Предпросмотр материала:
10 сынып № 49 сабақ ____________________
Сабақтың тақырыбы: Булану және конденсация. Қайнау. Будың касиеттері. Заттың кризистік күйі
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділік. Булану, конденсациялану және қайнау құбылыстарын м.к.т. тұрғысында түсінуі.
2. Дамытушылық. Жылу баланс теңдеуіне есеп шығаруға жаттығу.
3. Тәрбиелік. Есеп шығаруда қойылатын талаптардың орындауға жаттығу.
Құрал-жабдықтар, көрнекті құралдар: Плакат.
Сабақ түрі: Аралас сабақ.
Әдіс-тәсілдер: Баяндау. Сұрақ-жауап. Есептер шығару.
Сабақ
барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі.
2. Бақылау жұмысынын қорытындысын талдау.
3. Жаңа сабақты баяндау.
4. Сабақты бекіту.
5. Үйге тапсырма беру.
I. Жана сабақты баяндау.
1. Тірек конспектісі бойынша сұрақтарға жауап беру аркылы тақырыпты талдау.(36 бет Уарцева)
а) Заттың қандай фазалық өтулерін, булану, конденсация деп
атайды.
Температура
қалай өзгереді.
ә) Молекулалардың әрекеті радиусын түсіндіріңдер.
б) Кебу жылдамдығын қалай басқаруға болады.
![]() |
г) Қайнау дегеніміз не? Кризистік температура.
д) Абсалют және салыстырмалы ылғалдылық деген не?
|
13 жат. 3.4; 14 жат. 1.2. |
е) Кестені толтыр. Будың қасиеттері мен анықтамасы.
|
|
Қаннықан бу |
Қаннықпаған бу |
|
1. анықтама 2. қасиеттері |
|
|
![]() |
III. Үйге тапсырма: §6.1, §6.2. 13-жаттығу3,4, 14-жаттығу 1,2.
Сабақтың тақырыбы: Булану және конденсация. Қайнау. Будың касиеттері. Заттың кризистік күйі
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділік. Булану, конденсациялану және қайнау құбылыстарын м.к.т. тұрғысында түсінуі.
2. Дамытушылық. Жылу баланс теңдеуіне есеп шығаруға жаттығу.
3. Тәрбиелік. Есеп шығаруда қойылатын талаптардың орындауға жаттығу.
Құрал-жабдықтар, көрнекті құралдар: Плакат.
Сабақ түрі: Аралас сабақ.
Әдіс-тәсілдер: Баяндау. Сұрақ-жауап. Есептер шығару.
Сабақ барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі.
2. Бақылау жұмысынын қорытындысын талдау.
3. Жаңа сабақты баяндау.
4. Сабақты бекіту.
5. Үйге тапсырма беру.
Сабақтың тақырыбы: Булану және конденсация. Қайнау. Будың касиеттері. Заттың кризистік күйі
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділік. Булану, конденсациялану және қайнау құбылыстарын м.к.т. тұрғысында түсінуі.
2. Дамытушылық. Жылу баланс теңдеуіне есеп шығаруға жаттығу.
3. Тәрбиелік. Есеп шығаруда қойылатын талаптардың орындауға жаттығу.
Құрал-жабдықтар, көрнекті құралдар: Плакат.
Сабақ түрі: Аралас сабақ.
Әдіс-тәсілдер: Баяндау. Сұрақ-жауап. Есептер шығару.
Сабақ барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі.
2. Бақылау жұмысынын қорытындысын талдау.
3. Жаңа сабақты баяндау.
4. Сабақты бекіту.
5. Үйге тапсырма беру.
Профессия: Учитель физики
В каталоге 7 333 курса по разным направлениям
Учебник: «Физика», Б.А.Кронгарт, Ш.Б. Насохова
Тема: § 1. Тепловое движение. Броуновское движение. Диффузия
Учебник: «Физика», Перышкин А.В., Гутник Е.М.
Тема: § 23 Колебательное движение. Свободные колебания
Учебник: «Физика (базовый уровень)», Мякишев Г.Я., Буховцев Б.Б., Чаругин В.М. / Под ред. Парфентьевой Н.А.
Тема: Глава 8. Световые волны
Учебник: «Физика (базовый уровень)», Мякишев Г.Я., Буховцев Б.Б., Сотский Н.Н. / Под ред. Парфентьевой Н.А.
Тема: § 66. Абсолютная температура. Температура — мера средней кинетической энергии молекул
Учебник: «Физика», Перышкин А.В.
Тема: §57 Простые механизмы
Учебник: «Физика», Перышкин А.В.
Тема: §55 Механическая работа. Единицы работы