Инфоурок / Другое / Другие методич. материалы / Открытый урок по казахскому языку
Обращаем Ваше внимание: Министерство образования и науки рекомендует в 2017/2018 учебном году включать в программы воспитания и социализации образовательные события, приуроченные к году экологии (2017 год объявлен годом экологии и особо охраняемых природных территорий в Российской Федерации).

Учителям 1-11 классов и воспитателям дошкольных ОУ вместе с ребятами рекомендуем принять участие в международном конкурсе «Законы экологии», приуроченном к году экологии. Участники конкурса проверят свои знания правил поведения на природе, узнают интересные факты о животных и растениях, занесённых в Красную книгу России. Все ученики будут награждены красочными наградными материалами, а учителя получат бесплатные свидетельства о подготовке участников и призёров международного конкурса.

ПРИЁМ ЗАЯВОК ТОЛЬКО ДО 21 ОКТЯБРЯ!

Конкурс "Законы экологии"

Открытый урок по казахскому языку

библиотека
материалов

Пәннің аты:

қазақ тілі 5 сынып

Уақыты: 15/10

Кабинет: 32

Мұғалім Жанделдінова Г.С

Сабақтың атауы

Жеңіл әрі пайдалы

Тақырыптың маңыздылығымен танысады, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, тпсырмаларды дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады. Қазақ тілінде дұрыс сөйлеуге, жазуға үйренеді.

Мақсаты

Күтілетін нәтиже

Психологиялық ахуал

Психологиялық дайындық

«Жылы лебіз»

Оқушылар шеңберде жиналып, бір-біріне жақсы тілектер айтады

Топқа бөлу

Жеміс, көкөніс, сусындардың суреттері үлестіріледі

Топ ережесін оқу, топ басшысын сайлау

Оқушылар таңдаған суреттері бойынша топтарға бөлініп отырады.

Қызығушылықты ояту

«Көрініс» - сабақтың тақырыбы ашу

Сабақтың тақырыбын

Жаңа сабақ

Өткенді қайталау. Қандай жемістер мен көкөністер бар? Қандай сусындар бар?

1-тапсырма.Топтарға суреттер беріледі

  • Жеміс-көкөністердің суреттері беріледі

Сұрақтар қою:

  • Алма қандай болады?

  • Алмұрт қандай болады?

  • Пияз қандай болады? т.б.

2-тапсырма. Келесі сөз тіркестерін аударыңдар:

Крепкое здоровье много витаминов сильное здоровье

Правильно питаться полезные овощи полезные витамины

Вкусные витамины легкая еда хорошо питаться

Организм человека красное яблоко вкусные фрукты

Красная малина зеленая груша зеленый арбуз

3-тапсырма. Сөздік жұмысы:

зиянды

жеуге болмайды

ауыр

Сөздерді қайталау, топпен, жеке. Сөздікке жазып алу.


Сергіту сәті

«Құмғанай биі»



4-тапсырма. Суреттерді реттеу.Топтастыру. Қай тағам зиянды, қай тағам пайдалы әрі жеңіл. Мәтін құрастыру.

Диалог құрастыру. Жеке, топпен

5-тапсырма. Дәптермен жұмыс. Тәуелдеу.

Құлпынай, алмұрт, көкөніс сөздерін

Сабақты қорыту.

Рефлексия

Стикерлерге сабақтан алған әсерлерін жазады.



Үйге тапсырма

Тақырып бойынша диалог, 2 сөзді тәуелдеу

Күнделіктеріне жазады

Бағалау

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау


Смайликтер беріледі

Кері байланыс



https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQpaKJVSSFC3JBMlb8GpFioUOuNxuURfKAYtJTxoPbFcelf0juyBA

Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады


















































Өзіндік талдау


Сабақтың тақырыбы

Жеңіл әрі пайдалы

Сабақтың мақсаты

Жеңіл әрі пайдалы тағам туралы әңгімелеуге үйрену

Сабақтың барысы

Мұғалімнің рөлі

Оқушы белсенділігі

1.Үй тапсырмасын тексеру

2.Тақырыпты ашу мақсатында оқушыларға шағын көрініс дайындадым

3.Сергіту сәтін ұйымдастырдым. Оқушыларды топқа бөлдім.

4.Топтарға тапсырмалар берілді.

5. Мәтінді оқу, аудару.

6.Үй тапсырмасы берілді.

7.Смайлик арқылы бағалау

1.Балалар үй тапсырмасын сұрақ-жауап түрінде көрсетті.

2. Тақырыпты ашу мақсатында оқушылар шағын көрініс қойды

3.Өткізілген тренинг оқушылардың көңіл-күйін көтеріп, жақсы жағдай қалыптасты.

4.Әр топ өз ойларын ортаға салып, жұмыстарын қорғады.

5.Мәтінді оқып, аударды

6. Үйге берілген тапсырмалар бойынша қысқаша түсінік алды.

7.Смайлик арқылы бағаланды.

Қолданылған модульдер

Келесі модульдерді қолдандым

Оқушылар не үйренді

  1. Бағалау;

  2. Жаңа әдіс- тәсілдер;

  3. СТО;

  4. Көшбасшылық;

  5. Жас ерекшеліктерін ескеру


  1. Өзін-өзі бағалауға;

  2. Диалогты әдіс. Оқушылар бір-бірімен пікір бөлісуге;

  3. Өз ойын ашық, еркін айтуға;

  4. Ортада өзін-өзі дұрыс ұстай білуге

  5. Жас ерекшеліктеріне сай, тапсырмалар орындалды

Мен не үйрендім

Диалогтік әдіс, СТО технологиясын қолдандым

Кедергілер

АКТ-ны тиімді пайдалануға жағдай жоқ

Түйін

Тапсырмаларды деңгейлеріне сай беруді ескердім; уақытты ұтымды пайдалануға , оқытудағы жаңа тәсілдер бойынша сабақ құрылымын жоспарлауға үйрендім






















\


















Крепкое здоровье много витаминов сильное здоровье

Правильно питаться полезные овощи полезные витамины

Вкусные витамины легкая еда хорошо питаться

Организм человека красное яблоко вкусные фрукты

Красная малина зеленая груша зеленый арбуз





























Зиянды-вредный

Жеңіл – легкий

Жеуге болмайды –нельзя кушать















Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 18 октября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru
