Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Амансың ба Алтын күн!
Амансың ба Көк аспан"
Амансың ба Достарым!
Сендерді көрсем қуанам!
Амандасу рәсімі:
2 слайд
ҮЙ ЖҰМЫСЫ
“ӨСІМДІКТЕР”
ҚЫЗЫЛ КІТАПҚА ЕНГЕН ӨСІМДІКТЕР
ДӘРІЛІК ӨСІМДІКТЕРДІҢ ТҮРЛЕРІ
БӨЛМЕ ӨСІМДІКТЕРІ
ДАЛА ӨСІМДІКТЕРІ
3 слайд
ҚЫЗЫЛ КІТАПҚА ЕНГЕН
ӨСІМДІКТЕР
4 слайд
АҚ ЖАПЫРАҚ
5 слайд
ГРЕЙГ ҚЫЗҒАЛДАҒЫ
6 слайд
ТАУШЫМЫЛДЫҚ
7 слайд
Сұлы
8 слайд
Көктем жанаргүлі
9 слайд
Май меруертгүлі
10 слайд
Островский қызғалдағы
11 слайд
Алтай қасқыржидегі
12 слайд
Торлы жуа
13 слайд
Қызғалдақ
14 слайд
Ақшыл секпілгүл
15 слайд
ҚЫЗҒЫЛТ СЕМІЗОТ
16 слайд
Дәрілік өсімдіктер
17 слайд
Алоэ
18 слайд
Бақ - бақ гүлі
19 слайд
Адыраспан
20 слайд
Итмұрын
21 слайд
БӨЛМЕ ӨСІМДІКТЕРІ
22 слайд
23 слайд
24 слайд
25 слайд
26 слайд
27 слайд
28 слайд
Өсімдіктерге қажетті заттар.
Сызба арқылы үй тапсырмасын бекіту.
29 слайд
Сөзжұмбақ арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу.
ж
ү
і
м
з
а
м
л
а
а
н
а
а
н
с
а
қ
ы
н
у
а
қ
р
б
ы
з
р
я
и
қ
1
2
3
4
6
1
2
3
4
5
6
5
30 слайд
Тақырыбы:
Жануарлар әлемі
31 слайд
Мақсаты:
1. Жануарлар тірі негізгі бөлігі, олардың да алуан түрі бар екені туралы түсініктерін қалыптастыру, жануарлардың негізгі топтарымен таныстыру.
2. Жануарлардың құрлықта, суда да тіршілік ететіндігін, олардың әрқайсысының өз икемделген тіршілік ортасы барын аңғарту.
3. Жануарларға қамқорлық көрсету жайында сөйлесе отырып, оларды қорғауға тәрбиелеу. Экологиялық тәрбие беру.
32 слайд
Өсімдіктер сияқты жануарлар да алуан түрлі болып келеді.
Жер бетінде жануарлардың түрлері өте көп.
Ғалымдардың зерттеуі бойынша олардың
2 млн-дай түрі белгілі болды.
«Жануар» сөзі парсының «джан-джанвар» деген сөздің екінші бөлігінен алынған.
«джан-джанвар» қазақша-жануар әлемі,
яғни дүние жүзіндегі тірі мақұлықтар дегенді білдіреді.
33 слайд
Жануарлар мынадай топқа бөлінеді:
Жануарлар
Құстар
Қосмекенділер
Сүтқоректілер
Жорғалаушылар
Жәндіктер
Балықтар
34 слайд
Құстар-8600 түрі бар.Айырмашылығы ұшады.
35 слайд
Балықтардың 20 000 түрі бар.
Олардың айырмашылығы жүзеді.
36 слайд
Қосмекенділер
Қосмекенділердің-4000 түрі бар.
Олардың айырмашылығы құрлықта да,
суда да тіршілік етеді.
37 слайд
Жорғалаушылар
Жорғалаушылардың – 8000 түрі бар.
Олардың айырмашылығы бауырымен жорғалайды.
38 слайд
Жәндіктер.
Жәндіктердің – 700 000 түрі бар.
39 слайд
Сүтқоректілер
Сүтқоректілердің – 5000 түрі бар.
Олардың айырмашылығы балаларын өз сүтімен асырайды.
Жәндіктер.
Жәндіктердің – 700 000 түрі бар.
40 слайд
ТАПСЫРМАЛАР:
1. Қай топқа жатады?
2. Түрі қандай?
3. Қайда мекендейді?
4. Немен қоректенеді?
