Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Өтеген батыр кенті
“№ 24 лицей”МКМ
Информатика пәнінің мұғалімі: Абданова Аққуаш Джоламанқызы
2 слайд
Сабақтың тақырыбы: “диаграммалар құру”
8-сынып
3 слайд
Білімділік: Оқушыларды Excel-дің негізгі графикалық мүмкіндіктерімен таныстыру және құрылған кестеге диаграмма тұрғызуды үйрету;
Дамытушылық: Диаграмма тұрғызудың негiзгi қадамдарын орындай отырып, өз бетiнше жұмыс iстеу дағдысын қалыптастырып, логикалық ойлау қабiлетiн дамыту.
Тәрбиелік: Жан-жақты болуға, ұқыптылыққа, өз
бетімен жұмыс істеуге тәрбиелеу;
сабақтың мақсаты:
4 слайд
Сабақтың типі: Жаңа сабақ.
Сабақтың әдісі:түсіндірмелі,зерттеушілік,практикалық
Пәнаралық байланыс: геометрия,сызу;
Сабақтың көрнекiлiгi:Компьютер,МS Exсel терезесі,
Диаграмма шебері, интерактивті тақта,үлестірмелі материалдар.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру.
Оқушылармен сәлемдесу;
Оқушыларды түгендеу;
Олардың құрал-жабдықтарын және сабаққа дайындықтарын тексеру;
Шаттық шеңберін құрып,бір-біріне тілектер айту арқылы оқушылардың назарын сабаққа аудару.
ІV. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі
«Тосып ал» ойыны.
Оқушыларға допты лақтырып, сұрақтар қоямын, тосып алған оқушы жауап беру арқылы сабақтың тақырыбы ашамын.
5 слайд
MS Excel бағдарламасын
қалай іске
қосамыз?
Excel-дің
қызметі қандай?
Excel бағдарламасында формула жазу тәртібі.
Ұяшықтардың абсолют немесе салыстырмалы сілтемелері не үшін қолданылады?
Ұяшықтағы мәліметтерді қалай көшіруге болады?
Автоформат командасы не үшін арналған және ол қалай қолданылады?
Кестемен жұмыс (жол, баған немесе бет қосу, өшіру амалдары).
Мәліметтерді графикалық түрде ұсыну үшін нені қолданамыз?
«Тосып ал»
6 слайд
V. Жаңа сабақты түсіндіру кезеңі.
«Мағынаны ажырату».
Диаграммалармен жұмыс істеу
Қазіргі заманғы кестелік процессорлар сүреңсіз статистикалық мәліметтерді бояулы диаграммалармен, графиктермен және графикалық объектілермен (серуттермен, схемалармен) түрлендіруге мүмкіндік береді. Диаграммалар мәліметтерді графикалық ұсыну үшін арналған.
Диаграмма (греч. Διάγραμμα (diagramma) — бейне, сурет, сызба мағыналарын білдіреді) — бұл мәліметтерді талдау мен салыстыру ыңғайлы болу үшін кестедегі мәліметтердің көрнекі графиктік түрде берілуі.
7 слайд
ДИАГРАММАЛАР
Гистограммалар
Сақиналық
Жапырақшалық
Пирамидалық
Нүктелік
Көпіршіген
Цилиндрлік
Конустық
Сызықтық
Дөңгелек
Диаграммалар келесі типтегідей болып келеді:
8 слайд
Диаграмма құру үшін:
Диаграмма құратын мәліметтерді енгізу;
Диаграмма құруға қажет мәліметтерді жұмыс парағында белгілеу;
Вставка менюіндегі Диаграммалар командасын таңдау;
Вставка диаграммы диалогтік терезесінде диаграмма түрін таңдау қажет;
Макеты диаграмм диалогтік терезесінде диаграмманың атын, аңызын енгізуге болады.
9 слайд
10 слайд
Диаграммалар мынадай элементтерден тұрады:
Тор;
Тақырыптар – диаграмманың жеке элементтерін түсіндіру үшін қолданылады;
Аңыз – диаграммаларда берілген деректердің қатарларын ажыратуға көмектеседі.
11 слайд
Мәндер осі
Категориялар осі
Тақырыбы
Тор
12 слайд
С е р г і т у с ә т і
VІ. Жаңа материал бойынша түсініктерін тексеру
1.Суреттер бойынша сәйкестендіру
2. Компьютерде тәжірибелік жұмыс
Деңгейлiк тапсырмалар Үш топқа бөлiнедi:
-жеңiл тапсырмалар
-стандартқа сәйкес тапсырмалар
-күрделi тапсырмалар
Тапсырма
13 слайд
Бағандық
Сызықтық
Дөңгелек
Нүктелік
Сақиналық
Аудандық
Цилиндрлік
Конустық
Диаграмманың
типтері
Графиктік
14 слайд
VІІ. Жаңа сабақты бекіту кезеңі.
Plickers бағдарламасымен тест тапсырады.
1. Plickers.com сайтына кіру
2.Ұялы телефоннан Plickers қосымшасын ашу.
3.Оқушыларға QR код карточкаларын таратып беру.
15 слайд
16 слайд
17 слайд
18 слайд
«Ой толғаныс». Кері байланыс орнату
Сабақтың соңында оқушылар берілген кері байланыс парағын толтырып,тақтадағы конвертке салып кетеді.
19 слайд
VIII. Үйге тапсырма беру кезеңі:
MS EXCEL-де диаграммалар құру (мазмұндау).
Диаграмма құру: информатика пәнінен тоқсандық
бағаларының қорытындысы.
Сыныбы Оқушы саны 5 4 3 2
8 «А» 21 6 5 10 -
8 «Ә»21 5 6 10 -
8 «Б» 18 6 2 10 -
Бағалау: Смайликтер арқылы бағалаймын.
20 слайд
Назарларыңызға
рахмет!
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
6 672 591 материал в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Абданова Аққуаш Джоламанқызы. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 180 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300 ч. — 1200 ч.
Курс профессиональной переподготовки
600 ч.
Мини-курс
8 ч.
Мини-курс
6 ч.