Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015

Опубликуйте свой материал в официальном Печатном сборнике методических разработок проекта «Инфоурок»

(с присвоением ISBN)

Выберите любой материал на Вашем учительском сайте или загрузите новый

Оформите заявку на публикацию в сборник(займет не более 3 минут)

+

Получите свой экземпляр сборника и свидетельство о публикации в нем

Инфоурок / Информатика / Рабочие программы / Информатика. Ашық сабақ: Бағандар.
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Информатика

Информатика. Ашық сабақ: Бағандар.

библиотека
материалов

Қысқа мерзімді жоспар

Информатика 20 сабақ

Сыныбы:

6 сынып

Күні:


Сабақтың тақырыбы:

Бағандар

Сабақтың мақсаты

Құжаттарды бағандарға бөле алады; ақпараттық сауаттылықтары артады

Күтілетін нәтиже

  • құжаттарды бағандарға бөле алады(барлығы);

ақпараттық сауаттылықтары артады(барлығы)

Дереккөздері

ДК, интерактивті тақта, ЭО, деңгейлік тапсырмалар, стикер, түрлі түсті қалам, постер.


Сабақтың барысы


Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Сабақта орындалатын тәсілдер

Топқа бөлу, топпен жұмыс,оқулықпен жұмыс,

Оқушылар өздерінің таңдаған теңгелердің артында жасырылған сұрақтарға жауап береді

1. Тізімдер дегенді қалай түсінесің?

2. Маркерленген тізім дегенді қалай түсінесің?

3. Нқмірлеудің неше түрлі жолы бар?


Жеке,топпен тапсырманы талқылау, ойларын ортаға салу

Оқулықпен жұмыс

Копьютерде деңгейлік тапсырманы орындайды

Білу

Ой қозғау

1 және 2 топт бірі - біріне : «Бағандар» тақырыбын оқып, постерде қорғау тапсырылады. Екі топ бір-біріне циклді түрде постерлерін түсіндіреді.

Деңгейлік тапсырмалармен жұмыс.

Сергіту сәті.

Беркіту тапсырмасы:

Жұптасып бір-бірінің жауаптарын өзара бағалау.

Бағалау шкаласы:

1-3 дұрыс = «2»

4-6 дұрыс = «3»

7-8 дұрыс = «4»

9-10 дұрыс = «5»

Түсіну

Оқулықпен жұмыс.


Бағандарға бөлудің жолдарын анықтайды.

Қолдану

Тақырып бойынша сурет салу, постер қорғау

Парақты бағандарға бөліп жұмыс істейді.

Талдау

Бүгінгі сабақта не үйрендік? Қортындылау

Парақты неше бағанға бқлуге болатыны анықтайды.

Жинақтау

Сұрақтар қою

Алған білімдерін жинақтайды

Бағалау

Сум.бағ

Оқушылар бір – бірін бағалайды.

Рефлексия

Кері байланыс парағын тарату

Оқушылар өз ойларын жазып қалдырады

Оқуға арналған тапсырма


§20 оқу.Баған шетін жиектеуді үйрену.

































А деңгейлі тапсырма

1.Өлеңді теріңдер

2.Өлеңді көшіріңдер

3.Өлеңнің түпнұсқасын екі бағанға орналастырыңдар

4.Өлеңнің көшірмесін бөлгіші бар үш бағанға орналастырыңдар.

5.Осы жағдайда көпбағанды мәтін пайдаланудың қажеттілігі жайлы тұжырым жасаңдар.


Қансонарда сонарда бүркітші шығады аңға

Қансонарда сонарда бүркітші шығады аңға,

Тастан түлкі табылар аңдығанға .

Жақсы атпен тату жолдас- бір ғанибет,

Ыңғайлы ықшам киім аңшы адамға.

Салаң етңп жолықса қайтқан ізі,

Сағадан сымпың қағып із шалғанда.

Бүркітші тау басында, қағушы ойда,

Іздің бетін түзетіп аңдағанда.

Томағасын тартқанда бір қырымнан,

Қыран құс көзі көріп самғағанда.

Төмен ұшсам түлкі кқріп құтылар деп,

Қанды көз қайқаң қағып шықса аспанға.

Көре тұра қалады қашқан түлкі,

Құтылмасын білген соң қашқанға.

Ауызын ашып, қоқақтап, тісін қайрап,

О да талас қылады шыбын жанға...

(А.Құнанбаев)



В деңгейі

1.Өлеңді теріңдер

2.Бұл мәтінді қанша бағанға бөлген тиімді екенін ойлаңдар

3.бағанды қалыптастырғанда келесі бағанның қай жолдан басталатынын анықтаңдар.Келесі бағанды нақты осы жолдан бастаңдар.

4.Мәтінді төрт бағандарға бөліңдер.

5.Өлеңді әрлеңдер.


Күз


Сұр бұлт түсі суық қаптайды аспан,

Күз болып, дымқыл тұман жерді басқан.

Білмеймін, тойғаныма, тоңғаны ма,

Жылқы ойнап, бие қашқан, тай жарысқан.

Жасыл шқп, бәйшешек жоқ бұрынғыдай,

Жастар күлмес, жүгірмес бала шулай.

Қайыршы шал – кемпірдей түсі кетіп,

Жапырағынан айырылған ағаш, қурай.

Қаз, тырна қатарланып қайтса бермен,

Астында ақ шомшы жүр, ол бір керуен.

Қай ауылды көрсеңде, жабырқаңқы,

Күлкі ойын көрінбейді, сейіл – серуен.

(А.Құнанбаев)


С деңгейі

Өткен айдың жаңалықтарын қамтыған мектеп газетін құрыңдар.Суреттер мен мәтінді бағандарға орналастыруды пайдаланыңдар.







С деңгейі

Өткен айдың жаңалықтарын қамтыған мектеп газетін құрыңдар.Суреттер мен мәтінді бағандарға орналастыруды пайдаланыңдар.









С деңгейі

Өткен айдың жаңалықтарын қамтыған мектеп газетін құрыңдар.Суреттер мен мәтінді бағандарға орналастыруды пайдаланыңдар.







С деңгейі

Өткен айдың жаңалықтарын қамтыған мектеп газетін құрыңдар.Суреттер мен мәтінді бағандарға орналастыруды пайдаланыңдар.









С деңгейі

Өткен айдың жаңалықтарын қамтыған мектеп газетін құрыңдар.Суреттер мен мәтінді бағандарға орналастыруды пайдаланыңдар.







С деңгейі

Өткен айдың жаңалықтарын қамтыған мектеп газетін құрыңдар.Суреттер мен мәтінді бағандарға орналастыруды пайдаланыңдар.



Автор
Дата добавления 18.05.2016
Раздел Информатика
Подраздел Рабочие программы
Просмотров78
Номер материала ДБ-087995
Получить свидетельство о публикации

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