41 слайд
Ойын: "Үй жануарларын тап"
Балалар, мен сендерге жануарлардың аттарын айтамын,
"үй жануарын" естігенде қол шапалақтау керек.
42 слайд
Құстар – 1
Балықтар – 2
Қосмекенділер – 3
Сүтқоректілер – 4
Жорғалаушылар – 5
Жәндіктер - 6
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Сабақтың тақырыбы: Жануарлар әлемі.
Сабақтың мақсаты: әлемде алуан түрлі жануарлар тіршілік ететінін түсіндіру.
1.Жануарлардың көптүрлілігі туралы оқушылардың білімдерін
толықтыру.
2.Оқушылардың жанды табиғатқа деген қызығушылығын арттыру.
Сөздік қорын дамыту.
3.Табиғатқа ұқыпты қарауға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас
Сабақтың әдісі: жаңа ұғым беру, «Миға шабуыл» стратегиясы, топпен, оқулықпен,дәптермен жұмыс, ойын сәттері.
Сабақтың көрнекілігі:жануарлар суреттері салынған кесте суреттер, интерактивтік тақта.
Сабақтың барысы:
1.Психологиялық дайындық.
Шеңбер құру, топқа бөлу(сүтқоректілер,құстар,балықтар,жәндіктер,қосмекенділер,жорғалаушылар)
2.Үй тапсырмасын тексеру.
А)мазмұнын айту.
Ә)Кестені толтыру.
Өсімдік
аты
Қай өсімдіктер
тобына жатады?
(ағаш, бұта,шөп)
Қайда өсіріледі?
(егістік, бақ,бақша)
Кім өсіреді?
(маман)
Өсімдікті қалай күтіп
баптайды?
3. «Миға шабуыл» стратегиясы
«Жануарлар» деген сөзді естігенде сендердің көз алдарыңа не елестейді?
Тақтаға жаз.
Бүгін жаңа тақырып «Жануарлар» туралы оқимыз.
4.Топпен жұмыс.Cлайд№1,2
Әр топ жануарлар бейнеленген кеспе суреттерін алады.
Тапсырма:
Сұлба бойынша өз тобына жататын жануарларды қоршап сыз.
Естеріңе түсіріп, өз тобына жататын жануарлардың басты белгілерін жазыңдар.
5.Бейнематериал көру.слайд№3,4,5,6
Проблемалық сұрақ:Инелік пен қасқырдың қандай ұқсастығы бар?
6.Оқулықпен жұмыс.
Мұғалімнің оқуы мәнерлеп.
Оқушылар кезекпен оқуы.
Сөздік жұмыс:шөпқоректілер, басқа жануарлармен, шөппен және басқа жануарлармен.
7.Сұрақтарға жауап беру.
§ Тек шөппен қоректенетін жануарларды қалай атайды?
-Осындай жануарларды атаңдар?
§ Шөппен де, жануарлармен де қоректенетін жануарларды қалай атайды?
-Осындай жануарларды атаңдар?
8.Дарынды оқушылармен жұмыс.
9.Карточкамен жұмыс, сәйкестендіру.
Дәптермен жұмыс.
- Әр қатардағы артық тұрған жануарды тап және оны айналдыра сыз. Өзінің таңдауыңды түсіндіруге тырыс. Қалған жануарлар тобының атауын жаз.
§ Тышқан, бұғы және түлкі үшін қорек мәзірін дайындап көр.
10.Мұғаліммен бірлескен жұмыс. Сызба құру.
Басқа жануарлармен
Шөппен
Шөппен және басқа жануарлармен
Жыртқыштар
Шөпқоректілер
Қорек талғамайтындар
Қасқыр, түлкі,арыстан,жолбарыс,…
Бұғы, сиыр,ақбөкен,піл,керік,…
Аю,борсық,кірпі,…
Сабақты қорытындылау.
Рефлексия.
§ Бүгін мен мыналарды үйрендім…
§ Мен мынадай тапсырманы орындадым…
§ Маған мынадай тапсырманы орындау қиын болды…
§ Мен келесі жолы…
§ Бүгінгі сабақтан қандай жаңалық білдіңдер?
Бұл алған білімдерің өмірге керек пе?
Үйге тапсырма.
§ Жануарлар туралы қызықты ақпараттар жинаңдар
6 664 567 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Кондудаева Зульфия Ербулатовна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс повышения квалификации
36/72/108 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Мини-курс
4 ч.
Мини-курс
4 ч.
Мини-курс
5 ч.