Сыныбы: 1 сынып
Сабақтың тақырыбы: Атпен серуендеу
Қатысқан оқушылар саны:
Қатыспаған оқушылар саны:
Осы сабақты меңгеруге қол жеткізетін оқыту
мақсаттары
1.1.2.1.Әндерді музыкалық аспаптың
сүйемелдеуімен орындау. Музыкалық фразалар шығару үшін идеялар ұсыну.
1.3.1.1.Өз шығармашылық жұмысын көрсете білу.
1.1.3.1.Жоғарғы, орта, төменгі регистр, темп,
динамика, қысқа, ұзақ дыбыстар, соль және ми ноталарының биіктігін естіп
анықтау.
1.1.3.2.Қазақ халқының және басқа халықтардың
музыкалық аспаптардың дыбыс бояуын және дауыс бояуын ажырату.
Сабақтың мақсаттары
Барлық оқушылар:
Өз репертуарын кеңейтуді жалғастырады.
Тілді барынша нақты пайдалануға дағдыланады.
Оқушылардың көпшілігі:
Жылқы малы туралы түсінігін кеңейтеді
Өз ойын еркін жеткізуге дағдыланады.
Бір-бірінің іс-әрекетін бағалайды.
Кейбір оқушылар:
Дыбыстар мен символдарды байланыстырады.
Тиісті жағдайларда басқаларды қадағалайды.
Топпен қосылып ән айтуға талпынады.
Тілдік мақсаттар:
Оқушыларды тілді барынша нақты пайдалануға
ынталандырамыз.
Оқушылар:
Өз жұмыстарына түсініктеме беру және жақсарту
үшін өзгерістер ендіре алады.
Пән лексикасы мен терминологиясы:
Мен бұл дыбыстарды мынадай тәсілмен өзгертер
едім.....
Мен барлығы жақсы өтті деп ойлаймын,
өйткені.......
Мұны мынадай жолмен жақсартуға болады......
Мен көріністі...... жолымен жақсартар едім.
Диалог/жазу үшін қажетті сөз тіркестері:
Талқылауға арналған сұрақтар:
Бұл дыбыстар қалай жасалған?
Қандай бөліктері жақсы шықты?
Қандай бөліктерін жақсартуға болады?
Неліктен ...... екендігін айта аласың ба?
.......бөліктері жақсырақ шықты деп
есептейсің?
Бұл бөліктерді қалай жақсартуға болады деп
ойлайсың?
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың басталуы 0-5
(МК) Оқушылармен үш тілде сәлемдесу:
Сәлеметсіңдер ме, балалар! – Здравствуйте, дети! – Hello, children!
Өлең айтып күй тыңдап өнермен өссін санамыз
Оқу оқып сусындап білімненбақыт табамыз
(ҰӨ,Қ)Балаларға пазл таратып соны құрастыру
арқылы,сен атқа мініп көрдің бе,өзіңді қалай сезіндің,саған ұнады ма? деген
сұрақтар арқылы сабақ тақырыбын ашамын 7-20мин (Ұ,Қ) Ән тыңдау «Тұлпарым»
(Б.Бейсенова) Ән кіріспесінде сен кандай дыбыстарды естідің? Ат тұяғының
дыбысына ұқсас дыбыс шығаратын аспаптарды атау,көрсету
Ағылшын тіліндегі «Horcey» әнін тың датуТулпарым
әні мен осы әннің айырмашылығын атау. Жылқы малы туралы бейнежазба қарау21-35,құлыншақтың
жүрісін салу,ат қимылын кқрсету
(Ұ,Ж)Музыкалық үштілділік: жылқы-horsey- лошадь
үш тілде айтқызу.Дауыс жаттығоын жасау : гамманы қайталау.Кервен әдісін колдана
отырып гамма айтқызу Ән үйрену: «Солнышко лучистое» (А,Мельникова). Әнді
үштілде орындау,алдымен қткен тақырыптағы әндерді қайталаймыз.Ән кім туралы
екенін анықтау
(Ұ, ОТ) Динамикалық белгілердіеске түсіре отырып
әнді орындату. Оқушылардың дыбыс күшінің айырмашылығын сезінсін..
Сабақтың соңы35-45
(Ұ,Қ) Оқушылармен бірге үйренген әндерін
қимылдар қоса отырып орындайды «Солнышко лучистое» (үш тілде)