Инфоурок География Рабочие программыГеография пәнінен ашық сабақ жоспары "Германия" (11 сынып)

География пәнінен ашық сабақ жоспары "Германия" (11 сынып)

Скачать материал

  Қысқа мерзімді жоспарлау 

Қысқа мерзімді жоспарлау, орта мерзімді жоспарлаудың негізінде, күнтізбе және пәндік бағдарлама бойынша

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ

                                 Мұғалімнің аты жөні:  Арзикулова Гульмира Азкеновна       Жұмыс орны: №59 мектеп-гимназия                                         

Мерзімі:

Сабақтың реті:21

Пәні: География

Сынып:11 ж/м

Тексерілді:

Тарау:

ІІ  тарау. Шетелдік Еуропа елдері

 6- тақырып. Шетелдік  Еуропа елдеріне жалпы шолу   

Сабақ тақырыбы:

  §19. Германия. Экономикалық-географиялық жағдайы. Табиғат жағдайлары мен ресурстры. Халқы   

Сабақтың мақсаты:

(SMART, орта мерзімді жоспардан алынады)

 Еуропаның жоғары дамыған елдерінің бірі-Германия Федеративтік Республикасымен танысады,  экономикалық -географиялық  жағдайын нақтылайды  ,  табиғат жағдайы мен ресурстарына баға бере алады, халқын статистикалық мәліметтермен салыстырып, қорытынды  шығара алады.АКТ-ны пайдалану арқылы қосымша  ақпарат алады.  Алған  білімді дамыта отырып, оны өмірде қолдана алады  .

Күтілетін нәтиже:

( орта мерзімді жоспардан алынады)

« Борт күнделігі» әдісі арқылы мәтінді толық меңгере алады, «Паспорт» әдісін пайдаланып Германия мемлекетіне төлқұжат береді, әр топ  «Орнын тап» , «Фишбоун»  , «Веен диаграммасы»  әдістері бойынша  топтық тапсырмалар орындау арқылы  бар білімді толықтырып, жетілдіреді,  «Т» кестесі  әдісі  бойынша Германия мен Қазақстан Республикасын топ аттарына сәйкес салыстырып  , баға береді,  Германияға саяхат тапсырмасын орындауда « Саяхат,  эссе және  Sinkuein»  әдісітерімен бағалайды  , рефлексия  «Аралдар» әдісі арқылы жүзеге асады

Табыс критерийлері

v  Германия Федеративтік Республикасының экономикалық-географиялық  жағдайын біледі

v  Табиғат жағдайы мен ресурстары туралы білімді толықтырып, баға бере алады

v   Демографиялық білімін пайдалана отырып, статистикалық материалдармен жұмыс жасай алады

v  Номенклатуралық білімін жетілдіреді

v  Тақырыптық  терминдерді дұрыс пайдаланады

Негізгі түйіндер

Ø   ГФР-аса жоғары дамыған ел

Ø  Бундесрат пен бундестаг

Ø  Германия-Батыс Еуропадағы халқының  саны жөнінен бірінші орындағы ел

Ø  Медицина саласы жоғары деңгейде дамыған

Пән аралық байланыс

     тарих,  әдебиет

Оқулық:

(Білім және Ғылым министрлігі ұсынған)

География. Дүниежүзіне аймақтық шолу. Алматы «Мектеп» 2015 жыл

Ә.Бейсенова, К.Каймулдинова, С.Әбілмәжінова ,  Ж.Достай

Сабақтың барысы/мұғалім жазбасы:

Кезеңдер мен уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Формативті

 (ОҮБ)

СуммативтіБ)

Ұйымдастыру:

3 мин

Мұғалім оқушыларды  

І топ-      

 

 

 

 

 

 

ІІ топ-    

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ топ-   

 

 

 

 

  

деп  3 топқа бөледі. Сыныпта жағымды атмосфера қалыптастырады.

 

Оқушылар топқа бөлінеді. Топ ережесін есіне түсіреді.

Топтар бір-біріне   жақсы тілектер  айтады,мысалы: Сіздердің белсенділіктеріңіз біздің топты қозғайтыны белгілі, сондықтан белсенділіктеріңіз арта берсін!

Көтерме қолдау көрсету, мысалы: Жарайсыңдар, керемет т.б

 

Топ атауы бар карточкалар

Білу, түсіну

7 минут

«Борт күнделігі»

Жазба жасауды ұсынады

 

 

Мәтінді оқиды.

Дәптерін ашып сызба сызады

мен білетін ақпарат

мен білмей

тін ақпарат

 

 

оқушылар жазғандарын өзара талдап біреуі баяндайды

 

Топ жетекшісі табыс критерийлері арқылы  бағалайды

 

оқулық ,

смартфон, дәптер, карандаш

 

Қолдану, анализдеу, синтездеу

20 мин

Жаңаша әдіс-тәсілдерді қолданып,топтық тапсырма береді, жартылай –зерттеу жұмысына белсендіреді, қосымша материалдар ұсынады

«Паспорт» әдісі

«Орнын тап »әдісі

«Фишбоун»

«Веен диагрммасы» әдісі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Т» кестесі  әдісі .  (бір-біріне қарама-қарсы немесе салыстыруға болатын ақпарат пен пікірлерді келтіруге арналған жазу кестесі

Тапсырма орындау барысында топ мүшелері АКТ пайдаланады

І топ-  Географтар: «Орнын тап»  әдісі  арқылы   мемлекеттің   экономикалық- географиялық сипаттама бере отырып, картамен жұмыс жасайды

ІІ топ-  Геологтар: «Фишбоун»  әдісін   пайдаланып, табиғат ресурстарына баға береді мұхит, құрлық суларының  химиялық  құрамын талдайды

ІІІ топ -: Демографтар : «Веен диаграммасын»  арқылы статистикалық мәліметтерді пайдаланып халқы туралы ақпаратты салыстырады

 

 

 

Топ жетекшісі табыс критерийлері арқылы  бағалайды

 

Флипчарт,

түрлі-түсті қағаздар, сурет қиындылары

 

Қазақстан

ГФР

 

Бағалау

10 мин

Германияға саяхат

І топ:   саяхат

 

 

ІІ топ: Эссе

 

 

 

ІІІ топ:  Sinkuein немесе бес жолды өлең стратегиясы

-І топ  дүниежүзінің саяси картасы арқылы тиімді жолды таңдап саяхатқа шығады  

 

-ІІ топ мүшелері осы тақырыпта шағын эссе  жазады

 

ІІІ  топ Германияға саяхат тақырыбы  бойынша өлең құрастырады. Бес жолды өлеңді құрудың ережесі мынадай:

-бірінші жолда 1 зат есім, -екінші жолда 2 сын есім, -үшінші жолда 3 етістік, -төртінші жолда 4 сөзден тұратын сөйлем яғни ойды түйіндеу,

 -бесінші жолда тақырыпқа байланысты 1 синоним сөз жазылады

 

 

сызғышсызғышжүзінің саяси ка, карындаш

Бағалау

 

 

Рефлек

сия

Аралдар әдісі

Оқушылар картаға сабақ соңында ішкі, эмоциялық-сезімдік жай-күйін , сабақтан алған әсерін көрсететін өз қайығын салады

 

 

Үйге тапсырма

19 параграфты оқу, кескін картаға мемлекетті және шекаралас елдерді түсіру, қосымша ақпараттар қарастыру

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "География пәнінен ашық сабақ жоспары "Германия" (11 сынып)"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Микробиолог

Получите профессию

Менеджер по туризму

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
