Инфоурок Другое ВидеоурокиУрок для 1класса Менің сәбилік кезім

Урок для 1класса Менің сәбилік кезім

Скачать материал

 

Сабақ: Менің сәбилік

                                    кезім

 

Мектеп: Урицкая средняя школа № 1

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

                                         ОразбаеваС.Т.

Сынып:1

Қатысқандар: 12

Қатыспағандар: -

Осы сабақ арқылы жүзеге
 асатын оқу мақсаттары:


1.1.1.1;Сөзді зейін қойып тыңдау,түсіну және оған сәйкес

             дұрыс әрекет ету (қимыл, ым-ишараны қолдану, іс –

            әрекет жасау.

1.2.3.1;Сұхбаттасын түсіну, және түрлі тәсілмен әрекет   

             жасау, этика нормаларын сақтап жауап беру.

1.2.6.1;Тыңдаған/оқыған материал туралы өзінің қарапайым

             пікірін келісемін/келіспеймін, ұнайды/ұнамайды

             білдіру.

1.4.1.1;Берілген суретке (зат) қатысты сипаттау сөздерін

             жазу.

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады:

Суретке сипаттау сөздерін жаза алады.

 

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Сұхбаттасын түсініп, түрлі тәсілмен әрекет жасай алады,

этика нормаларын сақтап жауап береді.

 

 

Кейбір оқушылар орындай алады:

(қимыл, ым-ишараны қолданып, іс-әрекет жасай алады)

Тілдік мақсат:

 

Айтылым. Менің сәбилік кезім туралы әңгімелеу, сөз, сөз тіркестерін қолдану

Тыңдалым.

Оқушылар орындай алады:

сөз,сөз тіркестерін қолданып,сөйлеуге жаттығады. Сурет бойынша сөйлей алады.

 

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Сәби, бөпе,бала,ана,ата-аналар

 

Диалог құруға шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Сәбилік кезім,менің ата-аналарым,бала кезі,бесік жыры,сәби болғым келеді,мені тәрбиелейді

 

Талқылауға арналған сұрақтар:

Сәби кезінде баланы кім тәрбиелейді?

 

Не себепті ...........деп ойлайсыз?

Сәби кезінде баланы ата-аналар тәрбиелейді, себебі...

 

Ишара:

 

Алдыңғы оқу:

Менің киімім

Жоспар

Жоспарланған уақыт:

Жоспарланған жаттығу түрлері:

Ресурстар:

 

Басы

1.Кіріспе . 10 мин.

Ұйымдастыру кезеңі.2-5 мин.

Видеоролик.

1.Видеоролик арқылы суретпен жұмыс

2.Сурет бойынша сұрақ-жауап

 

Сәлемдеме жіберу.

 

АКТ

Суреттер

 

 

Ортасы

2.Негізгі бөлім. 20 мин.

Аудиотаспа. 2 мин.

1.Сәби       младенец        baby

   Бала         ребенок           child      

   Ана           мама         maze

   Ата-аналар         родители         parents

2. Ойын «Доп»

 

 

АКТ

 

 

 

Доп

Топтық жұмыс.

Соңы

Кері байланыс. 10 мин.

Сын тұрғысынан сұрақтарға жауап беру

1.Анам,әкем,әжем,атам - менің ата-аналар-

   ым.

2.Мені мұғалім тәрбиелейді.

3. Орындықта әже отыр.

    Бесікте ... /сәби/ жатыр.

4.Ұл бала қуыршақпен ойнап отыр.

5.Мен ең бақытты баламын.

  

  

 

Сын тұрғысынан сұрақтарға жауап беру (келісемін, келіспеймін)

«Қызықты ұйқастар»

Саралау–оқушыға

мейлінше қолдау

көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Қабілетті

оқушыға тапсырманы

қалай түрлендіресіз?

Бағалау–оқушы білімін

тексеруді қалай

жоспарлайсыз?

 

Пəнаралық байланыс–

Денсаулық жəне қауіпсіздік,

АКТ-мен байланыс.

Құндылықтармен байланыс
(тəрбие
элементі).

карточка. Сөзді тап.

С -

Ә -

Б -

И -

карточка

Сәйкестендір.

1.Сәбилердің ең алғашқы- 

                              сөз «ана». 

2.Ананың сүті- бал

   Баланың тілі –бал

3. Баланың өмірі анаңның

   - ақ сүтінен басталады.

4.Анам сәби кезімнен

   жамандықтан қорғап

   келеді.

5.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Маған бәрі түсінікті-  оң қолыңды көтеріңіз.

Мен түсінбедім -сол қолыңды көтеріңіз

Сабақ ұнады - орнынан тұрыңыз.

 

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу

міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті? Қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

(Тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс еңгіздім және неге?

Рефлексия.

Түрлі түсті қағаздан бала      

                               жасау

Қызыл-

Сары-

Жасыл-

 

Үлестірме материал

 

 

 

 

 

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1: Видеоролик «Сәби болғым келеді»

2: Қызықты ұйқастар
Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді(оқыту мен оқуға қатысты)?

1: Белсенді әдіс
2: Әдіс түрлерін қолдану
Осы  сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1:Әр сабақта тәрбиелік ақпаратты пайдалану
2:Сауатты жазуға дағдыны қалыптастыру




 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Урок для 1класса Менің сәбилік кезім"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Руководитель службы приёма заявок

Получите профессию

Экскурсовод (гид)

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
