Инфоурок Иностранные языки Другие методич. материалы"I don’t have a pet" 1-сыныпқа арналған ашық сабақ

"I don’t have a pet" 1-сыныпқа арналған ашық сабақ

Скачать материал

      Сабақтың тақырыбы:  I don’t have a pet

 

                          (ашық сабақ)

 

   Сабақтың мақсаты:

  1. Білімділік: Оқушыларды  «My pet» тақырыбы бойынша  жаңа  лексикалық бірліктермен таныстыру.  I don’t have a cat  құрылымымен таныстыру.
  2.   Дамытушылық: Түстерді білдіретін  жаңа сөздерді енгізудің  үлгілік жағдайында ауызша сөйлеу  дағдысын қалыптастыру. Jj, Kk әріптерімен танысу.
  3.   Тәрбиелік: Дұрыс дыбыстау дағдысын дамыту.

 

 

 

 

             Сабақтың барысы:

І.  Ұйымдастыру сәті.

Балалармен амандасу.

Good afternoon, good afternoon,

Good afternoon to you!

 Good afternoon, good afternoon,

We are glad to see you!

How are you? (CI: Fine, thanks) Sit down, please.

          ІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

-          Бүгінгі  сабақта  біз ағылшын  тілінде жануарлардың атауларын  білдіретін сөздермен  танысамыз.  Сонымен қатар қазақ әліпиіндегі сияқты ағылшын тілінің Jj, Kk әріптерін және  осы әріптерден  басталатын  сөздерді үйренеміз. « Менде  жоқ» сөзін  ағылшын тілінде  айтып үйренеміз. (CL:  I don’t have a ..)

 Жаңа сабағымызды бастамас бұрын мына алманы үзіп  жегілерің келеме: (Оқушылар иә деп жауап береді.)

   Бірақ бұл алмалардың сендерге қояр сұрағы бар екен жауап бергілерің келеме?     (Оқушылар иә деп жауап береді.)

    Ендеше  мына тұрған  1-ші алманы  үзіп көрейік қандай сұрағы бар екен.

1.      Ағылышын тілінде  1-10 аралығында кім санай алады екен?

(Алинур санай ғой)

One, two, three. Four, five, six, seven eit, nine, ten

        Екінші алманы үзіп көрейік қандай сұрағы бар екен?

       2.     Отбасы мүшелерін атау керек екен? Кім алғысы келеді? Арайлым алғың келе ме?

          Father - әке, Mother – ана, Brother – аға, sister- апай

       3.  Ерзат сенің алма үзіп жегің келе ме?  сенің алмаңда мындай сұрақ жасырылған екен? Оқу құралдарын ағылшын тілінде айта аласың ба?

          Pen –қаламсап, rubber -өшіргіш, ruller –сызғыш

  1. Келесі алмамызда тағы қандай оқу құралдарын кім біледі екен деген сұрақ жасырылған екен? Айғаным айтқың келе ме?

         A Bag –сумка, Book – кітап, A copy book- дәптер

5. Енді ілулі тұрған 5 –ші алманы кім үзіп алғысы келеді екен? Онда мынандай сұрақ жасырылған екен? Сыныпта тұрған тақтаны, партаны, орындықты кім  айтқысы келеді екен? (Айерке айтқың кедлеме?)

   Board – тақта, Desk - парта,  Chair-орындық

6-шы алманы кім үзіп алғысы келеді екен? Онда мынандай сұрақ жасырынған екен? Ағылшын тілінде түстерді кім айтқысы келеді екен?

  Yelloy – сары,  grееn- жасыл, red- қызыл,  blue-  көк

 Айбар сенің алма жегің келмейме? Балалардың барлығы үзіп алып жатыр екен?

  Сендегі алмада мынандай сұрақ жасырылған екен? Ойыншықтардың атауымен  ұшақтың, паравоздың ағылшын тілінде  айта алама екен деген сұрақ жасырылған екен?

