Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Сәуірдің жиырмасы
Сынып жұмысы
2 слайд
Викториналық сұрақтар
Қазақстан қандай өлке?
Қандай өсімдіктер бар?
Итмұрын қандай өсімдік?
Шоңайнада қандай дәрумен бар?
Итмұрын қандай өсімдік?
Итмұрын неге пайдалы?
Бақшада нелер өседі?
Неде дәрілік қасиет бар?
3 слайд
Ребус шешу
Р
,
,,
ІК
І
Су – тіршілік көзі
4 слайд
Сөздік жұмысы
Есепсіз жұмсау – использовать не экономно
“Судың да сұрауы бар” – “И на воду есть спрос”
Кеуіп – высохнув
Құрам – состав
Қор – фонд
Тіршілік көзі – источник жизни
5 слайд
Мәтінмен жұмыс
6 слайд
Көптік жалғауын жалға.
су
ауа
қор
теңіз
құрам
7 слайд
Деңгейлік тапсырма орындау. 127-бет 2-жаттығу.
ІІІ деңгей.
Буынға бөлу
ІІ деңгей. - орыс тіліне аудару
І деңгей
сөйлемдер құрау;
8 слайд
Сұхбаттасу. 3-жаттығу. Оқы, өзара сөйлесу.
9 слайд
Бекіту
Қазақстанда нелер көп?
Халық су туралы не дейді?
Қай теңіздің суы азайды?
Ауа неліктен нашарлайды?
Проблеманы шешу үшін қандай қор жұмыс істейді?
10 слайд
Үйге тапсырма.
1. жаңа сөздерді жатта.
2. 4-жаттығу. Тәуелдеу.
11 слайд
Бағалау
Маған қызықты болды
Менің көп білгім келеді
Маған қиындау болды
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Күні: Сынып: 4 Сабақтың тақырыбы: Су – тіршілік көзі. Көптік жалғауларыСабақтың мақсаты: Білімділік: адам өмірінде судың маңыздылығын білу және көптік жалғауларының сөздерге жалғану тәсілдерін меңгеру.Дамытушылық: сөздік қорын байыта отырып, сөйлеу және жазба тілдерін жетілдіру.Тәрбиелілік: суды ысырап етпеуге, үнемшіл болуға шақыру.Сабақ түрі: жаңа сабақӘдіс-тәсілдері: сұхбат, балық сүйегі, бағдаршам, деңгейлік тапсырма, екі жұлдыз бір тілек.Күтілетін нәтиже: Ережеге сүйене көптік жалғауын сөздерге дұрыс жалғай біледі. Сөйлемдер құра алады .Сұрақ-жауап арқылы ауызекі сөйлеу тілі дамиды. Жаңа сөздерді меңгеруде сөздік қорын молайтадыКөрнекілік: кесте, интербелсенді тақта, стикер, маркерлер, плакат, суреттер.Сабақтың барысы:І. Психологиялық ахуал.1. ынтымақтастық атмосферасын орнату. « Кездесу » ойыны Жай әуенмен екі шеңбер болып қарама –қарсы айналады , әуен тоқтаған кезде бір-біріне қарап , баланың қасиетін айтады . 2. Топқа бөліну. Әр оқушыға сурет қималары беріледі. Сол сурет қималарын жалғап екі топқа бөлінеді.ІІ. Үй жұмысын тексеру. Викториналық сұрақтар. 1.Қазақстан қандай өлке? 2.Қандай өсімдіктер бар? 3.Итмұрын қандай өсімдік? 4.Шоңайнада қандай дәрумен бар? 5.Итмұрын қандай өсімдік? 6.Итмұрын неге пайдалы? 7.Бақшада нелер өседі? 8.Неде дәрілік қасиет бар?ІІІ. Жаңа сабақ. 1.Ойқозғау. Ребус шешу -Ребусты шешу арқылы бүгінгі сабақтың таұырыбын білу. -Сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсіндіру.2.Сөздік жұмысы. Тыңдалым. Айтылым.-жаңа сөздерді оқыту, аудармасымен таныстыру.- сөз тіркесі мен сөйлем құрастыру.3.Мәтінмен жұмыс. Оқылым. -мәтінді оқып, орыс тіліне аудару арқылы мазмұнын түсіндіру. -Кластер құрау. Оны қорғау. 4.Көптік жалғауын жалға. 5.Деңгейлік тапсырма орындау. 127-бет 2-жаттығу. ІІІ деңгей. -Буынға бөлу ІІ деңгей. - орыс тіліне аудару І деңгей -сөйлемдер құрау; 6. Сұхбаттасу. 3-жаттығу. Оқы, өзара сөйлесу. ІҮ. Бекіту. Сұрақ-жауап. 1.Қазақстанда нелер көп? 2.Халық су туралы не дейді? 3.Қай теңіздің суы азайды? 4.Ауа неліктен нашарлайды? 5.Проблеманы шешу үшін қандай қор жұмыс істейді?Ү. Үйге тапсырма. 1. жаңа сөздерді жатта.2. 4-жаттығу. Тәуелдеу.ҮІ. Бағалау. Бағдаршам әдісі бойынша. Жиынтық бағалау.
6 665 707 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Бунька Ирина Сергеевна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Курс повышения квалификации
72/180 ч.
Курс профессиональной переподготовки
600 ч.
Мини-курс
3 ч.
Мини-курс
6 ч.
Мини-курс
5 ч.