- 12.01.2015
- 1048
- 0
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
«Амангелді орта мектебі»КММ Ибраева Г.Т.
Сабақтың тақырыбы: Мәтін
Сабақтың мақсаты: Мәтін туралы берілген ұғымдары кеңейеді, мәтінге тән белгілерді еске түсіреді, мәтіндегі сөйлемдердің байланысу тәсілдерін байқайды.
Міндеттері: 1.Өзара байланыстыра сөйлеу қабілеттері дамиды
2. СТО стратегияларын пайдаланып, шығармашылықпен жұмыс істеуге, ізденуге үйренеді, өз ойын еркін жеткізе алуға төселеді.
4. Дос, достық сөздерінің мәнін ашады
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтыңәдісі: СТО стратегиялары
Сабақтың көрнекілігі: теледидар, суреттер, қағазға жазылған қима мәтіндер
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
Күн атауын жазу
Көркем жазу: лл лл лл
І. Қызығушылықты ояту. «Ой шақыру» стратегиясы.
Жұмбақтарды шеш, жауабын жаз.
Мұрты бар, иегінде сақалы жоқ,
Тоны бар киеріне шапаны жоқ.
Пайдасы үй ішінен табылған соң,
Далаға кіріп-шығар, сапары жоқ. ( Мысық)
Аппақ дала, қара дән,
Сепкен дәнін түсінуге жараған. (Әріптер)
Судан алады,
Суға салса өледі. (Тұз)
Жоғарыдан айдадым,
Белін жіппен байладым.
Сыпыра тақта астында
Шалып, қағып ойнадым. ( Іс машина)
Сүмбелі теректі, қызыл желекті.
Ерден қалмайды, жауда керекті. ( Найза)
Бірінші әріптерін қосқанда қандай сөз шықты? Мәтін
«Топтастыру» стратегиясы
аты негізгі бөлім соңы
басы Мәтін жоспар
екі не одан да көп сәйлем
ІІ. Мағынаны тану.
Бүгінгі сабақ «Кубизм» тәсілі бойынша өтеді. Оның 6 бар.
І. Суреттеңіз
Мәтін дегеніміз не? Ережесі
ІІ. Зерттеңіз. 196-жаттығу.Үй тапсырмасын тексеру.
ШҚО табиғат ғажайыптары (іздеп жазып келу) Рахман қайнары туралы дерек.
ІІІ. Қолдан.-Мен сендерге мәтін құрастыруға дайындап қойған сөздерімді біреу орындарын ауыстырып кетіпті. Сондықтан біз қайтадан мәтінді құрастырайық
1. Балалар мектептен келе жатты.
2. Бір әжей құдықтан су алып жатыр еді.
3. Дәулет әжейге құдықтан су алып берді.
4. Әжей қуанып қалды.
5. Ол алғыс айтты.
6. Дәулет өз жөніне кетті .
(Сөздердің артында қоян бейнесі шығады.)
-Сөйлемдердің орны ауысса мәтін бола ма?
Қорытынды шығару: мәтіндегі сөйлемдердің де өз орны болады екен. Бір-бірімен байланысты сөйлемдер ғана мәтінді құрайды.
-Бүгін біз сабағымызда мәтіндегі сөйлемдердің байланысын сақтай отырып мәтін құруға үйренеміз.
6 665 126 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Ибраева Гульфайра Токтаргазиновна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Мини-курс
7 ч.
Мини-курс
6 ч.