Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / География / Другие методич. материалы / "Қазақстанның мал шаруашылығы" - (9 класс)
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • География

"Қазақстанның мал шаруашылығы" - (9 класс)

библиотека
материалов

Маңғыстау облысы

Мұнайлы ауданы

9 орта мектеп

География пәні мұғалімі: Кереева Мадина Онайбаевна

8701 157 58 82

Қазақстанның мал шаруашылығы

C:\Users\user\Downloads\i (5).jpg

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға Қазақстанның мал шаруашылығы туралы білім қалыптастыру, оқулық, карта, қосымша материалдарды пайдалану, өзіндік жұмыс жасай білуге, ойлау қабілетін дамытуға үйрету. Өз ойларын еркін айтуға тәрбиелеу.

Белсенді оқытула қолданылатын әдіс-тәсілдер, модулдер:

ОмОЖТ: Топтарға бөлу, диалогтік оқыту.
СТОҮ: Ой қозғау, мозайка, кластер, SWOT.
ОмОАКТП: бейне сюжет, ғаламтор желісі.
ТжДБО: тапсырмалар беру.
ОүБжОБ: формативті бағалау, кері байланыс.

Дереккөздер: Оқулық, карта, бейне сюжет

Күтілетін нәтиже: Оқушылар алынған теориялық білімдерін сын тұрғысынан анықтайды, талдайды, сипаттайды.Қазақстанның мал шаруашылығы туралы жаңа білімді меңгереді.

Топтық жұмыс нәтижелері: Бірлесіп жұмыс жасау нәтижесінде оқушылар топтағы жұмыстарын көрсете алады, әрбір оқушы білімін толықтырады.





Уақыты

Мұалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

2 минут

Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылармен амандасады.Сыныпты ұйымдастырады.Оқушылар көңіл-күйін сұрайды


Сәлемдеседі.Бір-біріне ізгі тілектер айтады. Психологиялық ахуал қалыптасады

3 минут

Топқа бөлу.

Оқушыларды мозайка әдісі арқылы төрт түлік мал атымен төрт топқа бөледіC:\Users\user\Desktop\9\IMG-20160127-WA0018.jpg


Тыңдайды, қима қағаздарды құрастыра отырып топтасады.

5 минут

Қызығушылығын ояту.

Интерактивті тақтадан қазақтың төрт түлік малы бейне сюжетін көрсетеді.


Оқушылардың жаңа тақырыпты ашады, мақсатын айқындайды








15 минут

Мағынаны тану. Кластер

Мұғалім мәтінді төрт топқа бөліп береді. Ғаламтор желісіне қосылып, қосымша мәліметтер жинауды тапсырадыC:\Users\user\Desktop\9\WP_20160121_004.jpg

Оқушылар әр топ өзіне тиісті тақырыпшаларды оқып, ғаламтордан қосымша мәліметтер алады. Кластер әдісі арқылы тақырыпаралық проблемаларға өзара байланыс орнатады
















10 минут

Ой толғаныс. «SWOT» кестесі.Мұғалім кестені толтыруды тапсырады.

Артықшылығы




Кемшілігі

Өзгеріс енгізу

Қауіп төнуі




Оқушылар кестені толтырады. Жақсы жазылған түйін сөздерін топтарға оқып береді. Білімін жүйелейді, жинақтайды, талдау жасайды

5 минут

Бағалау.

Формативті бағалау



C:\Users\user\Desktop\9\WP_20160121_032.jpg



Топаралық бағалау. Малдардың суреті арқылы бағалайды.

Түйе –өте жақсы

Жылқы – жақсы

Сиыр – тамаша

2 минут

Кері байланыс. Алма ағашы.

Оқушылардың тапсырманы қалай игергендігін түсіну үшін кері байланыс күтеді. Жасыл алма – жақсы түсіндім.

Сары алма – түсіндім.

Қызыл алма – түсінбедім.



Оқушылар алмаларды ала отырып, екі жұлдыз-бір тілек арқылы рефлексия жазады



Автор
Дата добавления 05.02.2016
Раздел География
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров139
Номер материала ДВ-419417
Получить свидетельство о публикации

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
