pnghello_html_mea1b09f.pnghello_html_74719530.pnghello_html_39373fe6.png



hello_html_m6466d874.pnghello_html_m17941376.pnghello_html_722bd055.pnghello_html_4a4289bd.pnghello_html_2cda69e.png



5 деңгей. Жинақтау. Мәтін мазмұнын тірек сызба арқылы көрсету, әңгімелеу

Әдеби ертегілер

Халық ертегілері



Ертегілер









Қиял ғажайып

жануарлар

Тұрмыс салт

шыншыл













hello_html_2d40099.pnghello_html_4c94685e.pnghello_html_18809d2e.png



6 деңгей. Бағалау.

Тест

1.Ертегінің неше түрі бар?

а) 2

ә) 3

б) 4

2.Әдеби ертегінің авторы бар ма?

а) халық

ә) ақын

б) белгісіз

3.Жезтырнақ қандай кейіпкер?

а) жағымды

ә) жағымсыз

б) көмекші

4.Волшебные фантастические қалай аударылады?

а) қиял ғажайып

ә) тұрмыс салт

б) хайуанаттар туралы

5.«Мақта қыз бен мысық» қай ертегінің түріне жатады?

а)шыншыл ертегі

ә) тұрмыс салт

б) хайуанаттар туралы





Қазақша- орысша аударма сөздігі, түсіндірме сөздігі





















































Тест парақтары



Бағалау критерийлері бар сызба

Аяқталуы

3 мин

Рефлексия: тақырыпқа тыныс белгілерін қою арқылы өз ойын білдіру.

!” – бұл сабақ ұнады;

?” – шешілуін қажет ететін сұрақ туындады;

...” – осы тақырыпты әрі қарай зерттеп оқығым келеді;

“–“ – қажетсіз ақпарат.



Үй тапсырмасы: хрестоматиядан өздеріңе ұнаған ертегіні оқып, кейіпкерлері кімдер? оқиға қай жерде болды? жауабын жазыңдар; жоспар құрып баяндаңдар.



Тыныс белгілері бар парақшалар




Автор
Дата добавления 12.12.2015
Раздел Другое
Подраздел Конспекты
Просмотров186
Номер материала ДВ-253790
Получить свидетельство о публикации
