- 06.05.2015
- 2135
- 0
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Қысқа мерзімді жоспар
Павлодар қ. №42 ЖОМ Абенова Гүлзия Қайырбекқызы
Тақырыбы: Табиғат байлықтары
Сілтеме: Оқулық Т. Артыкова Қазақ тілі 8-сынып
Сыныбы: 8
Пәні: қазақ тілі
Мақсаты: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдерді қолдана отырып, жұмыстың ең кызықты кезеңі тақырыбы бойынша білімді меңгеру.
Міндеті:
-табиғат байлықтары жайлы ақпарат алады;
-сыни тұрғыдан ойлау арқылы жаңа білімді ұштай білуге дағдыланады;
-топта жұмыс жасауға қалыптасады.
Қолданылатын модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, АКТ пайдалану,
Оқушылардың жас ерекшелі, Талантты және дарынды балаларды оқыту,Оқыту үшін бағалау, оқуды бағалау, Оқытудағы басқару және көшбасшылық.
Стратегиялық іс-әрекеттер: «Шаттық шеңбер» , «Топ ұстанымы», «Зигзаг-2», «Миға шабуыл», «Кластер», «6 қалпақ», «Семантикалық кесте», «Өзін-өзі бағалау», «INSERT» , «Екі жұлдыз бір тілек»
Күтілетін нәтижелер: А)Барлығы мәтін мазмұны бойынша сұрақ құрастыра алады. В) Оқушылардың көбі өз жауаптарына дәйектеме бере алады.С) Кейбіреулері қорытынды жасап баға береді.Тақырып төңірегінде тілдесе алады.
Сабақ кезеңдері Уақыты | Жоспар мазмұны | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||
IМотивациялық кезең (Проблеманы айқындау) 10 мин | Кіріспе Психологиялық ахуал. Мақсаты: Сыныпта жағымды психологиялық ахуал тудыру арқылы балаларды бүгінгі сабаққа даярлау. Топқа бөлу Түрлі-түсті қиындылар Мақсаты: оқушыларды топпен жұмыс жасауға бағыттау «Топ ұстанымы» Мақсаты: Топта бірлесіп жұмыс жасау дағдысын қалыптастыру | Оқушылармен сәлемдесу Көңіл-күйлерін сұрау; «Шаттық шеңбер»- ойыншық арқылы бір-біріне жақсы тілек білдіреді. Оқушыларды түрлі-түсті қиындылар арқылы топқа бөлемін. Ынтымақтастық атмосфераны орнату.Уәж беру,бағыт беру | Мұғаліммен амандасады, көңіл-күйлерімен бөліседі және мұғаліммен көңіл-күйлерімен бөліседі.Бір-біріне тілек айту арқылы қарым-қатынысқа түсу; Өз ұсыныстарын білдіреді. Бір-бірінің пікіріне сыйластықпен қарайды. -сабаққа кешікпеу; -басқаның пікірін сыйлау; -уақытқа бағыну, регламент сақтау; -тапсырмаларды тиянақты орындау; Топ ұстанымы | Ынталандыру (жақсы, өте жақсы, жарайсыңдар Ынталандыру (жақсы, өте жақсы, жарайсыңдар | АКТ, флипчарт, «Түрлі –түсті қиындылар»,А-4 | ||||||||
Өткен сабақты бекіту. «Миға шабуыл» мақсаты: оқушылардың табиғат туралы түсініктерін анықтау | Фонетикалық жаттығу. Cабақ тақырыбы мен мақсатымен таныстырады. (слайд көрсету) Жаңа сабаққа көшуге сұрақтар қоямын. 1.Адамның өмірі немен байланысты? 2 «Класстер» жасауға тапсырма береді. | Оқушылардың жауаптары: Ойларын жүйелі түрде жеткізе біледі. Тақырыптан ауытқымайды. Оқушылар ойланып, ойын жинақтап жауап береді. | Ынталандыру (жақсы жарайсыңдар | Сұрақ қою (БЖӘ) Түсінік Қабылдау | |||||||||
II Операциялық кезең 20 мин. | Жаңа сабақ. Түрткі сұрақ Мақсаты: тақырыпты ашу үшін «Зигзаг-2» Мақсаты: Өткен сабақты бекіту | 191б. 1-тапсырма.Мәтінмен жұмыс Ітоп- 1 бөлік ІІ топ- 2бөлік ІІІ топ – «Эксперт» тобы 2) Етістіктерден бұйрық,шартты,ашық рай формасын жасап,сөйлемдер құраңдар. 3) 4-тапсырма.Мәтінде қандай табиғат байлығы туралы айтылғанын анықтап үш деңгейлі тапсырмалар орындау. | Оқушылар сыни тұрғыдан ойлайды, топ мүшелерімен пікір-алмасады, шапшаңдық қабілеттері байқалады. Оқушылар АКТ-да берілген тапсырмаға кесте толтырады Оқушылардың жылдамдақтары мен тез ойлау қабілеттері байқалады. Оқушылар топпен жұмыс жасай отырып, берілген тапсырманы тез жылдам орындайды. Бір-бірімен пікір алмасады. | Ынталандыру (жақсы жарайсыңдар «Бағдаршам» | Мұғалім АКТ-ны қолдану арқылы оқушыларғы тапсырма береді. 3 топқа жазылған парақта күрделі сөздер беріледі Қағазда жазылған сөздер | ||||||||
Рефлексия 15 мин | Сергіту сәті 1.Өтілген материалды жүйеге келтіру. 2. Өтіп жатқан материалдың ең негізін түсіну үшін ақпаратты саралау. | «Қара жорға» биі Табиғаттың байлығы-ауа «Алты қалпақ» | Оқушылар қозғалысқа түсу арқылы бойларын сергітеді Оқушылар топпен жұмыс жасай отырып, берілген тапсырманы тез жылдам орындайды. | ||||||||||
Қорытынды | Үйге тапсырма «INSERT» «v»- білемін, «+» - білмеймін, «-» - мен үшін жаңа білім (ақпарат), «?» – мені таң қалдырды. Рефлексия «Екі жұлдыз, бір тілек» | Табиғат байлықтары туралы қосымша мәлімет жазып келу. Мақсаты: оқушылардың алған білімдерін тиянақтау. Талқылау жинақтауға дағдыландыру | Топтың әр мүшесі рефлексия жасайды Өз-өзін бағалау
| Ынталандыру (жақсы жарайсыңдар | «INSERT» бағалау парақшасы |
6 665 114 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Абенова Гүлзия Қайырбекқызы. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Курс профессиональной переподготовки
600 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Мини-курс
4 ч.
Мини-курс
10 ч.