Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Другое / Рабочие программы / Разработка открытого урока по казахскому языку на тему "Анама сыйлық"

Разработка открытого урока по казахскому языку на тему "Анама сыйлық"

Самые низкие цены на курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации!

Предлагаем учителям воспользоваться 50% скидкой при обучении по программам профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок".

Начало обучения ближайших групп: 18 января и 25 января. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (20% в начале обучения и 80% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru/kursy


СВИДЕТЕЛЬСТВО СРАЗУ ПОСЛЕ ПРОСМОТРА ВЕБИНАРА

Вебинар «Подростковая лень: причины, способы борьбы»

Просмотр и заказ свидетельств доступен только до 22 января! На свидетельстве будет указано 2 академических часа и данные о наличии образовательной лицензии у организатора, что поможет Вам качественно пополнить собственное портфолио для аттестации.

Получить свидетельство за вебинар - https://infourok.ru/webinar/65.html

  • Другое

Поделитесь материалом с коллегами:

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Мұғалімі: Бекетова Б.Н.

Сыныбы: 6

Пәні: қазақ тілі

Тақырыбы: Анама сыйлық

Мақсаты: сыйлық туралы сипаттама бере отырып, сыни пікір қалыптастыру

Міндеттері:

-топтық жұмыс арқылы сыныпта ынтымақтастық атмосфера құру

-диалог арқылы өзара әрекет жасау

-тақырыптың мәнін ашуда белсенді әрекетте болу.

Қолданылған модульдер: Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,оқытуда АКТ-ны пайдалану, оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау, диалогтік оқыту

Іс-әрекеттер: «Жүректен жүрекке», «Өрмекші торы», «Қима қағаздар», «Даналық ағашы», «Қызықты сұрақ», «Бағалау парағы», «Жұптас-ойлан-бөліс».

Сабақ жоспары:

Сабақ кезеңдері

Уақыты

Жоспар мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар: осы әрекет үшін маған қандай құралдар қажет?

І. Кіріспе.




ІІ. Тұсаукесер




Психологиялық ахуал . «Жүректен жүрекке».



«Өрмекші торы» Мақсаты: кері байланыс орнату


Топқа бөлу

«Қима қағаздар» Мақсаты: бір- біріне сыйластықпен қарауға баулу

Оқушыларды орнынан тұрғызып,шеңбер құрып,жақсы тілектерін айтқызады.

Оқушылардың назарын сабаққа аударады.

«Өрмекші торы» стратегиясы бойынша үй тапсырмасын сұрау.


Оқушыларға түрлі-түсті стикерді тарату арқылы шағын топқа бөлу.


Оқушылар бір біріне жылы лебіздерін білдіреді




Әр топтын оқушылары өрмекші торы әдісімен үй жұмысы бойынша сұрақ-жауап арқылы жауап береді.

Қызыл, сары, жасыл түсті стикерлек арқылы шағын топтарға бөлінеді.

«Жақсы», «Жарайсыңдар!»








Жұмсақ ойыншық, тақырыптық сұрақтар



Қима қағаздар

ІІІ. Негізгі бөлім. Мағынаны тану сатысы


Қызығушылықты ояту. «Қызықты сұрақ»

Мақсаты: оқушының ой ұшқырлығын ашу

Түрткі сұрақ қою:

-Қазір біз « Жазғы демалыс» туралы Интерактивті тақтада мәтін беріледі.Сол мәтін бойынша сұрақтар құрастыртады.

Әр шағын топтағы оқушылар интербелсенді тақтада берілген мәтіндерді оқып, сұрақтар құрастырады.






Интерактивті тақта,


«Жұптас-ойлан-бөліс»

Мақсаты: сөздер бойынша әңгіме құрастыру

Дереккөздердегі тапсырма бойынша көп нүктенін орнына керекті сөздерді қойғызып, сөйлемдер құрату.


Таратылған дереккөздердегі тапсырмада көп нүктенін орнына керекті сөздерді қойып, сөйлемдер құрайды.




1-ші топ

-Сен анана қандай сыйлық сыйлар едің?

Қандай мерекеге сыйлық сыйлайсың?

-Мен анама әдемі гүлдер сыйлар едім.

Туған күн мерекесіне сыйлаймың.


дереккөздер


2-ші топ



-Анаң қандай сыйлықтар сыйлағанды ұнатады?

Сыйлықтың түрлерін атаңдар?

-Анам әдемі гүлдерді,иіс су сыйлағанды ұнатады.

Кітап,иіссу,қобдиша,ойыншықтар.





3-ші топ




-Сендерге қандай сыйлықтар ұнайды?

Анана не сыйлар едің?

Ойыншықтар,кітаптар,қобдиша,

жұмсақ ойыншықтар.

Мен анама өз қолыммен жасалған сыйлық сыйлар едім.



V. Ой толғаныс

Қорытынды «АКТ»

Мақсаты: оқушының ой ұшқырлығын ашу

Тақтаға «сыйлық» сөзінің тәуелдік жалғауын жазғызу.

Әр топтан оқушылар шығып тәуелдік жалғауларын жалғап жазады.


Интербелсенді тақта


Үй тапсырмасы

Мәтінді мазмұндау.




VІ. Қорытындылау сатысы

«Даналық ағашы»

Мақсаты: топтарды бағалау

Рефлексия «Бүгін сабақтың соңында қандай сезімде болдым ?»

Оқушылардың жұмысына баға беріледі.


Әр түрлі стикерлер таратылып,сезімдерін жазғызу.


Оқушылар топтарды өзара бағалайды.


Қандай сезімде болғанын стикерлерге жазады


«Даналық ағашы»


Стикерлер




Идёт приём заявок на самые массовые международные олимпиады проекта "Инфоурок"

Для учителей мы подготовили самые привлекательные условия в русскоязычном интернете:

1. Бесплатные наградные документы с указанием данных образовательной Лицензии и Свидeтельства СМИ;
2. Призовой фонд 1.500.000 рублей для самых активных учителей;
3. До 100 рублей за одного ученика остаётся у учителя (при орг.взносе 150 рублей);
4. Бесплатные путёвки в Турцию (на двоих, всё включено) - розыгрыш среди активных учителей;
5. Бесплатная подписка на месяц на видеоуроки от "Инфоурок" - активным учителям;
6. Благодарность учителю будет выслана на адрес руководителя школы.

Подайте заявку на олимпиаду сейчас - https://infourok.ru/konkurs

Автор
Дата добавления 23.02.2016
Раздел Другое
Подраздел Рабочие программы
Просмотров150
Номер материала ДВ-476769
Получить свидетельство о публикации

УЖЕ ЧЕРЕЗ 10 МИНУТ ВЫ МОЖЕТЕ ПОЛУЧИТЬ ДИПЛОМ

от проекта "Инфоурок" с указанием данных образовательной лицензии, что важно при прохождении аттестации.

Если Вы учитель или воспитатель, то можете прямо сейчас получить документ, подтверждающий Ваши профессиональные компетенции. Выдаваемые дипломы и сертификаты помогут Вам наполнить собственное портфолио и успешно пройти аттестацию.

Список всех тестов можно посмотреть тут - https://infourok.ru/tests
