Сабақтың
тақырыбы:
Жылқы
–ер қанаты
|
Мұғалімнің аты-жөні: Раисова Р.Б.
Күні:
|
СЫНЫП: 7
Сабақ 115
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспаған оқушылар саны:
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары
|
-мәтіннен негізгі ақпаратты анықтай алу,
шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру
- мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау
сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу, мәтіннің мазмұнын
түсіну.
|
Сабақ нәтижесі:
|
Оқушылардың
барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды
орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Мәтіннен негізгі
ақпаратты анықтай алады.
Оқушылардың
көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз
бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен
жұмыс жасайды.
Оқушылардың
кейбіреуі мынаны орындай алады:
Оқулықтан
тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша
мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. Мәтінді мазмұндай алады.
|
Бағалау
критерийі
|
Жеке, жұптық,
топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын
өзіне аудара алады. Оқыған мәтіннен негізгі ақпаратты анықтай алады. Жаңа
сөздермен сөйлем құрастыра алады.
|
Ресурстар
|
Оқулық,
суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі
заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер, маркерлер, А4 парағы
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап,
әңгімелеу, түсіндіру, «Таза тақта», класстер, сөздік қорап, «5-5-1» ойын,
көрнекілік. Рефлексия, «Pliсkers» , Дигтоглосс әдісі
|
Пәнаралық
байланыс
|
Музыка,
қазақ тілі, халық ауыз әдебиеті, сандық технология
|
Сабақтың жоспары
|
Жоспарланғануақыт
|
Сабақ барысы :
|
Бағалау
түрлері
|
Басталуы
5 минут
|
Сәлемдесу.
Топқа
бөлемін : «Мақал мәтелдерді құрастыру» топқа бөлінеді. Оқушыларды мақалды
құрастыру арқылы топтарға бөлініп отырады.
Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Әнді жалғастыр!»
Мақсаты:
қатысушылардың көңіл-күйін көтеру, жағымды эмоция туғызу.
Нұсқаулық:
«Сіздерге бір өлеңнің 1 – жолын айтамын, ал сіздер келесі жолын айтасыз, ал
келесі көрші топ 3-4 – жолын әнмен жалғастырады. Кейін жүргізуші басқа өлең бастағанда
3 – топ өлеңнің 2 – жолын айтады, ал 4 топ 3-4 жолын айтады. Ойын шеңбер
бойынша жалғасады. Соңғы әннің соңы 2 жолын барлық топ орындайды».
1.
«Әрқашан күн сөнбесін» (4 жол)
2.
«Анашым» (4 жол)
3.
«День рождения» (4 жол)
4.
«Школный вальс» (4 жол)
5.
«Жан досым» (4 жол)
|
Мақалдар арқылы топтарға бөлу.
«Әнді жалғастыр!»
Тренинг.
|
Жаңа
білім
10 минут
|
Білу және түсіну
Берілген сурет бойынша тақырыпты болжау. Сабақ мақсатын
айқындау, бағалау критерийлерін бірлесе белгілеу.
Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.
Сөздікпен жұмыс «Таза тақта»
«5-5-1» әдісі
(Әрбір топ берілген сұрақ бойынша өз позициясын жариялау керек.
Бұл үшін топ ішінен спикер берілген уақыт ішінде (3 минут) басқа қатысушылар
алдында сөйлеп, топ ұстанымын жеткізеді.)
|
Болжау
сурет бойынша
Оқулық,
мәтіндер.
|
Ортасы
10 минут
|
Қолдану
Дәптермен
жұмыс.
Класстер
құрастыру «Жылқы»
|
Оқулық,қабырғаға
ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер
|
Сергіту
сәті
2 минут
|
Сергіту сәті. Мен қазақпын.
|
Оқушылар би билеп сергіп қалады.
«Жүгіртпе диктант»
|
Аяқталуы
Сабақты
бекіту
10 минут
|
Ой
қорыту
Эссе парағы...... Бүгінгі сабақта туындаған сұрақтар мен алған
мәліметтер, білімді меңгеру барысында кездескен сұрақтар туралы жазады.
Plikers тест
тапсырмалары мәтін және тақырып бойынша
|
Тақырып
бойынша түйген білімдерін жазады.
Тест
тапсырмалары Plikers
|
Бағалау
5 минут
Кері
байланыс
3 минут
|
«Білім ағашы»
кері байланыс
|
Сабақтан
алған әсерлерін стикерге жазып, ағашқа жабыстырады.
|
Үйге
тапсырма: оқу, дәптермен жұмыс.
|
Саралау
– Сіз қосымша
көмек
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Сіз
қабілеті
жоғары
оқушыларға
тапсырманы
күрделендіруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау
- Оқушылардың
үйренгенін
тексеруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық
байланыс
Қауіпсіздік
жəне еңбекті
қорғау
ережелері
АКТ-мен
байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|
Рефлексия
Сабақ
/ оқу
мақсаттары
шынайы
ма?
Бүгін
оқушылар
не
білді?
Сыныптағы
ахуал
қандай
болды?
Мен
жоспарлаған
саралау
шаралары
тиімді
болды ма?
Мен
берілген
уақыт
ішінде
үлгердім
бе? Мен
өз
жоспарыма
қандай
түзетулер
енгіздім
жəне
неліктен?
|
Төмендегі
бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.
Сол
ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес
келетін
сұрақтарға жауап беріңіз.
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай
екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай
екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ
барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге
көмектесетін не білдім?
|
|
|
|
|
|
|
|
|