|
Сынып : 8
|
Күні : 02.12
|
Қазақ тілі
|
Модуль
|
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Алматы қаласы.
|
|
|
|
Сілтеме:
|
Барнс (1971) сыныпта тіл қаншалықты
қолданылса, оқушылардың оқуына соншалықты әсер ететінін айтады. Мұғалімдерге
арналған оқулық (39-бет)
|
|
|
|
Сабақтың мақсаты:
|
Оқушыларға мәдениетпен
Өнердің орталығы болған Алматы қаласы жайлы
түсінік беру. Грамматикалық тапсырмаларды орындау арқылы білімдерін
толықтыру.
|
Оқушыларды кішіпейілділікке
тәрбиелеу.
|
|
|
Сабақтың әдіс-тәсілі:
|
Білім беру мен оқытудағы жаңа тәсілдер.
|
|
7 модуль
|
|
Оқыту түрі:
|
Жеке, жұптық, топтық
|
|
|
|
Көрнекілігі
|
үлестірмелі парақтар, стикерлер, фламастер,
флипчарт,түрлі түсті смайликтер.
|
|
|
|
Іс-әрекет кезеңі:
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
|
1
|
Ұйымдастыру кезеңі:
АКТ
Психология
лық дайындық
|
1.Көшбасшылық
2.Сәлемдесу.
3.Қ.Р. М. Гимні. 4.Психологиялық ахуал.
Шаттық шеңберін құру. Тренинг жүргізу.
|
Оқушылар сәлемдеседі
Қ.Р. М. Гимнін орындайды.
бір-біріне жақсы
тілектер тілейді жүрек арқылы
тренинг жүргізу.
(бәрі)
|
Білім мен оқытудағы жаңа тәсілдер.
1,7,4
модуль
|
2.
|
|
Үй тапсырмасы . Стикерге жаз, оқы,ережелерді
айт.
Топқа бөліну
|
Оқушылар үй тапсырма
сын «Ыстық орындық » стратегиясымен
жауап береді.
Топқа бөлінеді, смайликтер қаланың аттары жазылған.
Топтың аты,
ұранын құрастыру.
|
6 модуль
|
3.
|
Жаңа білімді белсенді меңгертуге оқушылар
ды дайындау.
Танып білу кезеңі.
|
Сабақтың мақсаты мен міндетін айту. Орта
ғасырдағы Қазақстан қалалары жайлы не білеміз? «Мен не білемін?»
Стикерге жазып,іл.
Мағынаны тану.
Класстер құру
|
«Миға шабуыл»
Көне қалалар туралы ойларын ортаға
салады,Алматы қаласы туралы кластерді қорғайды.Оқушылардың жауабы тыңдалады.
|
6 модуль
2 модуль
|
4.
|
Түсіну кезеңі
Оқулықпен
жұмыс.
|
1-2 топқа Мәтіннен сұрақтарға жауап беру.
3 –тапсырмадағы жаңа сөздіктерді бірнеше рет
қайталап, жатқа жаз.
3- деңгей септік жалғауларын жаз.Топтардың
бір-біріне сұрағы.
Сөздерге
фонетикалық талдау жаса.
|
Оқушылар тапсырма
ларды орындайды.
Өздерін-өздері ретейді.
|
|
5
|
Сергіту сәті.
|
Сергіту сәті.
|
Бейне түсірілім көру
|
|
6
|
Білу.Түсіну Жинақтау кезеңі.
|
Өзіңді байқап көр!
99-бет 2- тапсырма.
|
Жеке тапсырмалар оқиды.
|
|
6
|
Қабілетті оқушы
|
Сөздерді тәуелде, септе.
|
Тапсырманы орындайды.
|
|
7.
|
Сынақ
|
Тест сұрақтары
|
Оқушылар орындайды.
|
|
8.
|
Үйге тапсырма
|
3- тапсырма.
|
Күнделіктеріне жазу.
|
6 модуль.
|
9.
|
Жинақтау.
лау.
Рефлексия.
|
Бүгін не үйрендім?
|
Оқушылар стикерлерге ойларын толтырады.
|
6 модуль
|
9.
|
Бағалау.
|
Білімді бағалау
|
Өздерін-өздері бағалау.Кері байланыс
жасау.
|
3,7 модуль
|