Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015

Опубликуйте свой материал в официальном Печатном сборнике методических разработок проекта «Инфоурок»

(с присвоением ISBN)

Выберите любой материал на Вашем учительском сайте или загрузите новый

Оформите заявку на публикацию в сборник(займет не более 3 минут)

+

Получите свой экземпляр сборника и свидетельство о публикации в нем

Инфоурок / Начальные классы / Рабочие программы / "Көбейтудің және бөлудің компоненттері" ашық сабақ
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

"Көбейтудің және бөлудің компоненттері" ашық сабақ

библиотека
материалов


Математика


Тақырыбы: Көбейтудің және бөлудің компоненттері

Мақсаты: 1. Көбейту және бөлу амалдарының компоненттерімен

таныстыру, көбейтудің және бөлудің мәндерінің дұрыстығын тексеру тәсілімен оқушыларды таныстыру, белгісіз көбейткішті табу, белгісіз бөлгішті табу тәсілдерімен таныстыру.

2. Оқушылардың ойлау, есте сақтау қабілеттерін, ауызша және жазбаша есептеу машықтарын әрі қарай дамыту.

3. Жылдың күз мезгіліне деген сүйіспеншілік сезімге, ұйымшылдыққа, сабақта ынтымақтастықпен жұмыс істеуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, өзіндік жұмыс, топпен жұмыс.

Көрнекілігі: алма ағашы (қолдан жасалған), ойыншық алмалар, қағаздан жасалған жапырақтар, көбейту және бөлу амалдарының компоненттері жазылған парақшалар.

Пәнаралық байланыс: ана тілі, музыка.

Техникалық құрал: үнтаспа

Пайдаланған педтехнология: ұжымдық оқыту технологиясы.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа әзірлеу.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:

6 50 бет В=2,4,6,8,0 в:2

ІІІ. Үй тапсырмасын қорыту:

Бір санның екінші саннан неше артық немесе есе кем екенін білу үшін не істейміз?

ІV. Жаңа сабақ өту: №2

5*2=15 15:3=5

5- көбейткіш 15-бөлінгіш

3-көбейткіш 3-бөлінгіш

15-көбейтіндінің мәні 5-бөліндінің мәні

Тексеру: Көбейтуді бөлу арқылы тексереді.

  1. Бөлуді көбейту арқылы тексереді.

1 «Алма жейміз» ойыны

Алма ағашынан алма алып, тапсырмаларды орындайды.

3*2=8 4*2=8 5*2=10 6*2=12 7*2=14 8*2=16

9*2=18 6:2=2 8:2=4 10:2=5 12:2=6 14:2=8

18:2=9




3 «Тиінге көмек» ойыны

Тиінге саңырауқұлақ терісіп жіберейік қай қатар көбірек тереді екен?

100*1=100 100*2=200 100*0=0 200:2=100

100:1=100 200:2=100 0:100=0 100*2=200

100:100=1 200:100=2 2*100=200

100:1=100 20:20=1

100*1=100 1*20=20

1*100=100 20*1=20

4 18:2=9 18:9=2

5 Өз бетінше жұмыс. «Кім жылдам?»

14:7=2 2*7=14

7*2=14 14:2=7

6 «Қоянға көмек» ойыны

800:a=4 х:2=4 a*2=8 2*х=8

a=8:4 х=4*2 a=8:2 х=8:2

a=2 х=8 a=4 х=4

8:2=4 8:2=4 4*2=8 2*4=8

7 Топпен жұмыс

800:2+15=550 200+9*2=218 700-300:3=600

50*2-100=0 12:2+4:2=10 7*2+12:2=20

Жаңа сабақты қорыту: Көбейту қалай тексереміз? Бөлуді қалай тексереміз?

Үйге тапсырма беру: №3 (3,4 бағандары) Оқушылардың білімдерін бағалау.







Краткое описание документа:

Математика

 

Тақырыбы: Көбейтудің және бөлудің компоненттері

Мақсаты: 1.  Көбейту және бөлу амалдарының компоненттерімен

 таныстыру, көбейтудің және бөлудің мәндерінің дұрыстығын тексеру тәсілімен оқушыларды таныстыру, белгісіз көбейткішті табу, белгісіз бөлгішті табу тәсілдерімен таныстыру.

                  2. Оқушылардың ойлау, есте сақтау қабілеттерін, ауызша және жазбаша есептеу машықтарын әрі қарай дамыту.

                  3.  Жылдың күз мезгіліне деген сүйіспеншілік сезімге, ұйымшылдыққа, сабақта ынтымақтастықпен жұмыс істеуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, өзіндік жұмыс, топпен жұмыс.

Көрнекілігі: алма ағашы (қолдан жасалған), ойыншық алмалар, қағаздан жасалған жапырақтар, көбейту және бөлу амалдарының компоненттері жазылған парақшалар.

Пәнаралық байланыс: ана тілі, музыка.

Техникалық құрал:үнтаспа

Пайдаланған педтехнология: ұжымдық оқыту технологиясы.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа әзірлеу.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:

6 50 бет В=2,4,6,8,0     в:2

ІІІ. Үй тапсырмасын қорыту:

Бір санның екінші саннан неше артық немесе есе кем екенін білу үшін не істейміз?

ІV. Жаңа сабақ өту:  №2

5*2=15                                                                          15:3=5

 5- көбейткіш                                                              15-бөлінгіш

3-көбейткіш                                                                3-бөлінгіш

15-көбейтіндінің мәні                                                5-бөліндінің мәні

Тексеру: Көбейтуді бөлу арқылы тексереді.

1.     Бөлуді көбейту арқылы тексереді.

1 «Алма жейміз» ойыны

Алма ағашынан алма алып, тапсырмаларды орындайды.

3*2=8          4*2=8            5*2=10       6*2=12           7*2=14            8*2=16

9*2=18        6:2=2             8:2=4          10:2=5            12:2=6             14:2=8

18:2=9

 

 

 

№3 «Тиінге көмек» ойыны

Тиінге саңырауқұлақ терісіп жіберейік қай қатар көбірек тереді екен?

100*1=100              100*2=200              100*0=0                   200:2=100

100:1=100               200:2=100              0:100=0                     100*2=200

100:100=1               200:100=2                                                 2*100=200

100:1=100               20:20=1

100*1=100              1*20=20

1*100=100              20*1=20

№4  18:2=9              18:9=2

№5 Өз бетінше жұмыс. «Кім жылдам?»

14:7=2                     2*7=14

7*2=14                    14:2=7

6«Қоянға көмек» ойыны

800:a=4х:2=4                a*2=8                 2*х=8

a=8:4                     х=4*2                  a=8:2                  х=8:2

a=2                        х=8                      a=4                     х=4

8:2=4                     8:2=4                  4*2=8                 2*4=8

№7 Топпен жұмыс

800:2+15=550                   200+9*2=218                        700-300:3=600

50*2-100=0                       12:2+4:2=10                          7*2+12:2=20

Жаңа сабақты қорыту: Көбейту қалай тексереміз? Бөлуді қалай  тексереміз?

Үйге тапсырма беру: №3 (3,4 бағандары) Оқушылардың білімдерін бағалау.

 

 

 

 

Автор
Дата добавления 09.03.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел Рабочие программы
Просмотров415
Номер материала 432218
Получить свидетельство о публикации

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
