Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Мерзімі: | 14.03.2019 жыл |
Тақырыбы: | Сын тұрғысынан ойлау. Ой өзгермей, адам өзгермейді. |
Мақсаты: | Сындарлы оқыту теориясының әдіс- тәсілдері арқылы еліміздің білім беру жүйесіндегі өзгерістері туралы ой қозғап, пікір алмасу; сын тұрғысынан ойлауға дағдыландыру, сабақта тиімді пайдалануына ықпал жасау. |
Сілтеме: | Мұғалімге арналған нұсқаулық, «Сын тұрғысынан ойлау білім үрдісінде» оқу-әдістемелік құрал. |
Күтілетін нәтиже: | Әріптестерде практикалық тапсырмаларды орындау арқылы сыни тұрғыдан ойлау дағдысы қалыптасады, өз шеберліктерін көрсетеді, оқу үрдісінде қолдану жолдарын меңгереді . |
Әдіс-тәсілдер: | Тренинг, «миға шабуыл», ситуациялық сұрақтар, топтық жұмыс, «болжам стратегиясы» , ой ширату, ой-толғаныс, «венн диаграммасы», «синквейн», «аяқталмаған сөйлем ...» |
Ресурстар: | Слайд-презентация, видеожазба, стикер,маркер, флипчарт, А4 қағазы, түрлі түсті қағаздар, суреттер, |
Жаттығулар мен тапсырмалар уақыт | Коучтің іс-әрекеті | Мұғалімнің іс-әрекеті | Ресурстар |
Жағымды ахуал орнату. 2 мин. | Ортада шеңбер жасап, «Менің Отаным» тренингін орындатады. | Тренингке қатысып, орындайды. Жағымды психологиялық ахуал қалыптасады. | слайд |
Топқа бөлу. 3 мин. | «Сіз қандай мұғалімсіз?» Қатардағы сандардың біреуін таңдатады, соған сәйкес мұғалімінің қандай екендігі туралы мағлұмат береді. Тапсырма: Ұ әрпінен басталатын мұғалім туралы сөйлем ойла. Ұстаз Ұлы Ұғым. | Мұғалімдер сандардардың біреуін таңдайды, сәйкес мағлұмат алады, 3 топқа бөлінеді. Топқа ат беріледі. І топ Ұстаздық ІІ топ Ұлы ІІІ топ Ұғым | Сандар Топ аты жазылған бетшелер Топ аттары жазылған парақшалар |
Миға шабуыл 10 мин.
Ситуациялық сұрақтар «Ойлан, бірік, бөліс» 5 мин. | Видеоролик көрсетіледі. «Боз орамал» Сұрақ: ● Жасөспірім хатқа не жазды деп ойлайсыздар? ● Қалай ойлайсыздар, қай модуль төңірегінде ой бөлісеміз ? ●Сын тұрғысынан ойлау дегеніміз не? ♦Сын тұрғысынан ойлау –Қазақстандағы оқыту мен оқуды дамыту үшін өзекті болып отырған жетекші заманауи ұғым. ♦ Ой қозғай отырып, өз ойымен өзгелердің ойына сыни қарап,естіген, білгенін талдап, салыстырып, зерттеп, дәлелдей отырып, өз бетімен және бірлесіп шығармашылық жұмыс жасау. | Топ көшбасшылары шығып өз тобының негізгі идеяларымен алмасады. Сыни тұрғысынан ойлау Түйінді идеяларды айтады. | Видеоролик Слайд |
1-топ: Жасөспірімнің ата-анасынан қол үзіп кету себебі неде деп ойлайсыз? 2- топ: Ата- анасының ұлына деген сезімін сипаттап беріңіз. 3 топ: «Менің үйім- менің қорғаным» | Қатысушылар ситуациялық сұрақтарға жауап береді. | Сұрақ жазылған парақшалар | |
Болжам стратегиясы 10мин. | Мына 10 затты пайдаланып мектеп ғимаратын салыңыз. 1.принтер 2.алма 3.сызғыш 4.кеме 5.ұялы телефон 6.кітап 7.қалам 8.шахмат 9.пима 10.құмыра | Постер жасап, әр топ өз жұмысын қорғап шығады. Түйінді идея: ●жаңа технологиялармен жұмыс істейтін, жаңашыл мұғалімдер. ●Ескіден қол үзбей, жаңаға қол жеткізетін мұғалімдер. | Суреттер, маркер, стикерлер, қайшы, желім, смайликтер |
Ой ширату 3 мин. | Әзіл сұрақтар 1.Қар жана ма? (Қалауын тапса қар жанады) 2.Түкіріктен көл құрала ма? (Көп түкірсе, көл болады)
3. Тауық түс көре ме? (Аш тауықтың түсіне тары кіреді) 4. Адамда арқау болама ма? (Ас адамның арқауы) 5. Бес ешкісі бар кісінің өзге қызметі бола ма? (Айдағаны бес ешкі ысқырығы жер жарады) 6.Қанағатқа адам тоя ма? (Қанағат қарын тойдырады) 7. Қайтсең тегін ішесің? (Еңбек етсең ерінбей, тояды қарның тіленбей) 8.Кімнің аяғына су жұқпас? (Сұмның аяғына су жұқпас) 9. Неден не жаман? (Олактан салак жаман) Жауаптарыңызға рахмет! | Шар ішіндегі сұрақтарды алып, топ мүшелері бірлесіп жауап береді
| Түрлі түсті шарлар |
Сергіту сәті 5 минут | Көңілді күн | Жаттығу жұмыстарын орындайды | Видеоролик |
Ой- толғаныс 10 минут
Рефлексия 2 минут | 1 –топ «Венн диаграммасы» ● біз білім алған мұғалімдер ●өзгеріс заманының мұғалімі 2- топ Ұстаз туралы синквейн ( бес жолды өлең) құрастыру. 3- топ «Аяқталмаған сөйлем»-ді аяқтау. «Ұстаз» деп- «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі Мұғалімдермен өткізілген коучинг туралы пікірлерімен бөлісу. | Ұқсастықтары мен айырмашылықтарын жазады. Ұстаз туралы бес жолды өлең жазады. Ұстаз туралы эссе жазады. Мұғалімдер стикерлерге коучингтен алған екі жағымды әсерін, бір ұсыныс жазып, «тілек ағашына» орналастырады. | Флипчарт Интерактивті тақта
«Тілек ағашы» |
6 669 702 материала в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Шадуова Жанылсын Есенжановна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс повышения квалификации
36/72/108 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300 ч. — 1200 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Мини-курс
6 ч.