   Айтқың келеме?

Plain – ұшақ, a train- паравоз, a doll- қуыршақ, a ball –доп, a car- машина

   Енді мына қалған соңғы  бір алманы Томерис жегің келеме? Саған ағылшын тілінде ата мен апа сөзін айту деген сұрақ жасырынған екен. Айта ғой.

     Grandfather –ата, Grandmoter – апа

  Жақсы алманың артындағы сұраққа жауап бердіңдер деп ойлаймын.

  Фонетикалық жаттығу.

-          Балалар ендеше жаңа сабағымызды бастайық.  Бізге кімнің келгенін қараңдар. Mr. Wise Crow- мен  амандасыңдар. (Good afternoon , Mr. Wise Crow) Mr. Wise Crow: Hello, children. How are you?

-                Бүгін біз ерекше  [һ] дыбысын айтуды  үйренеміз.  [һ] дыбысы қырылдап айтылады.

-               Зообақтағы мартышкалар сияқты күліп көрейік  [һі – һі -һі],[һо –һо - һо], [һа- һа -һа] Енді  арқамыз ауырып тұрғандай шалдар сияқты уһілейміз  {he-he-he} Енді осы дыбыстан  басталатын  сөздерді айтып көрейік:  hamster – have – horse – he

IY. Жаңа материалмен жұмыс.

 Оқулықпен жұмыс.

1-      жаттығу.  Listen and translate.

        Мәтінді мұқият тыңдаңдар:

           «  jump»,  «can», «run» cөздерінің мағынасымен таныстырып өту.

     Мәтінді тыңдапболғаннан кейін оқушылардың түсінгенін  тексеру үшін мазмұны бойынша сұрақтар қою.

1.      What is the  dog’s name?

2.      How  old  is Taimas?

3.      What can Taimas  do?

 1 – оқушы:

       I have a pet. It’s  a dog. His  name is Taimas. He  is big. He is 3. Taimas can run and jump. Taimas is my  friend. I love my pet.

        Mr . Wise Crow-  ды шақырайық. Ол бізге ағылышн тілінің Jj, Kk әріптерінен басталатын  сөздермен таныстырады.

      Kk  әрпінен басталатын сөздер [k] дыбысымен айтылады. (kite)

  J, j,j  [dz], [dz, [dz] jug,] jug,    

K, k, k

[k], [k], [k, [k], [k]

[k], kite, [k]kite, [k][k]

 

                                               Cергіту сәті.

 Stand up,

Turn  around,

Clap, clap

And  sit down

 

       Дәптермен жұмыс

1-жаттығу.  Follow  the lines. Tick and  say what  pet they have and  don’t have.

    Бұл жаттығу 3 кезеңнен орындалады екен?

1 кезеңде- Кейіпкерлердің  сүйікті жануарларын  табу қажет.

2 кезеңде: кестеде кейіпкерлердің сүйікті жануарларын қанатша  белгімен  белгілеу қажет.

 3 кезеңде  оқушылар қанатшамен  белгіленгеннен кейін кейіпкерлердің атымен сөйлейсіңдер балалар.

   Мысалы:  Томерис айтады.  I have a cat. I don’t have a dog.

 Осылайша жануарлардың атымен сөйлейсіңдер.

2-      жаттығу.  Listen  to your  teacher  and colour the toys.  

  Мәтінді  мұқият тыңдап,  үй жануарларын  сәйкес түстерге  бояңдар. Мен мәтінді оқимын сендер сол бойынша тыңдап  бояңдар.    

Listen: It’s  blue cat. It’s  a yellow  hamster. It’s  a green dog

 3 – жаттығу.  Сircle  the  letters K  and k. Then connect the circles.

  Оқушылар  әріптерді сызып,  одан кейін  осы дөңгелектерді жалғайды.

-          Суретте не  бейнеленді . сөзді атаңдар.

4- жаттығу. Trace.

 Әріптерді бастырып сызу.

5-      жаттығу.  Write the  letters. Say  the words.

 Оқушылар  жетіспейтін  әріптерді жазу. Әріптерді атау.  

     Балалар сабақтың соңына да жақындап қалдық солай ғой? Енді мына биіктегі «Қазақстанның  туы» желбіреп  тұр Енді осы туға  мына тұрған  баспалдақтармен жетуіміз керек? жетуіміз керек  ? ол үшін мына баспалдақпен шығу үшін кім тақпақ айтады екен?

   Алинур айта ғой? Бірінші баспалдақты сен баста.

 I am a grey mouse. I live in a house.

Екінші баспалдаққа кім шығады екен? Арайлым шыққың келеме? Ал айта ғой?

I am a frog. I can hop, hop, hop.

 Үшінші баспалдағымызға кім шығады екен? Ерзат шыққың келеме?

Ал сен не дейсің?

 I am  a dog.  I can  run and hop with a frog.

Төртінші баспалдаққа кім шығады екен?  Айғаным сен шыққың келмейме?

I am  a cat I can sit on  the mat

  Бесінші болып  Айерке сен шық туды алуға таяп қалдық солай ғой?

 I am a fox. I can sit in a box.

  Туымызды алуға жетейін деп қалдық  Алтыншы баспалдаққа келдік Ақтілек сен не дейсің?

I am a fish. I can swim.

       Жақсы туымызды алдық. Енді туымызды алып түсу үшін мына  баспалдақтардан да   қайтадан түсуіміз керек. Не  дейсіңдер?

    Алинұр қағылшын тілінде қандай тақпақ білесің айта ғой?

Together, together

Together every day

Together together

We like to play.

  Бір баспалдақтан керісінше түстік енді келесі баспалдақтан түсу үшін   Айбар сен қандай тақпақ білесің?

 Homsters and dogs,

Paroots and kats

They are all awa  pets

   Үшінші баспалдақтан түсу үшін  Томерис  сен қандай тақпақ білесің?

 I have a hare,

I have  a bear,

My toys are here,

My toys are there

  Төртінші баспалдақтан түсу үшін  Айерке  сен не айтасың?

  It is a cat, cat, cat

It’s  under  the  mat, mat, mat

It is  fox, fox, fox

It’s  in the  box, box.

  Бесінші баспалдақтан түсу үшін  Ақтілек сен қандай тақпақ айтасың

Hands on the head,

Hands on the hips,

Hands on the  table,

Hands like this

  Ендігі алтыншы баспалдақтан түсу үшін  Томерис, Айғаным, Арайлым сендер не дейсіңдер?

   Томерис сен не дейсің?

A Dog  - ит,  a kat – мысық,

Айғаным сен не дейсің?

A hamster-  тышқан ,  A parrot – тоты құс

Арайлым сен не дейсің?

 Ice  cream –  балмұздақ

A horse – ат

    Жақсы туымызды алдық енді туды алу құрметіне  Ақтілек сен қандай тақпақ айта аласың?

We go by car, we go by train,

We go by ship, we go by  plane.

   Арайлым сен қандай тақпақ айта аласың?

My litll  doll,

Is very small

I like my  pretty

Litll doll

             Біз сонымен көктегі Қазақстан туын алдық па балалар? Алдық иә?

 

 

 

 

      Сабақты қорытындылау.

    Бүгінгі сабақта «менде жоқ» деген сөздердің  ағылшын тілінде қалай  айтылатынымен таныстық (CL; I don’t have a…)  Жаңа Jj, Kk  әріптерін және осы әріптерден  басталатын  сөздерді білдіңіздер. Зор рақмет. Good job!  Әрқайсың бүгінгі сабаққа жақсы қатыстыңдар.

 

 

 

 

        Goodbye, children!

 

 

 

       

   

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал ""I don’t have a pet" 1-сыныпқа арналған ашық сабақ"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Системный аналитик

Получите профессию

Бухгалтер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
