Тақырыбы:
|
ХХІ ғасырда
әлемдік бәсекеге қабілетті оқушыларды дайындау және оның тиімді жолдары.
|
Мақсаты:
|
Әлемдік өркениетке сай сапалы білім беруді ұйымдастырудың жолдарын
қарастыру, талқылау, пікір алмасу
|
Негізгі идеялар:
|
Ж.Аймауытұлы:
«Сабақ беру - үйреншікті жай шеберлік емес, ол үнемі жетілдіруді қажет етенін
, үнемі жаңалық табатын өнер»
|
Материалдар мен
құрал-жабдықтар:
|
Флипчарт, маркер, таратпа қағаздар, үлестірмелі
қағаздар, қиынды суреттер
|
Өткізу барысы:
|
Этап
|
Тапсырма
|
Уақыт
|
Коучтың іс-әрекеті
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Ой қозғау
Психологиялық ахуал
|
Тренинг
«Цифрлар мен әріптер»
|
10
мин
|
Әріптер цифрларға қонаққа келеді. Өлең
жолдары оқылып тұрады бірін-бірі биге шақырып танысады
|
Өлең жолындағы сөздерге байланысты цифр
өзіне ұқсас әріпті биге шақырады.
|
Топқа бөлу
|
Шағын үш топқа түспен бөлу
|
5
мин
|
Билеп жүрген кезде қорапшаға салынған
орамал таратылады
|
Қорапшадағы орамалдың түсімен топқа
бөлінеді
|
Ақпарат беру
|
Презентация
|
5 мин
|
Презентациядан тақырыпқа сай
түсіндірілім айтылады.
|
|
Практикалық кезең
|
Постер
«ХХІ ғасырда бәсекеге қабілетті оқушыны
сіздер қалай дайындаған болар едіңіздер» ой бөліссеңіздер
|
20
|
1-
Топ Шульманның үш көмекшісі
2- Топ Блум таксономиясы
3- Топ SWOT әдісі
(презентацияны
жақсы қорғаған әріптестерді бағалау)
|
Әр топ тапсырманы өздеріне берілген әдіс
бойынша түсіндіріп қорғайды.
Постер қорғағаннан кейін қолшапалақтау
арқылы қошемет көрсетіледі және смайликтер арқылы жақсы қорғаған әріптестер
бағаланады.
|
Сергіту
|
Тренинг
«Мұғалімнің бір жылдық өмірі»
|
10
|
Ағылшын
ағартушысы Уильям Уорд: «Жай мұғалім хабарлайды, жақсы мұғалім түсіндіреді,
керемет мұғалім көрсетеді, ұлы мұғалім шабыттандырады» - деген екен.
|
Соған қарамастан
түсіндіретін жақсы мұғалім де, көрсететін керемет мұғалім де, шабыттандыратын
ұлы мұғалімдер де біздердің арамызда еңбек етуде.
|
Қорытынды
|
Топпен жұмыс
«Берілген
суреттерді қалай жинақтаған болар едіңіз? »
«XXI ғасыр
оқушысы» қандай ?
|
20
|
1-топ Мына суреттерді Венн диаграммасы әдісімен қалай
жинақтаған болар едіңіз?
2-топ Берілген суреттерді қалай топтастырар едіңіз?
3-топ Оқушы сөзін қандай ұғымдармен байланыстырар едіңіз?
|
Берілген тапсырмалар бойынша өз ойларын топта ортаға салып қорғайды.
Жақсы қорғаған қатысушы смайликпен бағаланады.
|
Сергіту
|
Тренинг:
«Білім мен байлық»
|
10
|
Білім мен байлықтың қайсысын таңдарын білмеген жасөспірімнің
ғұламадан кеңес алуы.
|
Қандай жағдай болмасын білімнің байлықтан жоғары
тұратынын ұғындыру
|
Кері байланыс
|
«Бес
саусақ» әдісі
|
10 мин
|
Бас бармақ – мен үшін қызықты, ұнады
Балан үйрек – мен үшін қиын болды, ұнамады
Ортан түйрек – Маған жеткіліксіз болды.
Шылдыр шүмек – менің көңіл күйім
Кішкене бөбек
– менің ұсынысым
|
Қатысушылар алдарына берілген
бессаусаққа өз пікірлерін жазады.
|
Дереккөздер
|
Екінші (негізгі) деңгей мұғалімдеріне
арналған нұсқаулық
Үлестірмелі
материалдар
|