Инфоурок Иностранные языки КонспектыПланирование по казахскому языку

Планирование по казахскому языку

Скачать материал

Сабақ жоспары

Күні: 24.01. 2018

Сынып:  3 «Б»

Мұғалім:

Омарханова Салтанат Токтаровна

Қатысқандар: 6

Қатыспағандар: 0

Тақырыбы:

 

Мақсаты:

«Суық күндер»

 

Қыс мезгілі туралы түсініктерін, оқушылардың сөздік қорын қалыптастыруды жалғастыру.

Ойлау қабілеттері, танымдық әрекеттері, белсенділіктері артады.

Оқушыларды ауа райының кез келген өзгерісін түсіністікпен қабылдауға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі:

Жаңа сабақ

Әдіс-тәсілдер:

«Сөз лотосы», «Шаттық шеңбер», «Болжау» әдісі, «Мазайка»

 

Қолданатын материал:

А4 қағаз, желім, суреттер, қима қағаздар.

 

Сабақтың барысы

Тапсырмалар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Үй тапсырмасын сұрау:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жаңа сабақ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бекіту:

 

 

 

 

 

 

 

Бағалау:

 

 

 

Үй тапсырмасы:

 

 

Рефлексия:

Көңіл күйін анықтау.

https://arhivurokov.ru/videouroki/html/2017/03/17/v_58cb5ebba4b97/99683796_2.jpeg

«Шаттық шеңбер»

Мен дасымды сүйемін.

Мен әлемді сүйемін.

Жақсы оқушы боламын.

Кілең бестік аламын.

Қазақ тілін үйреніп,

Еркін сөйлер боламын.

Топқа бөлу: «Топтас-жұптас» әдісі.

1-ші, 2-ші, 3-ші айналым.

 

«Сөз лотосы» әдісі.

1 топ «Жыл мезгілдер» жазады

2 топ «Жыл мезгілдерінің айлары» жазады.

  

 

«Болжау» әдісі

ü  Балалар, мынау жылдың қай мезгілі?

ü  Қыста ауа –райы қандай болады?

ü  Қыста қалай киіну керек?

 

Сөздік жұмыс.

Жаңа сөздермен таныстыру, аудармасын түсіндіру.

Аяз – мороз

Қар – снег

Қазір – сейчас

Жылы – теплый

   Кітаппен жұмыс

2- тапсырма 138 бет.

 

«Мазайка» әдісін қолданып екі топқа конверт беріледі, конверттің ішіндегі берілген сөздерден сөйлем құру.

1 топ:   «Аяз»

2 топ:  «Қазір»

 

«Фонетикалық жаттығу»

1 топ  «Қар»

2 топ  «Қыс»

 

Сергіту:  «Көңілді күн»

 

«Семантикалық карта»

Болымды етістіктерден, болымсыз етістік жасаңдар.

1 топ

сөздер

ма

ба

па

Мұзға бар

+

 

 

Партаға жаз

 

+

 

Етікті жырт

 

 

+

 

2 топ

сөздер

ме

бе

пе

Тонды ки

+

 

 

Өзенде жүз

 

+

 

Суық су іш

 

 

+

 

«Жалғасын тап» ойыны

Берілген сөйлемдердің жалғасын тауып жазыңдар.

Қыс айлары: желтоқсан, .............,............. . Қыста күндер ............., ......... болады. Біз жылы ............... киінеміз.

Керекті сөздер:  киім, суық, аяз, қаңтар, ақпан.

 

Бағалау парағы. (әр оқушы)

Өзіне баға қойып бағалайды, қортынды бағаны мұғалім өзі қояды.

 

 

Сөздік 140 бет 6-тапсырма.

 

«Күн мен бұлт»

Бүгінгі сабақ ұнаса күн, ұнамаса бұлт.

 

Оқушылар ортаға шеңбер құрып өлең айтады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар екі топқа бөлінеді.

 

Өткен сабақ бойынша білімдерін постерге суреттер жабыстырып, сөздерді жазады. Қорғайды.

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар видео көріп, сұрақтарға жэауап беріп, бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады.

 

Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды. Сөздік дәптеріне жазып алады.

 

 

Диалогті түсініп оқиды, аударады.

 

 

А4 қағазына сөздерді жабыстыру арқылы сөйлем құру.

 

 

Берілген сөздерді талдайды.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар өздерін бағалайды.

 

 

 

 

 

Стикерлер жабыстырады.

 

 

Сабаққа өзіндік талдау.

 

Тақырыбы:         Суық күндер.

 

Мақсаты:

ü Қыс мезгілі туралы түсініктерін, оқушылардың сөздік қорын қалыптастыруды жалғастыру.

ü Ойлау қабілеттері, танымдық әрекеттері, белсенділіктері артады.

ü Оқушыларды ауа райының кез келген өзгерісін түсіністікпен қабылдауға тәрбиелеу.

 

    Сабақ барысында оқушыларға жаңа сабақтың тақырыбын ашу үшін «Болжау» әдісін пайдаландым. Сабақ мақсатты айтылып кетті. Үй тапсырма сы «Сөз лотосы» арқылы тексерілді. Барлық оқушылар өткен сабақты меңгерді.

    Жаңа сабақ бойынша бағдарламаға сай келеді. Сабақтың міндетінің білімділік, дамушылық, тәрбиелік материалдарына сәйкес болды. Сабақ көрнекілікпен қамтамасыз етілді және презентация да  қолдандым. Кітапта көп тапсырмалар берілмеген, бірақ мен өзім әдістемелік нұсқаудан, қосымша әдебиеттерден аламын. Оқушылардың танымдық, өзіндік жұмыстарды жасай біледі. Жаңа материалды тез ұғып алады. Грамматикалық, лексикалық,   фонетикалық материалдармен жұмыс жасай біледі. Өзім оқушылармен көп қарым – қатынаста боламын. Үй тапсырмасы метериал көлеміне, бала күшіне сай болады.

    Сабақ нәтижесіне келетін болсақ, өзімнің нақтыланған сабақ жоспарым орындалды.  Сабақ сапасы,  оқушылардың білім және дағдылары қалыптасты. Өз ойым бойынша мен сабақтың мақсатына жеттім.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Мендіқара ауданы әкімдігі білім бөлімінің

 Теңіз негізгі мектебі» ММ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ашық сабақ

(3 «Б» сынып)

 

 

 

    

                   Тақырыбы:   «Суық күндер»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мұғалім:  Омарханова Салтанат Токтаровна

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Планирование по казахскому языку"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Садовод-декоратор

Получите профессию

Интернет-маркетолог

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать
