Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
РЕФЛЕКСИЯ-ЗАМАНАУИ САБАҚТЫҢ БІР КЕЗЕҢІ
2 слайд
МАҚСАТЫМ:
ОҚУШЫЛАРДЫҢ
РЕФЛЕКСИВТІ ІС-ӘРЕКЕТТЕРІН МЕҢГЕРУДЕ
ӘРІПТЕСТЕРДІҢ МОТИВАЦИЯСЫН
ЖОҒАРЫЛАТУ
3 слайд
Сіздердің мақсаттарыңыз ше?
4 слайд
«Көбелек» притчасы
5 слайд
Не түсіндіңіздер? Қандай ой түйіндедіңіздер?
Қандай қорытынды жасар едіңіздер?
Әрине, оқушының өзін керек етіп сезінуі, сүйікті, табысты болуы біздің, мұғалімдердің, қолымызда
6 слайд
Психологтар адамның рухани өмірінің қалыптасуы мен дамуы ең алдымен рефлексияға байланысты екенін ерекше алға тартады
Рефлексия дегеніміз не?
7 слайд
Рефлексия –өз жұмысыңа талдау жасау. Жалпы айтқанда –өзіңмен өзің сөйлесу.
Не істедім?
Қандай мақсатпен?
Неге солай жасадым?
Қандай нәтиже алдым?
Қалай істесем дұрыс болады?
8 слайд
Адамның өз істерінің мәнін түсіну, олар туралы ойлану барысында өзіне өзінің нені, қалай жасағаны туралы толық және анық есеп беруі немесе өзі әрекет барысында басшылыққа алған ережелер мен кателерді мойындауы не жоққа шығаруы
9 слайд
Егер де есті кісілердің қатарында болғың келсе, күнінде бір мәрте, болмаса жұмасында бір, ең болмаса айында бір, өзіңнен өзің есеп ал!
Абай Құнанбаев
10 слайд
Оқушылармен байланыс барысында жүргізілетін рефлексия түрлері:
Физикалық рефлексия (үлгердім-үлгермедім)
Сенсорлық рефлексия (өзін сезінуі: жайлы-жайсыз)
Интеллектуалдық рефлексия (не түсіндім, не ұқтым –не түсінбедім, қандай қиындықтарға тап болдым)
Рухани рефлексия (жақсы болдым-жаман болдым)
11 слайд
Рефлексия:
А) Дара - шынайы өзін-өзі бағалауының қалыптасуы
Ә) Топтық - алға қойылған мақсаттың ең жоғары нәтижеге жетудегі топтағы әр мүшенің құндылықтарына көңіл бөлу
12 слайд
Рефлексияны міндеттеріне қарай келесідей етіп классификациялауға болады:
Көңіл-күй және эмоциялық жағдайдың рефлексиясы
Іс-әрекет рефлексиясы
Оқу материалы мазмұнының рефлексиясы
13 слайд
Рефлексия тәсілдері
Көңіл-күй және эмоциялық жағдайдың рефлексиясы
1. Бет әлпеті бейнеленген карточкалар (көңілді-көңілсіз)
14 слайд
2. Көңіл күйіміздің суретін салайық
сабақ басында сабақ соңында
15 слайд
3. Күн көзі
Қолымнан келді!
Қолымнан онша келмеді
Менің қолымнан ешнәрсе келмеді
16 слайд
Іс-әрекет рефлексиясы
Бұл рефлексия түрі үй тапсырмасын тексеруде, топтық , жұптық немесе жеке жұмыстарды қорғауда қолданылады, себебі оқу материалымен жұмыс жасау тіәсілдерін түсінуге, басқа да әдістерді ізденуге мүмкіндік береді. Сондай-ақ, сабақ соңында да қолдануға болады, өйткені әр оқушының белсенділігін анықтауға мүмкіндік береді
17 слайд
1. Табыс ағашы
Қате жоқ
1 қате
2-3 қате
18 слайд
2. Поезд
19 слайд
3. Пантомима
Қолын жоғары көтерсе –өз жұмысына риза болғаны
Басын төмен қаратса –өз жұмысыныа қанағаттанбады
Бетін қолымен жапса - жұмысқа немқұрайлы қарады
Оқушылар пантомима арқылы өз жұмыстарының нәтижесін көрсетуі тиіс
20 слайд
Оқу материалы мазмұнының рефлексиясы
Оқушылардың өтілген материалды қай деңгейде түсінгенін анықтауға бағытталған. Әдетте бұл рефлексия түрі сабақ соңында қорытынды жасау мақсатында қолданылады. Әр оқушы сабақ басында қойылған мақсаттарға жетуде не жасағанын, өз белсенділігін, сынып жұмысының тиімділігін, таңдалған жұмыс түрлерінің пайдалылығын бағалауға бағытталған
21 слайд
Оқушылар экраннан сөздер тізбегін таңдай отырып, тізбектей, өз ойын бір сөйлеммен айтады
.....қызық болды.
.......қиын болды.
Мен ...... тапсырмасын орындадым
Мен ......... түсіндім
Енді мен ........ істей аламын
Мен ........ сезіндім
Мен өзіме ....... алдым
Мен ........ үйрендім
Мен ....... жасауды үйрендім
Мені ....... таң қалдырды
Сабақ маған өмір үшін ........... берді
Мен ....... қалап кеттім
1. Рефлексивті экрандағы сөздер тізбегі
22 слайд
2. Табыс баспалдағы
23 слайд
Бүгін жаңа нәрсе үйрендім
Топтық жұмысқа белсене қатыстым
Мен жұмыс орындалуына өз үлесімді қостым
Мен өзімді жайлы сезіндім
Маған қызықты болған соң, мен келесі сабақты асыға күтемін
3. Алақанда
Берілген сұрақтарға жауап бере отырып, “+” немесе “–” таңбаларын қойып шығу
24 слайд
Архиватор 3,2,1
Ең қатты ұнаған 3 сәт
Өз жұмысыңызда қолданам деген
2 сәт
Сұрақ беруге түрткі болатын 1 сәт
25 слайд
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Сабақта кері байланыс үдерісі жүйелі қолданылатын болса, оқу мақсатына жету
өлшемі айқындала түседі. Мақсат пен кері байланысты үйлестіру алгоритімдерін
пайдалану да маңызды. Алгоритмдер мұғалімнің кері байланыс берудегі дағдыларын
шыңдай түседі. Сабақтың сапасы мақсат және оған жету жолдарының тиімді
ұйымдастырылуына байланысты. Сабақта мақсатқа жетудің табысты өлшемдерінің
бірі – кері байланыс. Жалпы кері байланысты қалыптастырушы бағалаумен біртұтас, бөлінбейтін
үдеріс.
6 665 984 материала в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Салихова Айша Мэлсовна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Курс повышения квалификации
36/72 ч.
Мини-курс
8 ч.