Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Рабочие программы / Математика пәнінен "Қосындыны санға көбейту" атты сабақ жоспары. 3 - сынып
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Математика пәнінен "Қосындыны санға көбейту" атты сабақ жоспары. 3 - сынып

библиотека
материалов




Математика 3 сынып

Тақырыбы: Қайталау. Санды қосындыға көбейту.

Мақсаты: қосындыны санға көбейтудің әр түрлі жағдайлары жайлы оқушылардың білімдерін пысықтау. Олардың логикалық ойлау қабілеттерін, өз бетінше жұмыс істеу, есте сақтау дағдыларын дамыту.

Тапқырлыққа, ізденімпаздыққа, шапшандыққа тәрбиелеу.

Көрнектілігі: слайдтар, флипчарт, интерактивті тақта.

Түрі. ойын

Типі: қайталау

Әдісі: жеке, өзіндік, жұптық, ой қозғау жұмыстары

Пәнаралық байланыс: дүниетану

Сабақ барысы:

1. Ұйымдастыру кезеңі

2. Психологиялық дайындық

Әр тапсырмадан кейін өз-өзінді бағалау кезінде белгі алып отырасыңдар.

Қызыл дөңгелек – «5»

Жасыл дөңгелек – «4»

Көк дөңгелек - « 3 »

3. Үй жұмысын тексеру.

4. «Саяхатқа шығайық» ойыны

- Балалар алдымызда не көрініп тұр?

- Иә, орман. Осы орманда қандай аңдар мекендейді, ашып көрейік.

- Тиін. Тиін туралы не білеміз?

Тиіннің тапсырмасын қарайық:

Ауызша есептеу. Слайд Тиімді тәсілмен есептеп мәнін тап

3 * 2 * 10 (4 + 6) * 7 70 39

(8 + 5) * 3 5 * 2 * 9 23 45 90

3 * 4 * 10 (13 + 7) * 4 80 120 60

27 + 13 + 5 12 + 3 + 8

Тақтамен жұмыс. 1 – тапсырма. Есепті әр түрлі тәсілмен шығар.

А)1 сағ – 15 мин және 5 мин

3 сағ - ? мин

1 – тәсіл:

1. Неше мин 1 сағатты жөндйді? 1)15 + 3 = 18(мин) – 1 сағ жөндейді 2.3 сағатты қанша уақыт жөндейді? 2) 3 * 18 = 54(мин) – 3 сағ

2-тәсіл: (15 + 3)*3 = 54(мин) 3 тәсіл: 15 * 3 + 3 * 3 =54()мин

Ә) 1 күні – 4 тағадан – 9 атқа 2 күні – 4 тағадан – 8 атқа Барлығы - ? таға 1 – тәсіл: 9 + 8 = 17(таға) 17 * 4 = 68(таға)

2 – тәсіл : (9 + 8) * 4 = 68 (таға)

3 – тәсіл: 9 * 4 + 8 * 4=68 (таға)

5. Қоян туралы не білесіңдер? Оның баласын қалай атайды?(көжек)

Қоянның тапсырмасы: Карточкамен жұмыс

  1. Жұп: Өсу ретімен орналастыр: 1 1 1 1 1 1

10 , 8 2, 5 3 , 9



2 – жұп: Амалдарды орында: 24 + 6 * 8 – 45 : 5

6 * 4 : 3 : 2 * 6

3 – жұп: Амалдарды орында: 48 : 6 : 2 * 6 : 3 * 2

36 : 4 + 5 * 5 – 12 + 6 * 7

4 – жұп: Амалдарды орында: 78 – 5 * 4 + 7 * 7

9 * 6 – 3 * 6 + 19 – 27 : 9

Сергіту сәті:

6. Түлкі туралы не білесіңдер? Оның баласын қалай атайда? (түлкішек)

Түлкінің тапсырмасы. Ауызша жұмыс

3 – тапсырма . Сұрақтарға жауап бер: Слайд

Тік төртбұрыштың ұзындығы

Тік төртбұрыштың ені

Тік төртбұрыштың ауданы

Тік төртбұрыштың периметрі

?

3 см

24 см2

?

8 см

5 см

?

?

6 см

?

12 см2

?



7. Қасқыр туралы не білесіңдер? Оның баласын қалай атайды?(Бөлтірік) Қасқырдың тапсырмасы: Тақтада жұмыс

2 – тапсырма. а) Өрнектің мәндерін тап:

(10 + 80) * 5 (13 + 27) * 4 (100 + 80) * 5 (100 + 70) * 4

(24 + 6) * 2 (12 + 18) * 3 (400 + 60) * 2 (200 + 80) * 3

ә) Көбейтінділерді қосындылармен алмастыр:

5 * (4 + 2) 6 * (3 + 2) (40 + 20) * 5 (30 + 20) * 6

(7 + 3) * 5 (8 + 2) * 4 5 * (70 + 30) 4 * (80 + 20)



9. Аю туралы не білесіңдер? Оның баласын қалай атайды? (қонжық)







Аюдың тапсырмасы:

5 – тапсырма. Нұсқа бойынша орындау.

1 – нұсқа Салыстыр: 2 – нұсқа

2 тәул.21 сағ * 50 сағ 45 см * 4 дм 5 см 1 мм

2 сағ 30 мин * 90 мин 20 м 5 дм * 205 дм

5тәул. 12 сағ * 6 тәул. 15 см * 5 дм 5 см

3 сағ 50 мин * 186 мин 2 м 5 дм * 248 см

4 сағ 10 мин * 252 мин 31 м 3 дм * 313 дм

19. Логикалық есеп «Қасқыр мен түлкі»

Қасқыр мен түлкі балық аулайды. Екеуі бөліп жемекші болып қасқыр түлкіге «Сен маған қарағанда есепті жақсы шығарасың ғой, балықты сен бөлсейші»,- деді. Сонда қу түлкі қасқырдың аңқаулығын, есеп шығара алмайтынын пайдаланып, былай бөліпті.

1 – еуі саған, 2 – еуі маған

3 – еуі саған, 4 – еуі маған

5 – еуі саған, 6 – еуі маған. Қасқыр-9,түлкі - 12

Сонда олардың әрқайсысына неше балықтан тиген?

11. Бағалау, үй тапсырмасын беру №6 – 40 бет.Қорытындылау.

Енді, балалар аңдарға көмектесіп бәріміз топпен мына есептерді шешейік.

23 :3 25 :6 69 :8 37:9 38 : 4 85 :8 26 : 7 65 : 9 46 : 5 29 :7 60:7

Ж А Р А Й С Ы Ң Д А Р
